Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan legyen jó alakom? 19l

Hogyan legyen jó alakom? 19l

Figyelt kérdés

158 centi vagyok és 56 kiló. Szeretnék egy picit fogyni illetve utána valamennyire izmosodni. Úgy tudom ez a kettő egyszerre nem megy.


Hogyan kezdjek neki? Az a helyzet hogy nem nagyon értek a dologhoz, ezért minél részletesebben jól jönne a leírás hozzá.



Illetve valami becsült összeg hogy nagyjából ez mennyibe is fog nekem kerülni, mert ezt is jó lenne tudni.


2019. máj. 31. 21:43
 1/10 anonim válasza:
100%
Futni, kondizni vagy esetleg valami küzdősportot is kipróbálhatsz. Sokat erősödhetsz és persze nem árt, ha még tudod magad védeni.
2019. máj. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
53%

Jarj el kondiba de ne olyan legyel mint a tobbi csaj hogy csinalnak egy kepet oszt ennyi vót'.

Ha eljarsz gymbe fogyni de nem hiszem hogy fogynod kellene 56kg az jo. Hidd el a paliknak nem jonnek be a fogpiszkalo lanyok.

2019. jún. 1. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
33%

Jól tudod, hogy a kettő egyszerre nem megy!


Alapvetően azt szokták mondani, hogy előbb izmosodj, aztán szálkásíts. Én sem mondanék mást.


Nőként nyilván az a szexi, ha megvannak a vonalaid. Izom szempintjából így a fenék ami kiemelendő.


Árat nehéz mondani. Lelki ára van, mert amit eddig szabadon tettél, az inne től fogva szabályok köré keril, és lehet le kell mondanod róla.

Pénzben igazándiból... most egy súlyzó, meg otthonedzés... sőt! Kezdetben saját testsúllyal is elég, hiszen érdemes felkészíteni az ízületeket, főleg ha még sosem használtad őket. Ez tényleg csak idő és akarat, hogy elkezdj guggolásokat csinálni.


Tömegnövelés az első kulcsszó. Étrendben ezt lehet követni. Tele van a net cikkekkel. Illetve popsiformálás az edzés hozhá. Nameg ténylwg nagyon sok cikk foglalkozik nőkkel. Igazándiból keresgélj, kutass, és a találd meg a neked legjobbat!


Fél év után már szerintem egész jó eredményed lehet. Ami eddig lent volt, az feljebb került, feszesebb lettél a fontos részeken. Ekkor jöhet a szálkásítás. Meg az aerob edzésk. Ez más téma lesz majd. Itt lesz lényeg a testzsírszázalék csökkentése. Ekkor lesz majd igazán láthatóak a vonalaid, hogy jó a segged, kockás a hasad. (Meg nyilván a melled is kisebb lesz, de a popsi ezt ezerszer kompenzálja ilyenkor)


Nyilván ezutóbbi a folyamat könnyebb része. A nehezebb az első. Ott kezdődnek a dolgok. Teljesen más életszemléletet kíván. Sokkal szabályozottabb és tudatosabb emberré tesz. És ez nehéz bizony. De ettől is lesznek erősebbek azok, akik véghezviszik.


Ha tudod, hogy nem vagy ilyen kitartó, akkor mélyen a zsebedbenyúlhatsz. Vannak csoportos foglalkozások is, amik a női alakformálásra építenek, életmódklub, nameg a személyi edző mégdrágábban az személyre szabottan rád koncentrál. Határ a csillagos ég 🙂


Szóval én azt mondom, hogy olvasgass, kutass, keress, érdeklődj, nézd meg a hozzád közeli edzés- és sportlehetőségeket!

Ezt tanulni kell! 🙂

2019. jún. 1. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nyugodtan elkezdhetsz már most edzeni, és jobban odafigyelni, mit eszel. Ha eddig nem sportoltál, akkor fogyás közben is jöhet fel némi izom, de a sport azért is jó, mert ha használod az izmaidat, kevésbé épülnek le a fogyókúra alatt. Ne valami rövid távú fogyókúrában gondolkodj, inkább rakj össze magadnak egy megfelelő étrendet, amit hosszú távon tudsz tartani, és minden fontos tápanyagot tartalmaz, megfelelő mennyiségben. Mellette rendszeres mozgás, pl. saját testsúlyos vagy súlyzós edzés, akár otthon is csinálhatod. A kaja nem biztos, hogy többletköltséggel fog járni, én szerintem most sem költök rá többet, mint régen. A konditerem nyilván pénzbe kerül, nézz körül, milyen lehetőségek vannak ott, ahol laksz. De én a helyedben vennék pár súlyzót, és otthoni tornával kezdenék (vagy ha otthon nem jó, elmennék csoportos tornára), és ha ez már kevés vagy komolyabban szeretnél edzeni, akkor menj edzőterembe.

Ha izmosodni szeretnél, figyelj oda a megfelelő fehérjebevitelre. Egyél sok zöldséget, és kevesebb finomított/gyorsan felszívódó szénhidrátot (cukor, liszt, krumpli, rizs).

2019. jún. 1. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Maltodextrin válasza:
0%

Pasikent irom (27):


> lejarsz futni

> etrendedet atallitod (gabona muzli tejjel meg egy alma nap vegen). Nincs csoki meg faxom kenyeztetes. :)

> csak akkor eszel amikor nagyon ehes vagy, de akkor is csak annyit, hogy ne legyel az

> igyal vizet

> ha van pasod akkor tessek kexelni de sokat


Az edzes resze ingyen van, hacsak nem akarsz gym berletet venni. Ha megis, lasd a neten a legkozelebbi terem arazasat.


Amugy az 58 kilo az meg eleg jo szerintem. Ha 10 kilot (maximum!!!) leadsz, igy latatlanban is azt mondom, hogy durvan jo no lehet beloled. Gondolom a melleid most sem kicsik, en a helyedben vigyaznek azok meretere. (A legtobb pasi ki nem allhatja a lapis csajokat)


A sgged csak futassal valhat feszesse ez koztudott.


Gondolom azert akarod ezt megcsinalni, mert vonzobb ^/ jobb / szexibb no szeretnel lenni. Es figyelj oda a lelki egeszsegedre is!

A kulso onmagaban nem minden.


:)

2019. jún. 1. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 lilla64 ***** válasza:
Szerintem normális a súlyod,de ha izmosodni akarsz akkor konditerem.
2019. jún. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Aki írta, hogy otthoni tornával kezdene: Sajnos nem igazán van hely erre itthon. Minden szoba tele van pakolva így ez kilőve.


Edzőteremben mit csináljak? Sose voltam még ilyen helyen, nem is tudom mik vannak ott. Nem szeretném azt hogy veszek bérletet aztán bemegyek és tanácstalanul ácsorgok :D

2019. jún. 1. 08:04
 8/10 anonim ***** válasza:

Azt nem tudni, hogy mennyire vagy elzsírosodva. Van olyan is, hogy testkompozíció változtatás, de ez egy elég lassú folyamat. Vagy ez, vagy a diéta, vagy a(z izom)tömegnövelés.

Edzőterem: mindenképp teljes testes edzéssel kezdj, mehet heti 3 (4 már picit sok, mert nem nagyon tudsz pihenni). Olvass cikkeket, a builder.hu-n sok minden van ezekről (bár én a kifejezetten nőknek szóló cikkektől agyfaszt kapok). Mehet utána aerob mozgás is. Az segít abban, hogy ne zsírosodj be nagyon, vagy hogy hamarabb elérd a szálkásabb testet. A kardió (pl. futás) azért nem a legjobb hosszabbtávpon, mert azzal inkább izmot vesztesz.

Összegben nem tudom, mennyibe kerül, nekem havi 13k a bérlet, ezen felül szedek még ízületvédőt, vitaminokat (kb. 8 ezer 2 havonta), fehérjeport (nutriversum, vagy ahol akciós), és a felesleges BCAA port :D

2019. jún. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem msot is jó az alakod. Aki mást mond, az bzi, vagy csaj (akinek csak a fotómodellek a jók, az is bzi)
2019. jún. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Nem nézek ki rosszul, (nem így kellett volna fogalmaznom a kérdésben) de teljesen átlagos vagyok. Arcra is, alakra is. Barna szem, hosszú egyenes barna haj. Egyik sem csúnya, csak átlagos.


Ezért szeretnék az alakomon javítani, hogy valami plussz is legyen a külsőmön.

2019. jún. 1. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!