Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit kellene tennem?

Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

Szóval..van egy 14 éves ismerősöm aki megkért arra ,hogy írjam ki az én oldalamra a kérdést,mivel neki nem engedni.(16 alatt van)

Szóval itt van a fogalmazása:


"Sziasztok 14 éves vagyok és 80 kg..167 cm.. már lassan 2 éve street workoutozom "intenzívebben"..

Húzódzkodásig eljutottam..mármint a statikusig..a dinamikus pár évvel ezelőtt is ment..fekvőtámaszból mostanában 30-asával csinálok 300-akat..

Persze van h egyáltalán nincs kedvem hozzá..suli is leterhel..ilyenkor pár napig nem tudok kijutni edzeni.

A tolódzkodást mostanában kezdtem..és elég jól haladok..

Annyi a problémám..h sehogy sem látszik rajtam..semmi..és..a hasam meg mintha kezdene egyre nagyobb lenni..ami eléggé fusztrál..régebb 84 kg voltam 1 éve..aztán lefogytam 75 kg-ra..most meg 80 vagyok újból..semmi sem látszik rajtam..h edzem vagy egyebek..

Csokit ritkán eszem..más édességeket és ilyen egészségtelen cuccokat is..néha-néha..

Az lenne a kérdésem..h mit kéne tennem..milyen étrend kéne ahhoz..h látszódjon is rajtam az h mozgom..nah meg..ha tudtok akkor valami dinamikus mozgást is ha lehet kérnék példának..nem igazán szeretem..de biztosan átgondolnám egy párszor..a hasamról nagyon le szeretném adni a felesleget..mert van..szóval az lenne az elsődleges..

Ennyi lett volna..

Előre is köszönöm a válaszokat!"



2019. okt. 3. 22:17
 1/4 A kérdező kommentje:
"Aazt..kihagytam,hogy lány vagyok..a nemek közötti eltérés..lehet lényeges 😅😅😅"
2019. okt. 3. 22:29
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Valoszinuleg az etrendeddel van a gond. En is izmos vagyok, mivel miota az eszemet tudom sportolok. Viszont mivel van rajtam egy 10 kilo felesleg, igy csak a hajacskaimat latom. Hiszen az izom a haj alatt van.

Tehat egy szalkasito dieta kellene neki. Nem csak azert, mert szebb alakja lesz, hanem azert is, mert igy gyilkolja az izuleteit, ami hosszu tavon nem lesz jo.

Ha rakeres a neten, talal kiindulopontokat. De eloszor talan a kaloriaszamlalasba kellene beleasnia magat, hogy megertse, mikent mukodik ez pontosan.

Ha gondolod segithetek bovebben, viszont en sem vagyok teljesen profi benne, ha ennel kevesbe feluletes tudasra van szuksege, javaslom, menjen el egy dietetikushoz tanacsadasra, esetleg kerjen versenysportolotol tanacsokat.

17/l

2019. okt. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Első sorban az étkezésre kellene odafigyelni, nem kell drasztikus változtatás, egyszerűen csak nézni az adagokat. Minden, ami hús és zöldség, az mehet; de a köretnek csak a szokásos felét. Ha két szendvics a reggeli, akkor legyen egy, de mellé paradicsom, paprika, uborka, ugyanez vacsoránál. Érdemes minél kevesebb tésztát enni, ha púpos tányérral ettél eddig, akkor lapos tányér is elég.

A nassolást jó, hogy ritkán teszed, de az üdítőket is abba kell hagyni. Igyál csak és több vízet. Ha nagyon éhes vagy egyél nyers sárgarépát, retket, uborkát, lehet gyümölcsöt (kivéve banánt). Natúr joghurtot, kefírt.

A mozgást minden nap kellene csinálni, legalább fél órát, jó az edzés, de csak karra csinálod, legyenek guggolások és felülések is. Nézhetnél valami iskolai kosár, kézilabda, vagy bármilyen edzést, amit ott szerveznek. Délután hazasétálhatsz az iskolából, ha nincs messze, ahelyett, hogy járműre szállj. A biciklizés is nagyon jót tesz.

2019. okt. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

"Köszönöm szépen a válaszokat!

Az az egyetlen baj..h én alapból nem eszem sokat..szóval lehet ez a probléma..reggelire megeszem kb 1 zsemlét..napközben kb 2-t elfogyasztok..16:00-ra hazaérek..nagy ritkán eszem rendes ételt..általában ugyan úgy egy szendviccsel..zárom a napom..és cukros üdítők szinte nincsenek is..csak ha nehéz kaját ettem..akkor is csak kóla..szóval igen..vízből is keveset iszom..heh..nem valami egészséges 😅.."

2019. okt. 4. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!