Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miket egyek ha diétázom?...

Miket egyek ha diétázom? Recepteket várok.

Figyelt kérdés
2010. júl. 14. 16:50
 1/7 anonim ***** válasza:

ehhez legalább nem ártana néhány alapdolgot tudni rólad


pl hány éves vagy, nemed, magasságod, testtömeged, sportolsz-e, fizikai vagy ülőmunkát végzel, mikor tudsz enni (mivel ugye, ha dolgozol nem feltétlen te szabod meg a szüneteid)....

2010. júl. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

17/L 165cm/59kg


ráérek bármit megvenni(bár falun lakom) és elkészíteni a kajákat.. de egyszerűen nemtom hogym it ehetnék..


reggeli,tízórai, uzsi okés.. de hogy ebédre mit egyek azt nemtudom.. unom már a sima salátát(1 hete azt eszem) és jó lenne vmi diétás recept vagy akár salátaötlet vagy csirkemell elkészítési mód, bármi.. csak ne édességet mondjatok.


mozogni járok futni(msot itthon taposózok), alkalmanként bicó és úszás.


kb 4-5kilótól szeretnék megszabadulni

2010. júl. 14. 17:11
 3/7 anonim ***** válasza:

Leírom egy-két kedvencemet! :)


Tonhalpogácsa:

1 doboz tonhalkonzerv lecsöpögtetve

apróra vágott hagyma

1 tojás sárgája

apróra vágott petrezselyem

egy-két kiskanál natúr joghurt (én tescosat szoktam venni, mert az jó sűrű és nem olyan savanyú, meg persze olcsó is)

darált zabpehely (kávédarálóban daráltam le, liszt helyett szoktam használni; annyi kell bele, hogy összeálljon a massza)

Ezt az egészet összekeverem és nagy pici olajjal megkent tepsibe kanállal lapos kis lepényeket rakok, és sütőben megsütöm. Zöldségeket szoktam hozzá enni, szerintem ebédre és vacsira is jó.


Joghurtos hal:

1 dl natúr joghurt

1 fokhagymagerezd összetörve

fél mokkáskanál gyömbér, ugyanennyi pirospaprika, és egy késhegynyi kurkuma

Ezt összekevered, halfilét, vagy csirkemellett csíkokra vágsz, belekevered a pácba és egy éjszakára, vagy néhány órára legalább berakod a hűtőbe. Aztán csak kiveszed, belerakod egy tepsibe (olaj sem kell bele) és megsütöd a sütőben. Szerintem nagyon fini.


Császármorzsa: (ezt itt a gyakori kérdéseken írta valaki, tőle "loptam" a receptet, szerintem isteni finom)

2,5 dkg graham liszt

1 dkg búzakorpa

1 dkg kókuszreszelék

6 szem édesítő összetörve

1 tojás sárgája

vaníliaaroma (rumaromát írt a recept, de nekem nem volt otthon, ezzel is finom)

fél evőkanál natúr kakaópor

1 tojásfehérje felverve

annyi tej, hogy kb. palacsintatészta sűrűségű legyen

Teflonserpenyőben olaj nélkül kisütöd, mint a rántottát, folyamatosan kevergetve, és ha már morzsás és nem ragad, akkor jó. Tegyél rá cukormentes, diétás lekvárt. A recept egyébként mindenből dupla mennyiséget írt, de nekem ez is elég volt, jóllaktam tőle.


Lencsefasírt:

6 dkg lencse főzve (előző este beáztattam, a főzővízbe egy babérlevelet raktam)

negyed fej vöröshagyma apróra vágva

3 dkg sajt reszelve

1 fej gomba apróra vágva

1 tojássárgája

annyi darált zabpehely, hogy összeálljon

Nagyon pici olivaolajon megdinszteltem a hagymát és a gombát is főztem addik, míg el nem főtt a leve. Amikor megfőtt a lencse, akkor krumplinyomóval egy picit összenyomtam, és leöntöttem róla a levét. Amikor kihűlt a lencse és a hagymás gomba, akkor hozzáraktam a többi hozzávalót, és mint a tonhalpoginál, ezt is sütőben kisütöttem. Szintén zöldségeket ajánlok mellé.


Hát most hirtelen ennyi jutott az eszembe. :)

2010. júl. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az első receptnél a nagy pici olaj, az nagyon pici olaj akart lenni. :D
2010. júl. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

nem vagy elhízva, azt eszel, amit akarsz, csak mozogj mellette sokat és akkor formásodsz


persze ne cukros üdítőket, meg nasikat, meg csokikat (időnként belefér persze)


szénhidrátokat időzítsd délelőttre inkább...ill edzés előtt mehet szénhidrát, este inkább fehérje



tízórai/uszira - tejtermék valami gyümölccsel


salátát meg variáld nyugodtan, akár tésztasaláta is mehet ebédre...

2010. júl. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
wáó szuper! :D köszönöm :) majd kipróbálom magam, nem vagyok maúgy nagy konyhatündér :D
2010. júl. 14. 17:20
 7/7 anonim ***** válasza:

17:17-es vagyok


Majd írd meg, hogy ízlettek. :) Egyébként egyikhez sem kell mesterszakácsnak lenni, gyorsan és egyszerűen elkészíthetők. ;)

2010. júl. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!