Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan lehet fogyni edzéssel...

Hogyan lehet fogyni edzéssel és életmodváltással?

Figyelt kérdés
Szeretnék fogyni egy olyan 8 kg.-ot. Valaki nem tudna segíteni, olyan tippeket adni ami beválik. Pl mi az amit nagyon nem szabad enni vagy mi az a gyakorlat ami bevalik. És még egy dolog edzés mellet félek hogy eltűnik a mellem mit csináljak hogy ez ne valósuljon meg?

2019. okt. 14. 19:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
én edzés nélkül fogytam 10 kilót, csak annyitól, hogy reggeli+ebédet ettem (napi kalória szükséglet alatt)
2019. okt. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
57%
A szénhidrát hízlal, a szervezet a felesleges szénhidrátot (cukor, kenyér pl.) zsír formájában raktározza. Vagyis ezért hízunk a kenyértől, és nem attól, ami rajta van. Mozgás (kocogás pl., vagy biciklizés) és szénhidrátszegény étkezés a megoldás.
2019. okt. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%
8 kg nem sok, de ami a melledet illeti, biztos onnan is fog lemenni, ezt nem tudod semmivel megakadályozni. Csökkenteni kell a szénhidrátot, minél több zöldséget enni. Inni csak vízet. Mozogni heti 3-4 alkalommal bármit legalább 30-60 percet.
2019. okt. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Az életmódvàltàsnak az a lényege, hogy nincs olyan, hogy mit nem lehet enni, nincs végleges tiltólista. Mindent lehet, a lényeg, hogy nagyrészt milyen tàpanyagból mennyit fogyasztasz.

Alapvetően azt kell tudnod a fogyàshoz, hogy a szénhidràt túlfogyasztàsa hízlal, mert úgy hat a szervezetre hormonàlis szinten. Inzulinttúltermeléshez vezet, ami meg hízàshoz.

Én úgy fogytam 7 hónap alatt 26 kilót, hogy soha nem éheztem és soha nem vontam meg kalóriàt.

Egy alapvetően zsírban és fehérjében gazdag- szénhidràtszegény diétàn élek. Az esetek legnagyobb részében alacsonyabb szénhidràttartalmú zöldségeket, húsokat, halat, sajtokat, olajos magvakat, tojàst eszem, és ezeket kiegészítem időnként hüvelyesekkel, krumplis és tésztàs ételekkel, amiknek magasabb a szénhidràttartalma ugyan, de mivel keveset fogyasztok belőlük, így nem zavar be a fogyàsba. Valamint havi egyszer tartok egy csaló napot, amikor helyet kapnak a kedvenc nem diétàba való kajàim amiket szeretek.- cukros édesség, fehérlisztes pékàru, csipsz. Ezeket egyébként kiiktattam a mindennapokból. Havonta egyetlen nap fogyasztok ilyesmiket.

Mozogni még nem mozgok sokat, csak heti 4x 1 óràt. Hasizomerősítés, szobabicikli, duci torna, súlyzózás , ilyenek. Később persze lesz màs is.

Nem szabad megvonni olyasmiket amiket szeretsz, mert hosszútàvon nem fogod tudni megtartani és visszaszeded amit lefogysz. Ha pl szereted a sült krumplit, egyél sült krumplit , de ne heti 3x, csak 2 hetente egyszer. Ilyen elven csinàlom én is.:) Működik.

2019. okt. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
20%
mikor eresztik már el az emberek azt a hülyeséget, hogy a szénhidrát hízlal? már nem a 70-80-as években járunk.
2019. okt. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
69%
#5: #2-es vagyok .... A felesleges szénhidrátot a szervezet zsír formájában raktározza el. Ez tény. Vagyis a sok-sok nem megfelelő szénhidráttól, kenyértől, pékáru, sütik satöbbi lesz zsírrég testszerte. Okostojás!
2019. okt. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
*zsírréteg
2019. okt. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Amúgy a '70-80-as években is ugyanúgy működött a biokémia, mint most: a felesleg a májsejtekben zsírsavvá alakul, innen trigliceridként kerül a keringésbe, majd a zsírsejtekben raktározódik.
2019. okt. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
24%

mint ahogy a felesleges bármi más is zsírként raktározódik...inkább te vagy az okostojás, én csak tényeket közöltem (vagyis hogy a szénhidrát nem hízlal).

igen, ez a 70-es, 80-as években is így működött, minden felesleget zsírként raktározunk. te magad mondod, FELESLEG. van olyan, hogy butatojás? lol

2019. okt. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nézz màr utàna... Nem hülyeség , hanem tény. A hízàs, fogyàs hormonàlis alapon működik elsősorban. Szénhidràttöbblet miatt megemelkedik az inzulinszint, az inzulin pedig többek közt zsírraktàrozó hormon. Vagyis ha sok van belőle, az hízàshoz fog vezetni, és csak akkor indul be fogyàs, ha az inzulinszint lecsökken. Ezt arra irànyuló tàplàlkozàssal megvalósítható. Ennyire egyszerű.

Nem mellesleg tapasztalat is.

Természetesen nem vagyunk egyformàk, màs a szervezetünk. A legjobb baràtnőm pl nem hajlamos a hízàsra, azt eszik amit akar, mégis 50 kiló. Nàlam a szénhidràt nem lehet több tartósan 95 grammnàl, mert hízni kezdek. Kipróbàltam.

Ahogy nem fogytam egy grammot se 160

majd 120 grammm szénhidràton és 1400-1500 kalória mellett,

úgy 26 kilót - ot fogytam 80-95 gramm közti szénhidràton 2100-2500 kalória között. Ez tény. Sokat küzdöttem mire sikerült elindulni. A kulcs a tàpanyagok arànya volt.

2019. okt. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!