Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért mondanak ilyeneket a...

Miért mondanak ilyeneket a körülöttem lévők ahelyett h segítenének és bátorítanának? Ugye h nincs olyan h "ilyen alkat vagy"?

Figyelt kérdés
164 cm és 52 kg lány vagyok,nem mondom hogy kövér vagyok, mert tudom h nem vagyok az , de azért picit erősebb vagyok :S. Szeretnék lefogyni már rég óta , egy éve eddig egy pár kg-t sikerült,pedig rendszeresen sportolok(aerobik,úszás)heti 4 szer, és egészségesen táplákoztam pl: csokit csak heti 1x akkor is keveset semmi tészta , fehér kenyér , pizza, semmi cukros üdítő.ebédre szinte mindig zöldség. De úgy átszik ez nem elég , most egy hete bekeményítettem , kevesebbet eszem .De a szüleim állandóan beszólnak , h egyek többet. Apukám azt mondja h feleslegesen kínzom magam mert én ilyen erős alkat vagyok és így nem lehetek olyan amilyen szeretnék lenni. Na ez egy nagy marhaság.Ilyen nincs , lefogyni mindenki le tud! ha kitartó leszek tudom h én is el tudom érni az álomalakot , még hha szenvedi is kel érte. Azt mondják a szüleim h majd meglátom h nem fog sikerülni ,mert ilyen az alkatom. ugye h ez hülyeség ?? De miért akarják elvenni az önbizalmam ezzel? Szerintetek is bárki lefogyhat.Nem tudom elfogadni magam vékony szeretnék lenni .
2010. júl. 16. 15:46
 1/6 anonim válasza:
Miért ne lenne?
2010. júl. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát szerintem is hülyeség, hogy ilyen alkat vagy, úgysem fogsz lefogyni. Nekem is mindig ezt mondogatták, a család minden tagja erős testalkatú, én is mindig az voltam, de egyszercsak erőt vettem magamon és lefogytam. Nincs lehetetlen!

DE! Az is hülyeség, hogy kevesebbet akarsz enni. Nem a kaja mennyiségéből kellene elvenni, hanem mondjuk picivel többet sportolni. Esetleg próbálj ki új sportokat, bringa, futás. Lehet hogy már nagyon hozzászokott a szervezeted és ezért nincs további eredmény. A magasságodhoz meg tökéletes a súlyod, szóval ne a kilókból akarj lefaragni, hanem a centikből.

2010. júl. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az mozgás a zsírt izmokká alakítja. Ezáltal formálhatod az alakod. Kilóra nem leszel kevesebb, de csinosabb, karcsúbb. De ehhez mozogni kell. Jó ötlet mást is kipróbálni, ami átmozgatja a testedet. Esetleg menj el dolgozni fizikai munkát, garantáltan soványabbnak nézel majd ki. De szerintem hülyeség ez a soványság divat. Semmi értelme. A párod ha valóban ő az igazi, úgyse a soványságod alapján fog megbecsülni. Tudod hány sovány nőt dobnak ki és csalnak meg? Nem rosszból mondom, de ez csak divat, töri magát az ember, aztán pár év múlva az egészet máskéőpp látja.
2010. júl. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

van olyan hogy valaki erősebb alkat. mint pl én. én sosem leszek (normális diéta mellett) nádszálvékony mivel nem olyan alkat vagyok. 160 cm, 49 kg vagyok, de nem vagyok vékony hanem húsos. egyszer voltam nagyon vékony, de az végülis koplalás miatt volt (nem tudtam enni 2 hónapig) na akkor gebe voltam, gyenge, semmi izmom nem maradt stb...szóval az nem volt normális/jó az én szervezetemnek.

normális fogyókúra mellett te nem leszel sosem nádszál vékony , hiszen az már koplalás a szervezetednek mivel a mostani súlyod ideális.

2010. júl. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

a mozgás nem alakitja a zsirt izommá, hanem elégeti/felhasználja. az már egy másik történet, hogy a mozgás izmokat is épit csak nem zsirból.


52kg-osan hova akarsz fogyni? ha ropi csontjaid lennének akkor megérteném hogy fogyni akarsz.


amúgy ha rendszeresen sportolsz akkor úgy is is fogyni fogsz és formásodni.

2010. júl. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat,most h nyár van és van időm , többet mozgok. most futni is elkezztem ,meg suliidőben még talajtornázni is járk csak az most nincs ehelyett maradt a futás , az úszás(mrert meleg van és sokat vagyok vízközelben )meg néha aerobik és, lehet többet kéne sportolni ...hát nem tudom.Miket próbáljak még?miyen sportokat , amikkel sok kcal-t égetek. Szeretnék vékony lenni ,de nem a divat miatt, hanem mert úgy tetszenék magamnak, nem akarok csonti lenni csak vékony , karcsú.
2010. júl. 16. 23:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!