Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit ettem ma? Megfelelo igy?

Mit ettem ma? Megfelelo igy?

Figyelt kérdés

Fogyni szeretnek es torekedek arra, hogy egeszsegesen eljek. 5 kilotol szeretnek megszabadulni meg. 165-55 kilo vagyok

1. Etkezes - gorogdinnye (egy vekony szelet)

2. Etkezes- 3 puffasztott rizs- csirkemell sonka-uborka, paradicsom

3. Etkezes- borso level, galuska nelkul

4. Etkezes- tojasrantotta( 3 feherje es 1 sargaja) hagyma+salata+Pufi rizs

5. etkezes - dinnye megint


A 3 etkezest szoktam cserelgetni csirkemell husra, rizs+ salata de nagyon kivantam mar a levest, neha szoktam enni huslevest is teszta nelkul.


Illetve futottam ma 5 km-t


Emeljek e az adagokon?


2019. júl. 21. 20:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát én nem tudom...

1 szelet az nem adag, így nem tudok mást mondani mint hogy szerintem kevés amit ettél, 1000kcal körül lehet...

1300 alá tartósan nem szabad menni, egyszer nyilván nem baj.

2019. júl. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha ez megvan 1500 kaloria minimum akkor nekem tetszik. Szerintem egesz valtozatos

(Ha mozogsz egyel tobbet, foleg feherjet, ellenkezo esetben belassuphat a fogyasod es izmot fog bontani a szervezeted)

2019. júl. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát, beírtam a kalóriabázisba, amiket ettél. Ahol nem adtál meg mennyiséget, ott nagyon fölfelé kerekítettem, de még így sem éri el az 1000 kcal-t, amit bevittél.

Jól írtál a többiek, az nagyon veszélyes, ha hosszabb távon ilyen iszonyat kevés kalóriát fogyasztasz. Logikusan persze úgy tűnne, minél kevesebbet eszel, annál jobban fogysz, de ez nem egészen így van. A szervezeted, ha nem kap elegendő tápanyagot, elkezd éhező-raktározó üzemmódra átállni, vagyis minden kalóriához ragaszkodik. Így ahelyett, hogy fogynál, elraktározza, amit csak tud, amit pedig nem kap meg, azt az izomszövetek leépítésével szerzi meg.

Azt szokták mondani, hogy a legeslegminimálisabb, ami még egészséges (persze ez egyénileg változó, de ennél kevesebbet tényleg nem ajánlatos enni), az az 1200 kalória, de inkább annyit, amennyi a napi BMR-ed, azaz amennyit akkor is elhasználsz, ha egész nap fekszel, alszol, és nem csinálsz semmit. Ez a magasságodtól, súlyodtól, korodtól és aktivitásodtól is függ.

Nem tudom, hány éves, stb. vagy, de mondjuk egy 16 éves, 170 centis, 77 kg-os lánynak, aki ülő életmódot folytat, kb. 1630 a BMR-je, vagyis ennyit mindenképp el kellene fogyasztania, és hogy fogyjon, mozgással kellene plusz 500 kcal-nyi deficitet létrehoznia az egészséges mértékű fogyáshoz.

Próbáld ki, ha fogalmad sincs, mennyit fogyasztasz/égetsz el, keress rá a kalóriabázisra, vagy valamelyik másik kalóriaszámláló oldalra! Ne ijedj meg, 1-2 hétig lehet, hogy felmegy picit a súlyod, mivel több kalóriát viszel be, mint amennyihez jelenleg hozzá van szokva a tested, de hidd el, utána nagyon meg fog indulni a fogyás, ráadásul tartósan.

Az egészséges mértékű fogyás egyébként átlag heti fél-egy kiló, de ez mind zsírból megy le, illetve az elején lehet több valamivel, ha addig nem voltál nagyon aktív/nagyon rosszul étkeztél, mert a szervezeted kiüríti a fölöslegesen elraktározott vizet meg a beleidet, de aztán beáll kábé ennyire.

A túlsúlyod sem egy hónap alatt szedted fel, leadni se ennyi idő alatt akart, különben tönkreteszed magad, ráadásul még a kívánt hatást sem éred el! Legyél türelmes és kitartó!

2019. júl. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Reggel+futás után igyál egy adag fehérjeport és akkor jó lesz. Akár tejjel is ihatod, a kalóriakeretedbe még belefér, és úgy sokkal finomabb.
2019. júl. 22. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ebben így nagyon kevés a fehérje, valószínűleg a zsír is. A tojásnak edd meg a sárgáját is. Nyugodtan ehetsz leveseket is - tészta nélkül - akár minden nap. A húsleves sok zöldséggel nagyon jó.
2019. júl. 22. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!