Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Gluténmentes diéta mellett...

Gluténmentes diéta mellett hogy fogyjak?

Figyelt kérdés

Pár éve fogytam 25 kg-ot. Visszaszedtem 5őt, de utánna tartottam. A gluténmentes diéta után lefogytam párat utánna meg felszedtem egy csomót. Nem tudom mi tévő legyek. Már lassan ott vagyok, ahol rége elkezdtem.

Nem eszek sok kenyeret mert nem ízlik. Néha néha megeszem a tésztát valamilyen sajtszósszal vagy csak simán rsszelt parmezánnal. Igaz sok a sült krumpli, tudom ezt el kellene hagynom. A rizsre sajnos nehéz ránéznem is, mert az előző munkahelyem gyári munka volt, és sokat utaztam oda naponta. Minden egyen nap rizst ettem zöldséggel vagy 1 éven keresztül.

Mit egyek hogy fogyjak legalább 5 kilót? Mit váltsak le mire vagy hagyjak ki minden képpen?



2019. aug. 20. 20:07
1 2
 1/13 Bzs03 ***** válasza:
79%
Mért dietaztal glutenmentesen? Ne csodalkozz hogy visszahuztal. A glutenmentes dieta glutenerzekenyeknek van masoknak karos. Tudod te milyen erzes amikor azt hiszi a pincer vagy egy ismerosod h csak divatbol csinalod? Mert ha megeszel egy negyed kenyeret 2hetig fosnal tole es nem menstrualnal,puffadnal. Ezzel bennunket glutenerzekenyeket sertesz. Az ilyen barmok miatt jutott ide ez a vilag. Tudod te mit meg bem adnek hogy ne kelljen minden talalkahoz, kirandulasnal abban a stesszben elnem h uristen tudok e kajalni? Ahh haggyuk is
2019. aug. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%

Kalóriadeficit nélkül nem fog sikerülni. Ez az elsődleges cél. Fogyókura idején azért szoktak változatosabban étkezni az emberek, hogy ne alakuljuk ki vitaminhiány. Tehát napi 2 tábla csokival is fogy az amber, de se jól nem lakik, se egészséges nem lesz. A te étrndenből hiányzik a fehérje. Sovány húsok, sovány tejtermékek, tojás mehetne több (bár a semmenyinél a minimális is több). Teljeskiőrlésü kenyér, olajban sült krumpli helyett sütőben sült. Rizs helyett bulgur, köles, kusz-kusz, quinoa, ami nekd ízlik. A gluténmentes diéta pedig csak akkor szükséges, ha gluténérzékeny vagy, egyébként teljesen felesleges.

A kényeg a kalóriadeficit ( kalórabázis nevü alakalmazásba könnyű felvinni az étkezésed), és hogyha formás testet is szeretnél akkor sport se árt. Próbálj több gyümölcsöt, zöldséget enni, akár nyersen is. Levesek táplálóak és diétásak. De a lényeg, hogy miután lefogytál, nem lehet nekiállni sütit zabálni megint, hanem csak mértékkel és akkor nem kell majd újra fogyókúrával szenvedni

2019. aug. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Kedves első, mondam én egy szóval is hogy divatból diétázom? Képzeld én is cölis vagyok, azt hiszed nincs eszem? Én is tudom hogy ez miatt híztam meg, még csak a hízás, de mennyi pénz..... csak szeretnék változtatni a kinézetemen ennyi
2019. aug. 20. 20:38
 4/13 A kérdező kommentje:
Kedves második, köszönöm. Nem vagyok édes szájú, nem nagyon szeretem az édeset. Inkább a chips, ha már nassolás. De ezt meg tudom állni. Azelőtt minden nap futottam 10 km-t. De aztán reggel 3 kor keltem, késő délután értem haza, és így ment körbe körbe. Nem volt már rá energiam. Azelőtt tudtam mit egyek, de mostmár hogy ezt a diétát kell tartanom, nem tusom hogy pl rántotta mellé milyen kenyeret egyek. Próbáltam zöldséggel, pl paradicsommal, de megy tőle úgy a hasam. A diéta ellenére még gyakran vannak gyomor problémáim.
2019. aug. 20. 20:43
 5/13 Bzs03 ***** válasza:
93%

Elso vagyok, bocs nem szoktam ilyen hangnemben irni. Nekem felreertheto volt,mintha ez csak ilyen idoszakos dieta lett volna. Ne haragudj. De ha mar igy viselkedtem az a minimum hogy valaszolok mert egyebkent ertek hozza.

Etkezes tekinteteben napi 3-4orankent egyel,vagyis kb 5-6szor. Igyal sok vizet,semmi cukros udito. Az a baj hogy a glutenmentes bolti kenyeret alapanyaga a kukorica vagy a rizsliszt. Illetve a tesztake .... Suss otthon szaffi szenhidratcsokkentett termekeibol. Erdemes a szaffu webshopot megnezni nagyon sok jo cucc van benne. Vilagos piha liszt, barna eizsliszt...ezek a lisztkeverekek koles,lenmag,utifumaghej,bambuszrost hajdinaliszt,olyan lisztkeverekeket amik jok, lassu felszivodasuak. Glutenmentes zabbol is jo eteleket(zabkasa, palacsinta, chia puding)lehet kesziteni).

Makrotapanyagszamolas:keves zsirbevitel, sok feherje, mersekelt jo minosegu ch

Feherje:Feherjepor(absorice),feherjeszelet, csirkemell,comb, pulyka ,sonka, tojasfeherje es egy ket feherjesebb zoldseg(voroslencse bab),hal

Szenhidrat:gyumolcsok(mertekkel),sok zoldseg, pekaruk amiket suts, abonett, kolesgolyo, koretnek nem jo a bulgur, se a kuszkusz ahogy az elozo irta bar gondolom ezzel tisztaban vagy. Ami nekunk jo es az en nagy kedvenceim:edesburgomya, quinoa, hajdina, amarant, köles ami izlik. A rizs bem tul ajanlott.

Zsir:olajos magvak, olajok(kokusz/oliva)tojassargaja

Ezekbol amiket ugy kb leirtam valtozatos egeszeges es finom kajakat lehet csinalni.

Emellet soksok folyadek meg alvas

Edzes szempontjabol heti 4-5alkalom vegyesen kardio(futas,biciklizes,uszas..)es sulyzos edzes ami ugye konditeremben vagy esetleg otthon de ahhoz erdemes eszkozt beszerezni. A sulyok nagyon tudnak segiteni a formalodasban fogyasban,izomepitesben, a kardiotol pedig segiti a zsiregetest,fokozza az anyagcseret. Ha ezeket betartod biztos sikerulni fog.

Ugyhogy kitartas ha van meg kerdesed nyugodtan irj, ne haragudj tenyleg az elobbiert tenyleg felreertelmeztem

2019. aug. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Kedves első.

Semmi gond, lehet én sem fogalmaztam túl egyértelműen. Megértem a kirohanásod, én szlovákiai vagyok, közel a győri határhoz az a szerencse. Oda szokok áttmenni venni egypár dolgot mert itt nagyon gyenge a kínálat. Most voltam nyaralni, nyomorult fagyit akartam enni. Volt vagy 10 egymáshoz közel. 4 et kérdeztem meg van e gluténmentes, mindegyik elgondolkodott esetleg megkérdezett mást, de nem is akartak válaszolni és azt mondták nincs. Tovább nem is próbálkoztam....

Köszönöm szépen a válaszod, és csak így utólag nem tudom hogy jól e értettem, de akkor nem én vagyok az egyetlen aki véletlen hiba miatt 2 hetet szenved a wc-n?

2019. aug. 20. 23:05
 7/13 Bzs03 ***** válasza:
100%
Persze en is igy vagyok vele, sot nekem szoszerint kinyirta a tej megemesztesehez szukseges enzimeket, szoval en igy tej es glutenmentes dietan vagyok. A tejet azt nagyon megerzem de az ez a tenyleg 2het hasmenes. A gluten ennyire nem durva inkabb a puffadas jon ki belole, es a menstruaciom volt h fel evig se volt. Szoval tudod mint a mesebe egyszer volt hol nem volt...
2019. aug. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Huha sajnallom. Nekem mondjuk a menzesszel hál Istennek nem vokt gond de a gyomrom olyan rosszuo volt hogy nem jártam sehova max iskolába utána munkába de csak mert muszáj :D megkeserítette az életemet. Amikor még nem tudtam mi a baj. De most is van sokszor hogy gondol egyet és nem jó pár hétig. Tejes nekem sem jó amugy. A vér kimutatott 3,5 iGt vagy micsoda, nem értek hozzá. Ez sz allergológusnál volt. Tartottam 1 évig tejmentes diétát. Utánna a gastros azt mondta arra ne csak gluténra. De nem vagyok 100% an jól. Valami tanács esetleg?
2019. aug. 21. 00:17
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Zöldségek, húsok, tojàs, olajos magvak, hüvelyesek, van gluténmentes tészta is.

A fogyàs- hízàs a bevitt tàpanyagok generàlta hormonvàltozàsok miatt történik elsősorban. Ha sok a szénhidràt, az egyenes út a hízàshoz, ha hajlamos vagy rà.

Én amúgy szénhidràtszegény- fehérjében és zsírban gazdag diétàn vagyok anyagcserebetegség miatt, plusz pm alulműködés miatt kevesebb glutént fogyaszthatok csak. Szépen lassan fogyok :)

Ha gondolod próbàld ki.

2019. aug. 21. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, utánna olvasok pontosabban :)
2019. aug. 21. 07:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!