Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kondival lehet fogyni?

Kondival lehet fogyni?

Figyelt kérdés

Úgy határoztam itt az ideje fogyni mert eléggé elhiztam. Életmód váltást csinálok, ami nekem abból áll hogy mindent eszek de keveset. Persze vannak tabuk pl : cukros üdítők, gyors kaja, peksutik

Heti 5x edzenek és 2 pihenő nap, saját testsulyos edzés. Ez így hatásos?

23F 178cm 105kg.

Vagy mindenképp kardio edzés kell?



2019. jún. 4. 15:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Izmot fejleszt az erőnléti test edzés. Az izom eszi az energiát. Így is lehet fogyni. Sőt! Segít a zsír csökkentésében is.

A kardio a nevében is hordozza, hogy a szív- és érrendszeri edzés. Nem fogyaszt, állóképességet és keringés javít.

A fogyás gyorsítása edzéssel a kardio szint alatt van, kB 55-65%os pulzus szinten. Illetve még hatásosabb az intervall edzés fogyás szempontból! ;)

De az erőnléti is segít fogyni. Mellette sokat számít, a táplálkozás. Jóval többet, mint sokan hiszik.


Nagyon jó, hogy az üres kalóriákat elhagyod! (cukros lé, péksüti)

Szuper, hogy erőnléti edzést csinálsz!

Edzés után nyugodtan kardiózz, vagy inkább 60os pulzussal kocogj, bringázz, aerobikozz.

A max pulzus számot meg mérd ki magadnak,abból tudsz %ot számolni, majd ha most kezdted, havonta nézd meg újra, mert lejjebb fog menni, ahogy edzed a szívedet is. Ehhez 3 perc sprint kell (akár futva, akár bringán) és egy pulzus mérő.


Sokat segít, ha tudsz napközben is bringázni. Pl úgy járni munkába - ez nem mindenkinek opció. :(

2019. jún. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 lilla64 ***** válasza:
Igen,nekem bejött.
2019. jún. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a részletes választ. Igazából a biciklit is megtudom oldani. Csak egy jó edzés után még felülni a bringara 😄 de mindent megteszek a cél érdekében.

Második, hány kilórol indultál és mennyit sikerült így leadnod?

2019. jún. 4. 19:05
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a tapasztalatok alapján, aki elkezd intenzívebben mozogni, az valahogy öntudatlanul is az egészségesebb étkezés felé fordul, azt fogja jobban kívánni.
2019. jún. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 135ről 96ra mentem le 4 hónap alatt heti 3 erőnléti és 1 kardiós edzéssel, emellett a reggeli zab, 10 órai gyümölcs, ebédre rizs és fehér hús, edzés előtt 1.5 órával szénhidrát, esti saláta és alkohol valamint hozzá adott cukor teljes megvonása.

4. Hónap végén 25x fel tudtam magam húzni a rúdon. Ez volt a cél, ami vezérelt. A fogyás csak velejárója volt.

Ráadásul az első hónapban a kg növekedett, mert gyenge és zsíros voltam. Az izom gyorsabban nőtt, mint ahogy a zsír ment le. 40% felett volt a zsír a testemben és most 20 alatt van. De nem tudom kiemelni, hogy nekem a tartós életmód váltás, az egészség, a mozgás volt a célom, nem az egyszeri fogyás.

2019. jún. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szép eredmény gratulálok. Csak így tovább
2019. jún. 6. 19:27
 7/10 anonim ***** válasza:
Hasonló eredményeket kívánok! A mozgás nagyon felemelő dolog. Remélem megtalálod benne te is azt, amiért hosszú távon tetszeni fog. Csak figyelj a sérülés kerülésére és sokáig fog segíteni :)
2019. jún. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát igazából én régebben verseny szeruen sportoltam, aztán abba hagytam és megindultak a kilók, valószínű ha vissza jön a forma újra elkezdem de már csak hobbi szinten. :)
2019. jún. 7. 12:43
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi lett kérdező?
2021. máj. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
80 kilón vagyok már egy ideje , rendszeres mozgás és tudatos étkezés. volt pár nehezebb hét , hónap de vegül belerázodtam .
2021. nov. 1. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!