Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám tartani az...

Hogyan tudnám tartani az egészséges életmódot?

Figyelt kérdés

Egy-két hónapja úgy döntöttem, hogy egészségesebb életmódot szeretnék folytatni. Minden elég jól működik, egy kivétellel:mikor a barátoméknál vagyok, nem tudom hogyan tartsam a diétát. Eleve a szülei sokat és finomak az sütnek és főznek. Mikor ebédelünk, kisebb adagokat eszem, azzal nincs is semmi baj. De konkrétan mindig csinálnak valamilyen süteményt, amit csak miattam laktózmentes (laktóz érzékeny vagyok) alapanyagokból csinálják, sőt amikor pl. valami családi esemény van, előfordul hogy csak miattam a nagymamája süt egy adag sütit külön nekem. Persze nem akarok panaszkodni, mert nagyon jól esik hogy törődnek ezzel, csak így elég nehéz tartanom a diétát. Plusz ugye tukmálják is folyamatosan hogy ,,egyél egyél" így nagyon kikerülni sem tudom hogy keveset egyek. Természetesen próbáltam már udvariasan elmagyarázni, hogy miattam igazán nem kell fáradni ilyenekkel, de meg sem hallanak. Az pedig plusz dolog hogy ugye csak fehér liszt és cukor van itthon, meg tehéntej, de nyilván nem várhatom el hogy csak miattam bevásároljanak ,,diétás'' cuccokbol. Illetve magammal sem fogok vinni külön kaját mert az szerintem udvariatlan és nem valami kedves dolog (főleg hogy igazából nem is indokolt).

Valaki került már ilyen helyzetbe? Van valami módszer, hogy ne egyen túl magam?



2019. aug. 20. 17:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nem mentek gyakran, akkor ennyi csalónap akár bele is férhet. Mi a célod az életmódváltassal? Ha ( témekörből ítélve) a fogyásban nem gátolnak meg ezek a kilengések, akkor nincs miért aggódnod
2019. aug. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyél a nem sütiből kevesebbet és a sütiből rendesen. Csomagoltasd el a maradékot és vidd haza. Én vendégégben sosem eszem köretet, csak a húsikból valamennyit és akkor lehet pici sütit is.
2019. aug. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha a célzàst nem értik, egyenesen mondd meg, hogy nem szeretnél ilyesmiket enni.

Én inzulinrezisztens vagyok, kerülöm a sok szénhidrâtot, finomlisztet, cukrot, nem óhajtok eljutni a cukorbetegségig. Ezt anyósom is tudja jól.

Ennek ellenére rendszeresen tukmàlja a tömény fehérlisztes, cukros sütiket. 1-1 alkalommal ha ott vagyunk nàla, kb 56x kell újra és újra nemet mondanom. Ha kell 57 alkalommal mondok nemet és kêsz.. Nem érdekel a sértődés, ez az én életem, nem az övé.

Ha te valamit eldöntöttél, tartsd magad hozzà. Mondd el mi a helyzet, ha tovàbb gyàrtjàk a cuccokat neked , nem fogjàk fel a nemet, az az ő bajuk. Majd leszoknak róla, ha következetes vagy. Vagy szimplàn ők kínàlnak, te meg nemet mondasz. De a làtogatàsokat is lehet csökkenteni. Én sem megyek màr annyit anyósomhoz mint eleinte.

2019. aug. 21. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Legyél határozottabb. Megettél egy sütit, és még kínálják: "Köszönöm, nagyon finom a süti, de nem kérek többet, nagyon jóllaktam." Tovább kínálják, ugyanez. Amiatt ne legyen lelkifurdalásod, hogy nem eszed meg az egész tálca sütit, amit csak neked, laktózmentesen készítettek. A többieknek sem lesz bajuk, ha ők eszik meg. Plusz te szóltál, hogy miattad ne fáradjanak, nincs okuk megsértődni, ha kedvesen, de egyértelműen visszautasítod a kínálást, és kitartasz mellette, hogy egynél többet nem kérsz. A legjobb, ha arra hivatkozol, hogy eleget ettél és tele vagy, nem arra, hogy fogyózol, mert az idősebbek (nagymama) ezt gyakran nem értik meg, főleg, ha nem vagy látványosan elhízott. Azt sem biztos, hogy megértik, hogy az adott süti miért ne lenne egészséges étel, hiszen laktózmentes :)
2019. aug. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megpróbálok határozottabb lenni :)
2019. aug. 21. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!