Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen otthoni erősítéssel...

Milyen otthoni erősítéssel lehet lapos hasat viszonylag gyorsan elérni?

Figyelt kérdés

A térdemmel és a csípőmmel van valami ortopédiai probléma, emiatt nem sportolhatok intenzíven, pl nem futhatok, vagy kosarazhatok, biciklizhetek stb stb...

Amióta ez tart, eléggé odafigyelek arra, hogy mit eszem és mennyit, ezért nem vagyok kifejezetten durván kövér, talán még duci sem, 163 cm 52 kg, de ettőlmég a hasam kiáll és olyan formátlan vagyok, nyilván, mert nem sportolok.

Szóval szeretnék viszonylag hatékonyan hasra edzeni, itthoni ,,tornagyakorlatokkal’’, mert azt még szabad csinálnom. Főleg hasra szeretném nagyon intenzíven, de nem akarok valamit hónapokig csinálni, ami aztán semmit nem segít. (Pl amikor már hónapok óta felüléseztem 0-24, hallottam, hogy rosszat tesz a gerincnek és nem is fogyaszt. Valóban nem volt semmi látszatja, szóval ez nagyon felidegesített.)

Mit ajánlanátok, aminek látszatja is van? Milyen gyakorlatok, naponta hányat / mennyi ideig belőlük?

Nektek mennyi idő után látszott egy kis eredmény az adott módszerrel? (Nem mondom, hogy nagyon türelmetlen vagyok, de szeretem látni, emberi időn belül, hogy nem felesleges amit csinálok)

Valami ,,edzésterv’’?:)



2019. jún. 3. 21:53
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja amúgy írtam, hogy 163-4 cm + 50-2 kg az nem vészes, meg nem számítok kövérnek, de igazából annyira nem vagyok otthon ebben, hogy ez így normális-e, szóval ha nem így van kérlek világosítsatok fel, mert annyira nincs erre hiteles rálátásom, hogy mi meg hogy, sok, kevés, bla bla...
2019. jún. 3. 21:57
 2/3 anonim ***** válasza:

Teljesen jó a súlyod, én is pont ennyi és ekkora vagyok. Szerintem ne csak a hasadra eddz, hanem mindenhova, hogy szép feszes, izmos legyél mindenhol. Az eredmény hónapok kérdése, ha eddig nem sportoltál, de megéri.

Nekem gyerekkorom óta sosem volt igazán lapos hasam, de nem azért, mert hájas volt, hanem azért, mert mindig fel volt puffadva. Rájöttem, hogy a táplálkozásomat kell javítani, most már tudom, milyen ételektől lesz nagy hasam, és ezeket elég ritkán eszem. Így már nem nézek ki úgy, mint egy jóllakott óvodás. Mellette szoktam tornázni is (planking, mellette karra, vállra, lábra, fenékre végzek gyakorlatokat).

2019. jún. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezzel a magasság-testsúly aránnyal még sovány is lehetsz. A testzsírod és az izmaid aránya nem mindegy. Lehetsz löttyedt és szép feszes is ugyanilyen számokkal.

Ne csak hasra edz, annak nem sok értelme van, comb-popsi és felsőtest is legyen.

A hasedzés önmagában nem fogyaszt, minimális kalóriát égetsz el vele, és csak felülésekkel nem fog eltűnni a hasadról zsír, mert ezt nem lehet irányítani. Ha zsírt vesztesz, mindenhonnan vesztesz. Azért nincs látszatja, mert nem figyelsz a kajára, és nem égetsz el elég kalóriát. Csinálhatsz 1000 felülést is nap, ha közben egészségtelenül eszel és nem mozogsz mást, soha nem fog látszani semmi.

Azt írod, hogy "olyan formátlan vagyok, nyilván, mert nem sportolok" -- jól látod, sportolni kell, de vond be az egész tested, és annak már látszani fog az eredménye.

2019. júl. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!