Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért ingadozik 5-6 kilókkal...

Miért ingadozik 5-6 kilókkal a súlyom?

Figyelt kérdés
Nagyjából egy hete megmértem magam, mert már rég csináltam. Nem akartam elhinni amikor 70 kilót mutatott a mérleg. Azonnal telefonáltam anyukámbak tiszta pánikban, ő meg mondta hogy ha hazaér a munkából akkor együtt is lemérünk. Meg is történt, akkor már 64 kiló voltam... pedig ittam vagy 2 liter vizet és ettem is rendesen! Én ezt egyszerűen nem értem. Azóta mindennap megmértrm magam és van hogy 70 vagyok, máskor 64, megint máskor 66, 68 stb.. szinte mindig más. Oké tudom hogy egy-két kilót ingadozhat a súly akár egy nap alatt is, de 5-6-ot? Nagyon félek hogy valami bajom van :(

2019. aug. 5. 10:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet a mérleg mutat rossz súlyt.
2019. aug. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
El van állítva a mérleg, vagy nem egyenes a talaj.
2019. aug. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Digitális vagy mechanikus mérleg? Ha egymás után állsz rá többször, ugyanazt adja?
2019. aug. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha máshová viszed a mérleget a lakásban, és többször mérsz egymás után, mekkora a különbség?
2019. aug. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mert szar a mérlegetek.
2019. aug. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mérlegnél az is számít, hogyan állsz rá, általános, hogy ha közelebb teszed a bokáidat, akkor valamivel kevesebbet mér.
2019. aug. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Tedd le a mèrleget egy helyre ès mindig ott mèrd. Nálunk ha csak 1 centit is elmozditom már több kilot mutat.

Ezèrt èn sose mozditom el a mèrlegem letettem egy olyan helyre ahol senkit nem zavar.

2019. aug. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A mérleg nincs elállítva és nem is szar, a szüleimet pontosan méri, egyébként mechanikus. Kipróbáltam több helyen a lakásban, most (délután) 64-et mutatott minden mérésnél, pedig reggel kb. 9 körül 70 voltam, akkor a szobámban mértem, most megnéztem és ott is 64 vagyok, szóval elméletileg nem ferde a padló, viszont továbbra sem értem az ingadozást :(

A szüleim is probáltak megnyugtatni de nem sok sikerrel

2019. aug. 5. 17:16
 9/9 A kérdező kommentje:
Hupsz, mégiscsak a ferde padló lehet a ludas, illetve inkább a szőnyeg. Most visszaálltam pont oda a szobámba ahol 70 voltam reggel (itt most is annyi voltam), de kint az ebédlőben ahol járólap van, és tutura egyenes a talaj 63-nak mértem magam többször is egymás után. Most megnyugodtam. Egyébként ha egyedül vagyok mindig a szobámban mérem magam, a szüleimmel pedig mindig az ebédlőben voltam, ezért ingadozott ennyire. Köszönöm a segítséget :)
2019. aug. 5. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!