Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ki találta ezt ki, hogy a tej...

Ki találta ezt ki, hogy a tej fogyasztás káros a sportolóknak, meg a fehérjét nem jó bevenni tejjel?

Figyelt kérdés

Még a gugliba is beírva a következő keresőszavakat:


tej, fehérje felszívódás, tudományos vizsgálat


szinte semmit sem dob ki, de pontosabban kidobott egy jó cikket, amit konkrét tudományos kísérletek ihletettek, amiben a tej jótékony hatását vizsgálták sportolóknak, és még véletlenül sem írnak semmilyen felszívódásról, hogy ezt meg azt lassít.

Ezt az egészet egy vagy két ember találta ki pár éve, és azóta némelyik, tápszereket forgalmazó oldalon népszerűsíti ezt.


itt a cikk, érdekes az alábbi keresőszavakkal is ezt dobta ki először...


[link]



2013. dec. 15. 18:26
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 A kérdező kommentje:
határozott céllal iszom, pl edzés után, amikor a testnek van szüksége cukorra is, sokan szőlőcukrot tesznek a shake-be, de ez is jó, még azt hiszem a cikkben is igazolják ezt, tudományos vizsgálat is volt a témában,hivatkozási alap zárójelbe téve, max a glükoz raktárak visszatöltöttségében lehet egy kicsi különbség, bár a végtermék ugyanaz lesz, glükoz.
2013. dec. 17. 13:01
 32/61 anonim ***** válasza:

csakhogy ott van a tejzsír is, amivel szépen elcseszed a fehérje felszívódását, tehát adtál a szar nak egy pofont.

Ennyit a határozott célodról.

2013. dec. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 A kérdező kommentje:

mindig ez a tejzsír, meg tejcukor az ellentábornál az ellenvetés, talán a csirkemelltől eltekintve, minden húsban van 10-30gramm zsír 100 gramm húsban, akkor az is ront a felszívódáson?

nem , mert a zsír is kell anyagcsere folyamtokhoz,én a shop builderen meg body builderes oldalon , meg pár paleos őrült író könyvén keresztül még nem találkoztam ezzel, ahol ezt így hangsúlyozták volna, amúgy 1,5 %os tejnél, fél literes adagnál, az a kevés zsír kell is.

jó, most nem egy versenydiétához írom, mert ott ugye számolni kell, de egy normál embernek ez teljesen mindegy.

2013. dec. 17. 13:26
 34/61 anonim ***** válasza:
Látom nem megy neked a gondolkodás. Edzés után fontos a gyors felszívódás. Ekkor pont nem kell zsír a shakebe. Napközben pedig nem gond, sőt elöny a nyújtottabb felszívódás, mert akkor jobb az állandó aminosav szint a vérben. Tehát pont jó a hús.
2013. dec. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 A kérdező kommentje:

montez látom neked sem megy a gondolkodás...van olyan tudományos vizsgálat, ami percre, vagy tíz percre bontva mutatja a vér fehérje, glükoz, meg triglicerid szintjét a bevitt étel minőségében? edzés után?

mert van egy ilyen gyanúm, h ez csak annak a két oldalnak a szövege és sokan csak átvették, mert mindenki azt a bunny nevezetű(még edzőnek sem nevezném, csak egy kreténnek, amilyen a stílusa)embert majmolja...

sztem a tejjel sincs baj, felszívódik gyorsan a fehérje, de lehet rosszul tudom, ha tudsz linkelj már légyszíves valami tanulmányt, arról amit feljebb írtam, mert elolvasnám, tanulni mindig lehet vmi újat.

2013. dec. 17. 14:21
 36/61 A kérdező kommentje:
lehet van a tejben kazein, és a nagy része az, ami uyge lassabban szívódik fel , de lehet bele rakni nyugodtan fehérjét, megjelenik a vérben az is gyorsan és eljut az izmokhoz, de ha találsz olyan kimutatást, ahol ezt értékekre pontosan ábrázolják, megnézem, mert én is szeretném tudni.
2013. dec. 17. 14:24
 37/61 A kérdező kommentje:

keresgélek én is a neten, de nem találok ilyen cikket a témában.

csak némelyik bodys oldal "szakemebere" írja, h nem jó, de ennyi, persze álcázva, berakja a saját oldala, tudományos részébe, de sehol egy tudományos cikk, hivatkozási alapul.

és a vége mi?de mindig, vegyél inkább fehérjét, idd vízzel .

szóval inkább marketingnek gondolom.jobban fogyjon a fehérje.

2013. dec. 17. 14:34
 38/61 anonim ***** válasza:

ha marketing lenne, akkor tök mindegy lenne, hogy tejjel iszod a proteint vagy nem, mert akkor is elfogy a tápkieg. A cégek rá is írják, hogy lehet tejjel is inni. Tehát ebben tévedsz.

Nem kerestem cikkeket róla, én éelelmiszermérnök vagyok, tanultam biokémiát, és el is magyaráztam neked, hogy miért lassítja a zsír a felszívódást. Ha te ezt nem hiszed, akkor a te dolgod, idd amivel akarod.

2013. dec. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 A kérdező kommentje:

jó, ha már nincs cikk, én sem találtam semmit sem, akkor beszélgessünk elméletről.

szóval a szír lassítja, valamennyire, de mi van aki nem fehérjét vagy tehet iszik edzés után, hanem normál kaját eszik? és ugye nem csak csirkemell van, akkor meg egyből ott van 20-30gramm zsír is 100 g húsban, magyarul ugyanott vagy.

max ez az elv a csirkemellnél érvényesül, h szinte alig van zsír, és így gyorsabban felszívódik a benne lévő fehérje, de itt meg felvetődik a fehérjehasznosulás is, ami ugye húsok esetében nem vmi jó, de a tejnek majdnem 91%os ez az értéke.

a tojásé meg 100 hó jól tudom.

a normál , 100 százalék(izolátum) fehérjéknél van csak az h gyors a felszívódás, de a koncentrátum, (70-80%) os fehérjéknél, még ott a tejcukor is,ami ki is ír a gyártó, h 100 grammban ennyi meg ennyi van, magyarul a tejnél írtad, h rossz a tejcukor, de a fehérjében is van, ugyanaz a helyzet, annyi h nincs benne tejzsír.

de lehet h az lassít a felszívódáson egy kicsit, de még akkor is jobb mint egy normál húsos érkezés, a fehérje felhasználódás miatt.

erre mit mondasz?

amúgy én is élelmiszermérnöknek készültem, de nem tetszett a suli...

2013. dec. 17. 16:17
 40/61 A kérdező kommentje:
*szír zsír
2013. dec. 17. 16:18
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!