Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem indul be a fogyás?

Miért nem indul be a fogyás?

Figyelt kérdés
Hat honapja szultem, nem szoptatok. Nem mondom,h.szigoru dietat tartok, de igyekszek odafigyelni,h.mit es mikor eszek. Tornazni ritkan van idom harom gyerek mellett, de neha akad par perc, bar az tudom,h.keves. 161cm vagyok, 58 kg kb. Igaz, nem vagyok kimondottan tulsulyos, de 53-54 kg az, ami a norma lenne, ennyi is voltam, ugy jol ereztem magam fizikailag. Van meg remeny, tapasztalatok?

2019. jún. 5. 19:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Mikor rákattintottam a kérdésre, akkor egy kétségbeesett 90 kg-os anyukára számítottam.


1, egy normál súlyban lévő nőnek baromi nehéz pár kilótól megszavadulni

2, csak kemény odafigyeléssel megy

3, bár ha elég elszánt vagy akkor sikerülhet, de azért nem vagy már 16 éves, életet adtál 3 gyereknek. Szerintem ezekután +4 kg a versenysúlyodhoz képest azért elég dicsérendő.

2019. jún. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
80%
Ugyanannyi centi vagyok,mint te és 60kg. Nekem első baba. 3 hónapja szültem,de sehová sem mozdul a súlyom hiába figyelek oda rá. Nagyon zavar, mert ezelőtt 52-53 kg voltam. Étkezésre próbálok figyelni, már amennyire csak lehet. Én azt találtam ki,hogy mikor időm engedi és a férjemnek sincs semmi programja,tennivalója el járok majd futni heti 3x. 1x hétköznap,2x hétvégén korán még alszanak a picivel. Nagyon remélem, hogy így sikerülhet leadni.
2019. jún. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen, igazabol en bele tudnek torodni ebbe a sulyba, ha bem mind hason es csipotajekon lenne. Emiatt, alig jonnek ram a nadragjaim, es a ruhaim nagy resze is hordhatatlan.
2019. jún. 5. 20:02
 4/12 anonim válasza:
40%
Ne vedd sértésnek, de ez testképzavar.
2019. jún. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Miert?Ha egyszer tenyleg aranytalanul oszlik el a suly, akkor nem igazan szamit a merleg, annal inkabb a tukor. Nem hinnem,h.ez testkepzavar, csak latszik, ami nem oda valo. Egyebkent nem vagyok megsertodve. Bar azt nem ertem,miert csak az ok, ha vki 90 kilorol akar fogyni, 60rol meg nem.
2019. jún. 5. 21:50
 6/12 anonim ***** válasza:

A fogyást befolyásolja a hormonháztartás is, a ciklusod már visszaállt?


Ha nagyon komolyan gondolod a fogyást, akkor érdemes felírni, hogy mit eszel egy nap. Az igyekszem odafigyelni előfordulhat, hogy nem elég, hiszen gondolom, még sokat kell kelni a kicsihez, fáradtabb vagy és emiatt éhesebb is, előfordulhat, hogy sokkal több ételtől sem érzed magad olyan jóllakottnak, mint amennyi bőven elég volt régebben.


NAgyon fontos sokat pihenni - amennyire egy hat hónapos baba mellett lehet -, mert fáradtan sokkal több CH-t kívánsz és igényelsz, mint kipihenten, és mozogni, tornázni is nehezebb, ugyanakkor pusztán a kialvatlanság miatt nem fog beindulni a fogyás.


Végül: légy türelmes magaddal. Ha csak 4-5 kg plusz van rajtad, attól nagyon nehéz megszabadulni, és valóban, 90 kg-ból 10-et leadni néha gyorsabban megy, mint ez az utolsó pár kg. Adj magadnak még egy fél évet legalább.

2019. jún. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Amúgy ímmel-ámmal diêtázol, meg hébe-hóba mozogsz. Pontosan mitől is várod a fogyást?
2019. jún. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Az elso ket szulesem utan meg ennyi erofeszitest sem igenyelt,h.visszafogyjak, azert furcsallom.
2019. jún. 5. 22:54
 9/12 anonim ***** válasza:

Sajnos ezzel vagyunk így egy páran. Én az elsővel 20 kg-ot szedtem fel, amiből 16 kg lement a 6 hetes kontrollig, a gyerek fél éves korára meg már 4 kg-val voltam kevesebb, mint amennyivel teherbe estem. Az égvilágon semmit nem tettem érte, csak szoptattam, simán lement napi fél tábla csoki és mellette amit csak megkívántam és amennyit.


A másodikkal "csak" 16 kg-t szedtem fel, de abból 8-10 stabilan meg is maradt nagyobb odafigyelés ellenére, mint ami az elsőnél volt.


Most várom a harmadikat, eleve 10 kg- súlytöbblettel kezdtem a fentiek miatt, és a 34. hétre híztam 6 kg-t. El tudom képzelni, hogy most meg még hízni is fogok szülés után, szoptatás alatt.


Változunk.

2019. jún. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!
2019. jún. 6. 08:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!