Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Melyik a helyes étrend?

Melyik a helyes étrend?

Figyelt kérdés

Sokan arra esküsznek, hogy napjában 4-5-ször kevesebbet, van aki ezt elképzelni sem tudja.

Egyre több helyről hallom, hogy az sem tesz jót a szervezetnek, ha pár óránként kajához jut.

Aztán ott a reggeli.

Ott is 2 hatalmas csoport van.

Az egyik szerint akkor kell rengeteget enni, a másik szerint elég egy kávé egy kiflivel vagy még annyi se.

Én személy szerint reggel egyáltalán nem vagyok éhes, és kb. rosszul lennék ha korán reggeliznem kéne.


Aki jártas ezekben, vagy kitapasztalt valami jót az leírná, hogy mit miért és mikor?


És persze ez mennyiben befolyásolja a plusz kilókat?

(tehát hogy a kaja és a mennyisége ugyanaz, csak az időpont és az elosztás más)


2019. okt. 31. 13:05
 1/5 anonim ***** válasza:
53%

a helyes étrend az, ami neked és az életritmusodnak megfelel.

fogyás-hízás szempontjából teljesen mindegy, hogy mikor vagy milyen gyakran eszünk.


ha fogyni szeretnél kalóriadeficitben kell lenned, ha hízni, akkor kalóriatöbbletben és ennyi.


az időszakos böjtölés vagy a reggeli kihagyása is csak arra szolgál, hogy könnyebben légy kalóriadeficitben a nap során. de van, akinek ez nem megfelelő, mert nem tudja tartani.


szóval az a megfelelő, amihez kis erőfeszítéssel és ideális esetben erőfeszítés nélkül tudod magad tartani.

2019. okt. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyszer láttam egy műsort ahol azt nézték mikor jó többet enni. Olyan részletesen nem emlékszem, de pl a vércukor szint (meg nem tudom még mi számít) sokkal hamarabb helyre áll ha reggel eszel. A lényeg hogy jobb reggel sokat enni.


Azt is vizsgálták, hogy egy csoport 700-500-200 kcalt (reggeli,ebéd,vacsi) ettek, másik csoport fordítva 200-500-700. És akik reggel ettek többet majd egyre kevesebbet, azok többet fogytak mint akik este zabáltak be.

2019. okt. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A jó étrend az ami neked, személy szerint megfelel. Pl ismerek olyat aki nem reggelizik mert nem esik jól neki. Én meg kifejezetten rosszul leszek ha reggel ébredés utàn nem ehetek. Az éhségtől erős hànyingerem van, viszont a napi 5 étkezés se esik jól, hülyeség és tévhit az, hogy KELL ennyiszer enni. Nem kell. Aki igényli mert éhes, annak rendben, és ennyi. Úgy tudom, aki délelőtt többet eszik, jobban jàrhat, mert akkor jobb az inzulin érzékenység, az esti óràkkal szemben.

Én pl ch szegény, zsír alapú, magas fehérjetartalmú étrenden érzem magam legjobban kalórialimit nélkül, napi 3 étkezéssel. Màs meg a zsírt nem bírja, elvan kalóriaszegény diétàn, vagy épp mint én,nagyon gyorsan hízik ha a szénhidràt van nagyobb részben az étrendben.

Màsok vagyunk:) Mindenkinek màs a jó. Meg kell ismerni a tested működését. Úgy érdemes enni ahogy jónak érzed ( az ésszerűség hatàrain belül), nem úgy ahogy a nők lapja diétàs rovatàban van leírva, vagy mert gipsz jakabné azt mondta, neki bevàlt hogy 3 órànként eszi a madàradagnyi kajàt. Nem mindenkinek jó ugyanaz.

2019. okt. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én sem szoktam reggelizni, ha nem vagyok éhes (általában nem vagyok). Két főétkezésem van, ebéd és vacsora, ilyenkor általában főtt ételt eszem. Ha a kettő között megéhezem, akkor eszek valami könnyűt. Én így is le tudtam fogyni. A makrókat figyelem, és igyekszem egészségesen táplálkozni, minél több vitamint bevinni.
2019. nov. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. nov. 4. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!