Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ki találta ezt ki, hogy a tej...

Ki találta ezt ki, hogy a tej fogyasztás káros a sportolóknak, meg a fehérjét nem jó bevenni tejjel?

Figyelt kérdés

Még a gugliba is beírva a következő keresőszavakat:


tej, fehérje felszívódás, tudományos vizsgálat


szinte semmit sem dob ki, de pontosabban kidobott egy jó cikket, amit konkrét tudományos kísérletek ihletettek, amiben a tej jótékony hatását vizsgálták sportolóknak, és még véletlenül sem írnak semmilyen felszívódásról, hogy ezt meg azt lassít.

Ezt az egészet egy vagy két ember találta ki pár éve, és azóta némelyik, tápszereket forgalmazó oldalon népszerűsíti ezt.


itt a cikk, érdekes az alábbi keresőszavakkal is ezt dobta ki először...


[link]



2013. dec. 15. 18:26
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
0%
Na hát most nem irigyellek, már amit fogsz kapni ezért a kijelentésedért! Nem kell hülyeséged magyarázni és nem kap az ember oltást.
2013. dec. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 A kérdező kommentje:

ddrake


mivel nem kötekedés a kérdés, hanem egy kérdés, amitől azt vártam, h jönnek rá válaszok, ki ki meglátása szerint leírja, de némelyik ember már úgy kezdi mint pl az oriza felhasználó az első kommentek közt, h kicsit arrogánsabb hangnemben, mikor ez egy kérdés csak, még felháborodni sem kéne rajta:)

de úgy látom vkik itt vezetik le a feszültséget is:)

2013. dec. 15. 20:43
 23/61 A kérdező kommentje:

oriza felhasználó!


azthiszem a te hozzászólásodat még kritizálni sem kell...

erre mondják, h amekkora izma, annyi esze:)

jah bocs, te még izmos sem vagy, akkor meg mi a keménykedés tárgya:)

okos:)

2013. dec. 15. 20:46
 24/61 anonim ***** válasza:
100%

Jajj távol álljon tőlem én nem akartam veled veszekedni. Az első kommentemben leírtam a véleményem, a tej pedig testépítő szemmel azért rossz, amiért már a többiek megmondták: tejcukor és tejzsír, ez nem vita tárgya. Az ilyen újabb keletű, káros-e a tej, kéne-e innunk témákba, amelyek ennél komolyabb szinten boncolgatják, általában elhatárolódom, legalábbis annyira nem megyek bele, mint egyesek.


Te is tegyél különbséget, mert aki a tejet magát ellenzi, az általában azért teszi, mert az ő elvei szerint ez természetellenes, nem embernek való étel, aminek káros hatásai vannak, több elmélet szerint is. A testépítők viszont nem konkrétan ezt hirdetik, mert akkor nem ennének tejsavófehérjét, kazeint, túrót, sovány sajtokat. A testépítőknek a tej a tápanyagtartalma miatt haszontalan, a belőle koncentrált élelmiszerek viszont nem.


Know the difference;)


A második kommenttel csak annyit akartam kifejezni, hogy mindent meg lehet kérdőjelezni, de akkor nehezen lehet az embert meggyőzni. Ott már tényleg csak hit kérdése, hogy milyen információt találsz hitelesnek. Viszont ha komolyan akarod beleásni magad, akkor ahhoz komolyabb háttér is kell, nem a gugli meg a wiki.

2013. dec. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 A kérdező kommentje:

ddrake


még egyszer kösz a választ, nem is tudom h értelmesen felnőtt ember módjára miért nem tudta mindenki leírni.

igazából az olyan emberekkel van a baj ezen az oldalon, ahogy néha olvasgatok itt, aki ahogy feljebb is írtam, ha más választ vagy kérdést lát, mint ami az ő elgondolása az életről, vagy sportról, már nem is a véleményét írja le, hanem egyfajta arrogáns módon elkezd sértegető válaszokat írni, itt is volt egy 26 %os, de azt már törölték a moderátorok.

gondolom ezek az emberek a való életben is ilyenek, durvák, kötekedőek, csak nem tudom miért?

mikor elvileg csak egy kérdésre kellene válaszolni:)

2013. dec. 15. 21:01
 26/61 anonim ***** válasza:

"erre mondják, h amekkora izma, annyi esze:) "


Akkor rohadt okos vagyok, mert 68 kiló vagyok és 32-es kb. a karom...


Mi volt abban olyan elképesztően rosszindulatú és arrogáns, amit az első kommentben írtam. Az, hogy "ennyit a cikkedről", már rögtön kiverte nálad a biztosítékot. Sokkal lazábban is elküldhettelek volna a francba, ha kicsit köcsög kedvemben vagyok. Egy ilyen provokatív, rosszindulatú kérdésnél ez egy teljesen beleférős félmondat.

Főleg, hogy hülyeségekre alapozol, és elolvastál két cikket, ezért rögtön szakértő lettél.

2013. dec. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 A kérdező kommentje:
látom, te is szakértője vagy a témának...
2013. dec. 16. 17:26
 28/61 anonim ***** válasza:
Fel tudok sorakoztatni mellette érveket, de Te ezekre elfelejtettél reagálni. Csak kitérő válaszokat adsz arról, hogy milyen gonosz és csúnya válaszaim vannak. Reagálhatnál már arra, amit írtam pl. az első kommentemben. Mert nem tudsz semmit ellenérvelni, de jár a szád teljesen ide nem tartozó dolgokat felhozva mentsvárként.
2013. dec. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 A kérdező kommentje:

én a cikket hoztam fel hivatkozási alapul, amire ti itt az oldalon reagáltatok.

még egyszer ugyanezt nem tudom leírni, mert fölösleges lenne, lényegében egyet értek, amit írnak az általam linkelt cikkben.

igaz, h nincs 100 grammra vetítve annyi fehérje benne, mint a csirkemellben, de a tejből, nem is egy is egy decit iszik az ember egyszerre.

2013. dec. 17. 09:22
 30/61 anonim ***** válasza:
ja, és fél liter tejjel megiszol 20g tejcukrot, amire semmi szükséged nincs. Ezen kellene elgondolkodni, nem csak a fehérjét nézni.
2013. dec. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!