Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen a jó fogyókúrás reggeli?

Milyen a jó fogyókúrás reggeli?

Figyelt kérdés

Ülőmunka, 20 éves nő vagyok.


A mai napon csináltam egy melegszendvicset (teljes kiőrlésű, kisebb méretű formakenyér, mozzarella, trappista, egy szelet marhapárizsi, "kenőanyag" nem volt rajta mert otthon felejtődött)


Emellett tízóraiként hoztam egy nagy zöld almát amit felvágtam és elrágcsáltam, de úgy érzem hogy ez nem elég.


Nem tudom, hogy ez valóban kevés-e nekem (kicsit tartok a yo-yo effektustól) vagy optimális és csak hozzá kell szoknom a kis adagokhoz.


Soha nem fogyóztam korábban, így fogalmam sincs ezekről :(

A neten meg sok az ellentmondás.


2019. máj. 20. 11:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
2 puffasztott rizs , két szelet sonka, 2 tojás és egy tonhalkonzerv. 25 kilot fogytam, altalaban ez volt reggelim. Ha fogyozol minek eszel szemétkaját mint párizsi? 0 tapanyag, abból is csak a rossz. Illetve sajtot sem kell sajtra enni. A lényeg reggelit 500-600 kaporia korul a legjobb, es jo ha tapanyagdus, nem ugy mint a tied. Tízoraira jo az alma, de vihetnel még kis diót is, vagy vmi olajos magvat. A lényeg hogy ne hagyj ki sok idot etkezeseid kozt, sokszor keveset plusz sok víz, garantált fogyás plusz gyors anyagcsere.
2019. máj. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 lilla64 ***** válasza:
55%
Én piritóst ettem reggelire és gyümölcsöt vagy gyümölcslevet.
2019. máj. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

zabkását eszek, aztán sok vizet iszok. 7-30-8.00 óra között nyammogom el, plusz egy kávé. délig kibírom.

Ha nem bírnám ki, ennék egy répát,almával, vagy esetleg diákcsemegét mazsola nélkül:D


de tojásrántotta+pufi rizs korong+zöldésg is jó reggelinek

2019. máj. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
3 tojásból rántotta, gombával aszalt paradicsommal, emelle sok zöldség, két teljes kiorlesu toast kenyér, tejeskave. Ha ezt estem délutánig nem vagyok éhes és nagyon egészséges kaja.
2019. máj. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%

Szendvics is jó legyen teljes kiőrlèsű lisztből vajat ne tegyèl rá felvàgottnak a legjobb a sonka ami több mint 80%hústartalmú

Rá zöldsègek


Tizórainak esetleg egy cukirmentes protein csoki

2019. máj. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem bár nem az elsődleges célom a fogyás inkább mindenféle "mű" kaja kiiktatása. Bármit eszek reggelire mindig van hozzá valami finom roppanós zöldség (a nyár közeledtével iszonyatosan kívánom) lehet az paprika, retek, egy kis reszelt sárgarépa uborka bármi. Néha néha tükörtojás(nem bő olajban, 2 csepp vajon szoktam megcsinálni lassú tűzön), egy kis sonka vagy sovány túró(akár körözöttnek) imádom a humuszt ugyanígy a zöldségeket belemártogatni egy kis teljes kiörlésű pirítóssal. Ha kicsit extrább reggelit akarok akkor muffin formába bele a tojás zöldségek sonka sajt bármi és úgy a sütőbe. Ha nagyon kívánom az édeset (nagyon ritka reggelire inkább a sós kajákat részesítem előnyben) akkor egy kis görög joghurt chia maggal, pár szem mandula és fagyasztott erdei gyümölcs vagy egy kis házi készítésű cukormentes zabkeksz mellé pedig alma. Még ami "kiadósabb" az a melegszendvics amit általában akkor eszek ha van valami kimaradt kaja pl natúr pulyka csirkemell amit felkockázok rá a teljes kiörlésű kenyérre fűszerekkel feta sajttal vagy mozzarellával plusz pár karika paradicsom. Amit még imádok az a szárított paradicsomos feta sajtos oregánós krém ami pofon egyszerű felvágod a szárított paradicsomot, mehet bele fokhagyma fűszerek és a sajt és tényleg egy minimális olivaolajjal kenhető állagot kapsz. Zabkását is 100 féle képen el tudsz készíteni akár gyümölcsösen, fahéjjal, kókusszal bármivel tényleg. Jaj és ami kimaradt. Nagy pohár víz minden étkezés előtt. Nekem ezekkel a kajákkal nagyon szinten van tartva a súlyom, nem ingadozik és eléggé rendben van az anyagcserém is.
2019. máj. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%

Kinek mi...

Nekem a sertészsírban sült zöldfűszeres ràntotta 3 tojàsból, mellé 2db magasabb hústartalmú virsli. Ezzel 5-6 óràra jóllakom.:) 11 kilót màr ledobtam:)

2019. máj. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

1-es "minek eszel szemétkaját mint párizsi"---és puffasztott rizs meg sonka (jó, mondjuk attól függ milyen sonka, de azért általában....)?


500-600 kalória reggelire bőven sok szerintem ülőmunkánál.


mindenki más, ahogy előttem is mondták, kinek mi.

nem biztos, hogy a sokszor kevés evés épp jó a kérdezőnek. lehet, hogy éőő az időszakos böjtölés lenne a megfelelő.


nekem például a 6-os válasz tetszik a legjobban.

de ha valaki pl. állandóan valamilyen müzlit eszik reggelire (én ezt teszem, mandula "tejjel", de van olyan időszakom is, mint a 6-os válasz), mert az jön be, akkor az a jó. persze vannak alap kerülendők, ilyen valóban a "túlsajtozás", a kenőanyag nem is kell, meg a párizsit is lehetne helyettesíteni.

2019. máj. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
1es szerinted a puffasstott rizs nem szemét? Csak haszontalan anyah van benne. A teljes kiőrlésű toast kenyérrel is jobban jár a kérdező mint amit te javasoltál. Én zabkását eszem reggelire, utána mondjuk edzeni szoktam menni. Zabkásába egy banán, 50-60g zabpehely egy adag fehérje ezt mikroba 3 percre aztán jonapot
2019. máj. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez ennél jelentősen összetettebb kérdés amit feltettél mert ez joval több összetevőtöl függ mint például mi is a célod suly vesztés vagy alakformálás azaz a tükör a mérce. Ezek utan kellene nehany adat mint pl magassag testsuly aktivittásod munka utan vegzele valamilyen mozgast gyalog jarsz e be munkahelyre nem is sorolnam tovabb mert sosem erunk a vegere. Nekem az a velemenyem hogy ne a reggelit nezd csak hanem az egesznapi kaloria vagy makro beviteled ujjabban a makrokat szamolja mivel pontossabb. De azt is lehet csinalni ha megkozelittoleg szeretnel eredmenyt elerni nem a leheto legrovidebb idon bellul akkor azt tanacsolom hogy allits ossze egy etrendet amit elegendonek erzel s minden nap fogyeld a sulyod 1 het utan ha no akkor vegyel visszabb egy keveset mig meg nem all a sulyod s aszerint noveld vagy csokkentsd a kaloria beviteled h mi a celod. Szerintem a reggelit pont nem kellene elsporolni mivel reggel vagy a legjobban “kimerulve” szoval akkor a legfontossabb h feltoltsuk magunkat szoval amennyi jolesik a tobbin finoman csiszolniazt ugy is felhasznalod a nap meg reggel egyebkent sem tudsz annyit enni majd. A viz bevitelre is figyelj mert minden szempontbol tamogat napi 8 pohar vizes trukkot ajanlom ha nehezen megy 8 pohar viz legyen meg minden nap probalj jol eloszteni hozza all a szervezeted reggel ebredes utan 1 pohar viz legyen az első figyeld meg teljessen felfrissulsz tőle mivel a dehidráltsag is jellemzo reggelente . Ha szeretned allitok ossze neked etrendet edzestervet amivel egeszsegessen formalhatod az alakod. Ekezetet nem hasznaltam bocsi mert igy is alig erek a vegere valamint bez youtube fittnes vloggereket rengeteg finom frappans reggelit el leshetsz de a tobbi etkezesre is vonatkozik . Remelem tudtam segitteni.
2019. máj. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!