Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ki találta ezt ki, hogy a tej...

Ki találta ezt ki, hogy a tej fogyasztás káros a sportolóknak, meg a fehérjét nem jó bevenni tejjel?

Figyelt kérdés

Még a gugliba is beírva a következő keresőszavakat:


tej, fehérje felszívódás, tudományos vizsgálat


szinte semmit sem dob ki, de pontosabban kidobott egy jó cikket, amit konkrét tudományos kísérletek ihletettek, amiben a tej jótékony hatását vizsgálták sportolóknak, és még véletlenül sem írnak semmilyen felszívódásról, hogy ezt meg azt lassít.

Ezt az egészet egy vagy két ember találta ki pár éve, és azóta némelyik, tápszereket forgalmazó oldalon népszerűsíti ezt.


itt a cikk, érdekes az alábbi keresőszavakkal is ezt dobta ki először...


[link]



2013. dec. 15. 18:26
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
A tejsavóproteinben (koncentrátumban) is csak pár gramm tejcukor van, nem 20 gramm mint a tejben. És az izolátumokban meg nulla, vagy közel nulla, terméktől függően. Tehát ebben is tévedtél. És abban is tévedsz, hogy a zsír is ott van minden kajában, hiszen ha nincs valakinek tápkiege, akkor kitűnő választás a sült vagy főtt tojásfehérje. Ez szívódik fel leggyorsabban a szilárd kaják közül. Tehát nem kell tejet inni ha nincs tápkieg és nem kell otthoni barom turmixokat összebarkácsolni, mert azzal semmi jó nem lesz, hanem tojást kell enni edzés után. Ennyi a nagy okosság.:)
2013. dec. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:

Másrészt ha megiszol fél liter tejet, az még mindig csak 15 gramm fehérje, és nem hiszem, hogy 30 kiló a testtömeged. Tehát edzés után minimum 1 liter tejet meg kéne inni, ami már megegyezik egy tejsavó árával. Akkor meg miről beszélünk? Ha közben a tej

-80%-a kazein, ami edzés után tökéletesen szar

-a tejzsír tovább lassítja a felszívódást

-macerás meginni egy liter tejet egyszerre.


És akkor már fel sem hozom a tej káros hatásait. Most csak azt mondtam, miért nem jó testépítő szempontból.

ha megkívánsz egy pohár tejet, igyad meg, de élvezeti cikként tekints rá, ne testépítő-tiszta táplálékként.

2013. dec. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
Így van. Én is iszom néha tejet, de nem keresek rá ideológiát, hogy jajdenagyonhasznos és csak ez kell nekem, mert marhabika leszek. Hanem tudom ,hogy sz*r, viszont finom, így én néha élvezetből megiszok egy pohárral. De ettől még még nem jó, nem kellene a tápanyagbevitelemhez.
2013. dec. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 A kérdező kommentje:

oriza

és ugyan mi káros benne?

mert ilyen agyatlan paleos könyveket én is olvastam, ahol a világ legrosszabb dolgának állították be, csak a tudományos vizsgálat vhol nem volt.

de a cikk, amit linkeltem, lábjegyzetben(zárójelben van téve a cikkben, melyik folyóiratban volt ilyen tanulmány, gondolom aki vissza akar keresni), pont az ellenkezőjét írja, mint amit sok paleos meg mos tmár testépítő mond.

pl nem fogyasztok tápszert, fél liter vagy liter tej, lecsúszik kakaóval edzés után, és én nem szőlőcukrot teszek bele, hanem kakaót, kb ugyanúgy visszatölti a glükoz raktárakat.

2013. dec. 17. 21:57
 45/61 anonim ***** válasza:
Már le lett írva ezer helyen, hogy miért rossz a tej. Nem fogom huszadszorra is. Te azt gondolod, én meg ezt. Innen már mindegy... téged nem lehet meggyőzni. Tudod kivel kéne téged összehozni? Tápival... :D
2013. dec. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 A kérdező kommentje:

annak is csak egy véleménye van...semmi több, gondolom vmi eszelős paleo fanatikus:)

nincs semmi kivetni való a tejben, csak ezzel a cikkel is ami linkeltem, erre akartam rávilágítani, és lehet h 8 perccel később szívódik fel a fehérje, mert egy kevés zsír van benne, de hidd el felszívódik.

amúgy még az ellenkezőjéről nem linkeltél be te se és montez sem cikket, de ne shop builderes baromság legyen, mert az az oldal, meg a nagy szakija, röhejes...:)

ha esetleg van a felszívódásokról, lebontva percekre is h miként hasznosul a tej, meg a hozzáadott fehérje felszívódása, szívesen elolvasnám.

de addig amit a cikkben írtak, kutatókkal elvégezve, inkább mérvadó.

2013. dec. 17. 22:55
 47/61 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy vizsgálták volna a tej+ hozzáadott protein felszívódását. De leírtuk, hogy miért nem jó. A te dolgod, hogy innentől mit hiszel. Nekünk kurv ára mindegy, hogy mit iszol.
2013. dec. 18. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 A kérdező kommentje:
de montez, akkor csak azt nem értem, h itt pár ember mire alapozva mondja és ajánlja mindenkinek, h a tej káros( ez már magában vicces, ált csak paleosok híreszteleik), és ne azzal vedd be a proteint, mert rossz a felszívódás, mikor még ezt tudományosan nem is vizsgálták...mert ezzel az infóval pár éve találkoztam csak először, a shop builder, meg a body builder oldal jóvoltából...onnan vette át még pár szaki...akkor tudományos vizsgálat híján, ihatja bárki a proteint tejjel is meg anélkül is, az a protein felszívódik, így is, meg úgy is.
2013. dec. 18. 15:26
 49/61 anonim ***** válasza:

Akkor még egyszer és utoljára, utána nem írok bármit is írsz:

A tejben 80% a kazein a fehérjerésznek. A kazein felszívódási ideje több óra, nem 20-30 perc!! Tehát nem 8 percekről van itt szó, amit te hibásan állítasz, hanem órákról ember. A túrót is azért esszük este, mert abban is kazein van, ami 4-5 órára is elnyújtja a felszívódást, így alvás közben is lesz tápanyag a szervezetben. Na jó edzést, szevasz!

2013. dec. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
Ilyenkor mi van veled, tejfanatikus?
2013. dec. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!