Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy vigyem be a napi 50g...

Hogy vigyem be a napi 50g rostot és 100g fehérjét?

Figyelt kérdés
Miket kéne ennem és mennyit, hogy ezek meglegyenek?
2019. máj. 8. 18:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Gyumolcsbol a rostot .

Feherjet husbol magvakbol tejbol feherjeporbol.

Persze csak ha nem fogyas a cel.

2019. máj. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia. Én a rostot úgy viszem be hogy kefírbe keverek zabpelyhet, persze a zöldségeken felül. A fehérjét azt pedig csirkével és proteinporral.
2019. máj. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100g fehérje pillanatok alatt megvan
2019. máj. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Zabpehely mellett olvastam a zab-és búzakorpáról! Más ilyesmi? Illetve az "egyél sok zöldséget" mit takar? Mennyi az annyi és miket?
2019. máj. 9. 07:27
 5/6 anonim ***** válasza:

Fehérjét kb. ezekkel viszem be:

- 1 pohár cottage cheese

- 1 adag fehérjeshake

- 200 g hús (marha, csirke, hal)

- tojás

- sajtok

- + ott vannak a szénhidrátos, zsíros kaják magvak, pl. tészta, rizs, joghurt, mandula, kesudió, mogyoróvaj stb.


Rostot sok mindenből lehet fedezni, én még zabot, tk kenyeret, gyümit, zöldséget zabálok. :D Sok zöldség (+gyümölcs) alatt: pl. ebédre zöldségköret, vagy zöldséges rizs, reggelid mellé hozzácsapsz 1-2 paradicsomot, eszel egy banánt edzés után, snacknek almarépaakármi, vagy 1-2 pohár 100-as gyümilé (már ha...) , nem ipari mennyiséget kell elképzelni :)

2019. máj. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

50 g rost nem túlzás egy kicsit? Én elég sok zöldséget, gyümölcsöt és olajos magvakat eszem, de így is 20 g körül van a rostbevitelem, max. 30 g.

"Nemcsak a rosthiány, hanem a rost túlzott mennyiségű bevitele is hátrányos. Azt gondolhatnánk, hogy ha a rost hiánya ennyi bajt okoz, akkor annál jobb, minél nagyobb a rostbevitel. Azonban a túlzás itt sem kívánatos, ugyanis a rostok képesek megkötni egyes ionokat, és a nélkülözhetetlen tápanyagok (kalcium, vas, réz, magnézium, foszfor, cink, aminosavak és számos vitamin) felszívódását is csökkenthetik.

Az ajánlott rostbevitel felnőtteknek napi 25-30 g (max. 40 -45 g), gyermekeknek 0,5 g/100 kcal (max. 25 g)."

[link]

A 100 g fehérje egyszerűbb, 40 dkg hús/sajt/túró, de kevésbé fehérjedús ételekből (pl. tojás, hüvelyesek, gabonák) is összejöhet, ha sokat eszel belőlük.

2019. máj. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!