Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A csirke és a zöldségek màr a...

A csirke és a zöldségek màr a könyökömön jönnek ki. Honnan meríthetnék ötleteket főzéshez? Annyi szimpi dolog van, de mindegyiknek totál magas a kcal tartalma ránézesre

Figyelt kérdés
Igy hogy nem szeretem amiket eszek, iszonyatos falásrohok jonnek rám. Tegnap megettem egy egész csomag fahéjas gabonapelyhet...😱
2019. júl. 14. 20:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Vedd rá magad a változatos étkezésre. Lépj ki a komfort zònàdbòl, akkor is próbálj ki új ételeket, ha úgy érzed, hogy nem szereted.

Készítsd el máshogy a zöldségeket, fűszerezd máshogy, süsd máshogy stb. És egyél új dolgokat is. Pl a hüvelyesek is szerintem nagyon jók, változatos, egészséges, fehérje és rost dús dolgok.

Próbálj ki halféléket, tengeri herkenytűket. A csirkét helyettesítsd zöldségekkel stb.

Ha mindig ugyanazt eszed, jó, hogy ràunsz.

Illetve az is kérdés, hogy biztos elég a 1300 kcal? Ha falas rohamaid vannak, akkor nem vennék rá mérget.

Fahéjas gabonapehely helyett meg egyél inkább gyümölcsöket. Tudom, hogy mumusnak van beállítva a legtöbb diétában, de még mindig sokkal jobb a testednek egy kis tál barack vagy bármilyen idény gyümölcs , mint a feldolgozott szemét kaja.

2019. júl. 15. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, szeretnék kérdezni tőled valamit, minden rosszindulat, bantas nélkül. Mi van akkor ha elered azt a súlyt amit kituztel magadnak? Mikor bele nézel a tükörbe és azt mondod "elégedett vagyok"

Vissza térsz a régi étkezési szokasaidhoz? Egy hónap alatt felfog jönni rád 2x annyi mint ami egy hónap alatt anno le.

Egyet mindenki vessen az eszébe! Az összes ilyen diéta sz*rt sem ér. Nem lehet tartani életed végéig és folyamatosan jojozni fog a súlyod!

Mi a megoldás? Az életmód váltás!

Életed végéig tudod tartani és imádni fogod! A másik ami fontos a MÉRTÉK! Igenis időnként lehet enni olyat amit nem szabad! De persze nem egy 45cm pizzát, hanem mondjuk egy olyan csalónapot tartani ahol rendelsz egy 45cm pizzát és szépen elosztod magadnak egész napra! Persze nem minden hétvégén hanem 1-2 havonta! Mellette a folyamatos sport, mozgás! Nem csak fogysz vele hanem jó lesz a kerringesed, a kozerzeted stb.

Szóval tényleg emberek, ezeket a diétakat hagyjátok el, nem lehet tartani, nem egészséges, és több kárt csinálsz vele mint hasznot. Remélem sok ember megfogadja a tanácsom és tudtam segíteni! Mielőtt valaki bele kötne, én ezt csinálom 2 éve 115kg-rol 78kg vagyok, szép feszes bőrrel, nem úgy mint egy sharpei kutya. Olyan szinten megváltozott az életem hogy csak na. Nincs sóvárgás, nincs éhezés, nincs gyomorégés és még sorolhatnam.

2019. júl. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek, nagyon jól esett a sok kedves-segítőkész valasz! :)

A belinkelt étlapot külön köszönöm, inspirálódni nagyon jó :lehet :)


Sokat gondolkoztam ma ezen az egész témán, hogy mit változtathatnék, és ami azt hiszem segítene, hogyha megtervezném, hogy mit szeretnék főzni, meg ha változatosabban próbálok enni. Nehéz nagyon ez évközben, mert egyetem mellett még muszáj diákmunkáznom is, de most hogy csak a munka van, így több időm van, és szeretném ezt az odafigyelést egy szokássá alakítani. Illetve ami még nehéz, hogy sokszor csak reggeli után öt körül tudok enni, olyankor meg már iszonyú éhes vagyok. Valamit ki kell találnom, hogy tudjak napközben is enni egy keveset. Jajj, nagyon elkalandoztam, inspirálóak voltak a válaszaitok, látszik :) illetve a gabonapehelyhez kapcsolódva, azt hiszem jobb ha otthagyom a boltban azokat, amikről tudom, hogy veszèlyesek. Mindig eltervezem, hogy mértéket tartok, de persze sosem sikerül ezekbôl. Ma is iszonyú mennyiségű kaját ettem meg rövid idő alatt, és nem csirkét meg zöldséget....:(

Köszönöm szépen mégegyszer nektek, nagyon sokat segítettetek! :)

2019. júl. 16. 00:22
 14/17 A kérdező kommentje:

Csomó minden kiment közben a fejemből, amire szerettem volna még reagálni.

A reszelt nyers zöldségek nagyon jó ötlet, eltelítés szempontjából is, meg én valahogy leragadtam eddig ebédkor a pároltaknál. De a nyers reszelt dolgok is kicsit változatosságot hoznának. Holnap. Veszek is káposztát és répát :D

Hát, mozgás szempontból bonyolult eset vagyok viszonylag. Nagyon sok izületemet erinti egy izületi kopás, így amiatt is kiesnek dolgok, plusz nem csinálhatok megerőltetéssel jaró dolgokat, nem emelhetek. Így. A biciklizés is kiesik... igazából amire fizikailag képes vagyok plusz szabad is, az az úszás. Igazából ha heti 2x el tudnék menni, már az is több mint a semmi... van diákkedvezményem, meg be vagyok jelentve a koliba, szóval helyi lakcímem is, így kicsit olcsóbb azért. Az izületi fájdalmaimnak is jót tesz, az ára tartott eddig vissza sajna, de talán abbol a szempontból is jó lenne, ha már egyszer mozgok, talán még motiváltabb leszek, hogy odafigyeljek a kajára ;D


Köszönöm szépen a szakácskonyv javaslatot is. Tudok angolul, reggel el is olvasom az ismertetőjét ;)

2019. júl. 16. 00:38
 15/17 A kérdező kommentje:

11-es válaszolo: a kaloriabázis segítségével számoltam ki ezt az 1300 kcalt,l. Ha értelmes ételeket eszek, abszolut elég is. Ugy érzem az egyhangúságon kell változtatnom. A másképp fűszerezés ill a más formában való elkészítés is jó technika, alkalmazni fogom ezentúl :) a gyümölcsöket kifejezetten szeretem, szokott is itthon lenni mindig, sokkal jobb édességnek, mint a gabonapehely, teljesen igaz. És nagy előnye a gyümölcsöknek a gabonapehellyel szemben, hogy le tudok velük allni :D


12-es válaszolo: abszolut igazad van, tényleg az életmódváltás az, aminek hosszú távon értelme van.

Nagyon gratulálok, ahhoz, hogy megtaláltad ebből a szempontból magad és az utad,, nem kis feladat. Nagyon jó ilyen példákat olvasni, nagyon köszönöm, hogy leírtad! :)

2019. júl. 16. 00:51
 16/17 anonim ***** válasza:

Elöször is a 12-es tanácsait nagyon érdemes megfogadni, ha tartós eredményt akarsz.

Másodszor: "a kaloriabázis segítségével számoltam ki ezt az 1300 kcalt" - akkor rossz adatokat adtál meg, pl túl gyors fogyást, mert az oldal egyértelmüen figyelmeztet, hogy ilyen alacsony értékre nem javasolt beállni. Ez ugyanis közel koplalás, az alapanyagcsere alatt van, ezzel nem tudsz normális fogyást elérni, mert a szervezet nagyon hamar átáll vészhelyzetbe.


Szerintem reális adatokkal számoltasd át újra a keretedet, mielött valami bajod lesz.

2019. júl. 16. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Gabonapehely: nekem az se működik, ha sosem veszek. Egy idő után úgy érzem, hogy most már igazán megérdemelnék egy kicsit, veszek is egy zacskóval, de persze a minden nap egy kicsi helyett rögtön az első nap jól bezabálok.


Két módszerem van, ami úgy tűnik, hogy hosszú távon működik.


Az egyik az, hogy nem eszem ilyesmit közvetlenül a zacskóból. Inkább először kiveszek egy adagot (vagy a mérőkanalammal, vagy mérleggel lemérve, gabonapehelyből 25 g, müzliből 50 g), azután visszazárom a zacskót, begumizom, becsukom a dobozt, beviszem a spájzba, bezárom a spájzajtót és elrakom a kulcsot a helyére. Ha nincs spájz vagy nem zárjátok, akkor a lakás konyhától legtávolabb eső végén keress egy zárható szekrényt, oda zárd be, a kulcsot meg a ház másik végére. Aztán megeszem, amit kimértem magamnak. Persze néha eszembe jut, hogy jó lenne enni még egy kicsit - de az egész procedúrát újra végigjátszani még három kis gabonagolyóért? Annyit nem ér. De nem tiltom meg magamnak, csak akkor tényleg mindig végigcsinálom az egész mókát, és tényleg mindig csak három szemet veszek ki. Megtiltani nem jó, akkor hajlamos vagyok az egész szabályt felrúgni és a zacskóból enni, és akkor ugyanaz lesz, mintha eleve nem zártam volna el a zacskót: kivenném a három gabonagolyót pluszban. Aztán még hármat. Aztán még hármat. Aztán még egy maréknyit. A folytatást gondolom ismered.


A másik trükk, hogy a munkahelyemre viszek egy adagot ilyen kis dobozban: [link] (ebből a készletből a legkisebb fajtát használom erre a célra, az ikeából van a készlet, és 0,1 l-es a legkisebb doboz, persze más márka is jó, csak a méret stimmeljen)

Mindig közvetlenül reggeli és fogmosás után csomagolom be az édességet a dobozkába. Amíg nem kóstolom meg, elég jól ellen tudok állni. A megkóstolás ellen pedig a fogmosás segít. Mikor a munkahelyemen megeszem a kiporciózott édességet, már nincs gond a mértéktartással, hiszen annyi van, amennyi a kicsi dobozban van.

2019. júl. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!