Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mikor fog végre eltűnni a...

Mikor fog végre eltűnni a hasamról a zsír?

Figyelt kérdés
Röviden,tömören 8 hónapja elkezdtem edzeni,fogyni,leadtam 20 kg-ot de a hasam körül még mindig van fognivaló. Nem vészes egyáltalán de azért van még ott. Szerintetek mikor fog eltűnni vagy mi az oka annak hogy még ott van? A probléma az, hogy kezdem elveszíteni a motivációmat, 3 hónapja stagnálás is van és nem tudom mit csináljak vagy mit ne csináljak. Valami ötletetek van? Csak edzéssel és tudatos táplálkozással elfog tűnni valaha az a hasi zsír, vagy kell valami krém vagy fogalmam sincs milyen módszer létezik a mai világba. 21/F

2019. máj. 13. 19:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Hány kcalt eszel? Lehet csökkentened kell a kalóriabevitelt. Ahogy fogysz, az alapanyagcseréd is kevesebb lesz, tehát ilyenkor nem árt megnézni hogy mennyi, mert lehet már túl sok a fogyáshoz. Amúgy nem lehet koncentráltan fogyni pl. csak hasról vagy csak lábról, ha tovább fogysz akkor az is le fog menni végül.
2019. máj. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az utóbbi 2-3 hónapban annyira csalódott voltam, hogy nem számolgattam a kalóriákat, viszont visszaálltam 2 hete kb ilyen 1800-2500 kcal között eszek. Előtte 1500-at sem mertem megenni mert annyira durva voltam magammal de aztán ahogy nem volt változás akár szénhidrátot "hintáztattam" akármit így abbahagytam. Egyébként a szénhidrátom az napi szinten mostanában 120-150 g-on van a fehérje az napi szinten megvan a 120g. 79 kg-ról indultam, most vagyok 60 kg. 166 cm magas vagyok.
2019. máj. 13. 21:04
 3/8 anonim válasza:
Szia. Szerintem 2500 kaloria borzalmasan sok ha fogyni akarsz. Csokkenteni kellene szerintem. Foleg a szenhidratbol kell kevesebbet enni. En is fogyokurazok most, egy par kg-ot szeretnek leadni, es en nem eszek szenhidratot egyelore. En ugy tudom, hogy a hasi zsir foleg a szenhidrat tulzott bevitelenek ''koszonheto''. Szerintem neked a szenhidratbol is kene leadni, meg napi kaloriabevitelbol is. Ha azt irod, hogy nem szamoltad most egy ideig a kaloriat, ettel minden ossze, akkor ne csodalkozz rajta ha nem is fogytal. Meg valami, ha elered a kivant sulyodat, ne allj vissza az minden t ossze evesre, mert szepen vissza is fog jonni mindent kg ami lement. Ezt a dietazast valamennyire folyamatosan tartani kell, maskepp vissza fog jonni minden. Nem hiaba mondjak hogy ha valaki fogyni akar akkor eletmodvaltast kell csinalni nem fogyokurat. Akinek annyira tokeletes a teste az nem eszik mindent ossze, azok nagyon odafigyelnek mit visznek be az etkezesekkel. Tehat ne csodalkozz ha nem fogysz semmit es eszel ugy mint fogyokura elott... Ide folyamatosan figyelned kell mit eszel.
2019. máj. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
1800-2500 az azért elég tág keret, nagyon nem mindegy hogy 1800 vagy 2500. Főleg hogy az adataid alapján 2500-at eleve csak akkor égetnél el ha minden nap intenzíven sportolnál, ha jól értelmezem te csak diétázol tehát az már bőven sok ha fogyni akarsz. Én még az 1800-at is sokallom, mivel jelenleg az alapanyagcseréd kb. 1500 szóval nem csoda hogy stagnálsz. Sajnos lejjebb kell vinni ha fogyni akarsz. Az 1500 még nem is annyira durva, abba tök sok kaja belefér.
2019. máj. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Egyértelműen itt nem csak "hobbi" diétáról van szó, hanem életmódot váltottam, szóval mikor nem számoltam már a kalóriákat halál pontosan, akkor sem ettem sz*r ételeket meg mindent mérsékelten ettem.

Szóval, akkor ha jól értelmezem, vissza kell állnom 1500-1800 kcal-ra pontosan figyelni megint, ha még le akarom adni azt a kis felesleget? Csak olvastam a leptin szintről is, hogy van mikor a szervezeted megszokja, hozzááll az étrendhez és nem fogysz, nem is hízol, ilyenkor ajánlják hogy egyél sokat egy nap, aztán lassan megint állj vissza a megadott kcal-ra így "becsapva" a szervezetet hogy ne raktározza el a "vésztartalék" zsiradékot ami még maradt az a pár kg.

2019. máj. 14. 17:54
 6/8 anonim válasza:
Nyugodtan lehet enni ''szar eteleket'' is, az a lenyeg, hogy mennyit eszel meg belole es mikor. En ezt tapasztaltam magamon. En mar elhagytam az esti vacsorakat, sot mar keso delutan sem eszek semmit. Eleinte nagyon nehez eletmodot valtani de egy ido utan megszokod. En is 20 kg-ot adtam le, besokalltam, elegem lett abbol hogy nem tetszik az alakom. Szerintem csokkentsd le a kaloriabevitelt, en nagyon keveset eszek amikor fogyni akarok. A haj akkor megy le ha nem vagy telezabalva. Nyilvan ha ugyanugy kap etelt a szervezeted amikor ehesseget erzel, nem fog lemenni a kg.
2019. máj. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Azért szerintem az sem egészséges, hogy mikor tényleg nagyon éhes vagy akkor nem eszel. Mármint nem hiába vagy éhes, nem hiába korog a gyomrod. Persze az elején mikor neki kezdesz tudatosan étkezni, ott jogosan lehet azt mondani hogy "nem eszek, ha korog akkor sem, vagy max bekapok valami egészségeset" mert ott szűkíteni kell a gyomrod, de a későbbiekben ha az ember mellette megszeretné tartani az izmát amit felszedett mellette, ahhoz szerintem igen is enni kell, mert nem az a célom hogy egy izomtalan vékony ember legyek, ezért ÉN

úgy gondolom hogy a megfelelő tápanyagokat be kell vinni pl a fehérjét is napi szinten ha lehetséges 120 g-ot meg kell ennem hogy ne tűnjön el az izom amit felépítettem diétázás közben.

2019. máj. 14. 19:06
 8/8 anonim válasza:
Irok privatban :)
2019. máj. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!