Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az elejen baj, ha csalok?

Az elejen baj, ha csalok?

Figyelt kérdés

Most kezdtem a dietamat, napi tobbszor eszem(3orankent) keveset, nezem a kaloriakat, feherjedusan etkezem. Viszont meg most neha elcsabulok es eszem valamit, amit nem kellene.

Ez idovel valtozni fog? Marmint nem baj, ha most meg megengedem magamnak? Nem fogom megszokni vagy ipyenek?


2019. okt. 31. 00:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

De baj, nem is kicsit. Rutinos diétázó vagyok, előfordul sajnos, hogy én is belecsúszok ebbe.

Túl sok buktató van, hogy mindet leírjam, de én általában ilyenkor azt csinálom, hogy fokozatosan csökkentem az ilyen dolgokat.

Ha ma ettem mondjuk egy 250 kalóriás csokit, holnap már csak egy 200-ast, majd 180, 150, 120, és így tovább.

Ha szerencséd van, fokozatosan egyre könnyebb lesz.


Ha te nem tudod megállni, a diéta sem fogja helyetted megoldani idővel, ez a te dolgod.

2019. okt. 31. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
Nem diètázni kell, hanem életmódot váltani.
2019. okt. 31. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%
Nem csalás az, senkit nem versz át.
2019. okt. 31. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%

Én ezt úgy oldottam meg, hogy minden héten van egy csalónap, amikor megengedőbb vagyok magammal szemben (jellemzően vasárnap, családi ebédek, ilyesmi, amikor terítve az asztal millió finomsággal és sütivel és minden ilyesmivel), egyébként a többi napon vasszigor van. Úgy találtam, hogy nekem sokkal könnyebb ha mindenre az a válasz, hogy "nem", és nem az, hogy "lehet, de csak egy kicsit". Az előre kiszámolt/összekészített ételeken túl ha megkívánok valamit, akkor emlékeztetem magam, hogy még nincs csalónap, majd akkor bepótolom, addig meg NEM eszem semmi pluszt. Sokkal könnyebben tudom így tartani magam az elhatározásomhoz és mivel van egy relatíve rövid távú, rendszeres cél, amivel jutalmazhatom magam, ezért sokkal egyszerűbb kibírni az ellenállást.

Amúgy csináltam úgy is, mint te. Az elején nagyon odafigyeltem, hogy csak kicsi csalások legyenek, aztán mindig jött a kifogás, hogy most stresszes vagyok, most fáj valamim, most mittudoménmi, végül az egészet hagytam a fenébe.

2019. okt. 31. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%

A te diétád, úgy csinálod, ahogy neked jó, csak működjön.

Többféle módszer létezik.

1. Eszel minden nap ilyeneket, de csak keveset (ha meg tudod állni).

2. Csak bizonyos időközönként eszel ilyeneket, pl. hetente vagy havonta egyszer.

3. Nem eszel ilyeneket, és egy idő után már nem is fog hiányozni.

4. Lecseréled ezeket hasznosabb, a diétádba beleillő ételekre.

Az, hogy mennyire érdemes magadhoz szigorúnak lenned, függ attól is, mennyire fogysz könnyen, mi az a "valami", amihez ennyire ragaszkodsz, mi van benne, ami miatt nem tudsz neki ellenállni, érdemes-e egyáltalán kihagynod, milyen a diétád.

Én pl. nagyon szeretem a csokit, és a csokiban vannak hasznos dolgok is, ezért váltottam jó minőségű, 70-85%-os étcsokira. Ebből 1 kocka is elég nekem. A kedvenc tejcsokimból nehezen tudnék mértéket tartani, ezért nem eszem már elég régóta, de így igazából nem is hiányzik.

2019. okt. 31. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ebböl csak az fog kisülni, hogy a cslások több lesz mint a diéta, és több kalóriát viszel be mint normál étkezéssel.


Bárit bármikor ehetsz, ha nézed a kalóriákat akkor nem kell csalnod. Max kalória bevitel legyen 2000 kalória, de ahhoz, hogy fogyjál 1500 kalória alá kell menned. Ez legyen fix és sérthetetlen.

Ha egyik nap 1200kalória van az sem baj, de ha a buliban 2000 kalória van az sem baj. Ha 2 hétig 2000 kalórián vagy az sem baj(akkor nem fogysz, de nem is hízol).

De érdemes, bele kalkulálni, hogy délután találkozol a barátnöiddel, és tuti mindenki akar egy fagyit enni, akkor délben 200kalóriával kevesebbet eszel, és egy gomboc fagyi röhögve bele fér.

2019. okt. 31. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%

Baj.

Nem fog változni. De baj. De, meg fogod szokni.

2019. okt. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%

Ha belefér a kalória keretedbe akkor nem baj később sem.

Egyébként tarts 1-2 hetente egy "csalónapot" amikor mindent megengedsz magadnak. Pizza, csoki, nutellás palacsinta. Ha jobban akarod csinálni akkor akkor is figyelj, hogy pl a normál keretednek csak a dupláját egyed ilyenkor. De annyira nem számít.


Úgy egyébként se lehet fogyni, ha számodra fontos dolgokat 100% kiiktatsz az étrendedből. Mert akkor ez lesz.

"Jaj ettem belőle, most mi lesz? Fel is adom inkább az egészet." Vagy. "Áá nem éri meg, hogy mindig ezeket az ízetlen sz@rokat egyem maradok inkább kövér."

Ésszel kell átalakítani a régi étrended, hogy tartható legyen azután is amikor már lefogytál. Különben visszatérsz a régi kerékvágásba és visszahízod.


És ha meg is botlasz ne az legyen az első gondolatod hogy "elrontottam a diètám" hanem az hogy "na jó holnaptól folytatom ahogy eddig is"

2019. okt. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha már az elején hitvány vagy, akkor ebből semmi nem lesz!

Egy BigMac az 1 óra kegyetlen tekerés szobabiciklin nekem. Neked meg mégtöbb, mert nem vagy olyan sportos, erős, magas -és főleg nem férfi-, mint én.


BigMac-et írtam, csak hogy legyen viszonyítási alap. Elhiszem, hogy nem eszel olyasmit.

2019. nov. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!