Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan változtassak az életmód...

Hogyan változtassak az életmódomon?

Figyelt kérdés

13 éves lány vagyok,170 cm 67 kg. A BMI értékem 23.6 és látszik rajtam a felesleg. Otthon folyton piszkálnak a súlyommal,meg mindenféle fogyókúrát javasolnak. De én nem fogyókúrázni akarok,hanem életmódot váltani,mert egy kicsit utánaolvastam a fogyókuráknak(bocsi a szóismétlésért),és szerintem némelyik nem túl egészséges...

Ami a lényeg: túl sokat ülök számítógép előtt,és nem túl egészségesen eszek,keveset sportolok. A gyümölcsöket rühellem,viszont a zöldségeket nagyon is szeretem,viszont csak gyümölcs van itthon,zöldséget szinte nem is eszünk. :( Azon kívül csak fehér kenyeret vesznek anyuék,,és szinte csak sertés meg csirkehúst fogyasztunk,halat akkor,ha vendégek jönnek(évente egyszer). Meg felvetettem az ötletét annak,hogy eljárnék kézilabdázni,de ők hallani sem akarnak róla,mivel az iskolánk sajnos nem rendelkezik kézi csapattal,és egy másik városba kéne átbuszoznom,ott van kézi csapat,a buszozás meg sok pénz nekik.

Tehát,összegezve a kérdést: Hogyan változtassak az életmódomon? Az akaraterőm megvan hozzá,úgy érzem,csak nem tudom,hogy fogjak neki. Hogyan étkezzek? Mennyit sportoljak(én a biciklizésre,kézilabdára gondoltam,futást hanyagolnám,mivel úgy hallottam,túlsúly esetén rosszat tesz az ízületeknek) egy héten? Köszönöm mindenki segítségét,válaszát,és a türelmet,hogy végigolvasták a kérdésemet!



2016. jún. 29. 20:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A sertés és csirke nem rossz. Hogyhogy nincs otthon zöldség? Eleve alap a legtöbbeknél, de ha a lányuk szereti őket, akkor mit csinálnak, közlik, hogy nem ehetsz zöldséget, igaz, hogy hasznos és baromira olcsó egy csomó fajta, de NEM? Nagyon utálhatnak, ha ilyenek. Nyilván mondtad már nekik, hogy legyen zöldség, mit mondtak?


Nem tudom, hogyan étkezz, hisz nem ismerlek, nem tudom, mi a jó neked. Nyilván sok zöldséget egyél, hisz azt szereted, legyenek jó fehérje- és zsírforrásaid s valamiből vigyél be elég energiát, hogy ez zsír vagy szénhidrát, az a te dolgod.

2016. jún. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hiába mondom,hogy vegyenek zöldségeket,nem fognak venni,mert az drága. Imádom a karfiolt,brokkolit,uborkát,paradicsomot,paprikát,kelbimbót,hagymát,salátát,káposztát,és a répát.

Gyümölcsökből egyedül az almát,ananászt és a barackot eszem meg,a többitől a hányinger elfog...

Szeretem még a zöldborsót,cukorborsót,sárgaborsót,lencsét,és a tarkababot is.

A rizst,a krumplit és a tésztaféléket is szeretem,fehérkenyérből pedig sajna elég sokat eszem. :(

Húsféléket hetente egyszer eszünk,általában csirkét. A kolbász elfogyott(nekünk ennyi a sertéshús..),anyuék nem is igazán tudnak venni,már vagy 1 hete.


Én szívesen eszek leveseket,főzelékeket,rizst csirkével,salátával,és az édességeket sem vetem meg...


Ennek fényében valaki tud segíteni összeállítani egy olyan étrendet,ami egészséges lehetne számomra? Előre is nagyon köszönöm,mivel én ilyenekben tapasztalatlan vagyok... :(

2016. jún. 29. 20:34
 3/11 anonim ***** válasza:

fáj olvasni

kézilabdázni akarsz futás nélkül?

pont azt szereted ami nincs, de amúgy mindent megzabálsz

Mocskos szülők, ejh

Eddzél súlyzóval, bár nyilván izmos nem akarsz lenni, csak életmódot váltani

anyám ...

2016. jún. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Élj máshogy mint eddig!
2016. jún. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Annyi jutott az eszembe, hogy ha van esetleg kertetek, és megengedik a szüleid, hogy kertészkedj, akkor ott is megtermelhetnél némi zöldséget, és a kapálás, gyomlálás stb. egyben segíthetne a testi megújulásodban is...

Egyébként szurkolok neked - jó, hogy ilyen tudatosan állsz magadhoz, az életedhez!

2016. jún. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mióta drága a káposzta...? Mi a csudát etetnek veled, ami annál is olcsóbb? Étolajos rizst? Én csóró vagyok s messze a legolcsóbb ételem a zöldség. Még ár/kalória arányban is jó...
2016. jún. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekünk van kertünk, a veteményezés nem kicsit ráfizetéses, pedig a víz szinte ingyen van, saját kút. Persze biztos van, akinek bejön, ez igazából földminőség kérdése is. Gyümölcs szerencsére van dögivel.

A kerti munka kevés kalóriát éget, inkább időigényes.


Nos, kenyeret ne egyél. A hús ugye OK s igenis kikövetelném az olcsó zöldségeket. Részvétem, én mindig rengeteg zöldséget ettem, el sem tudnám képzelni az életem nélkülük, általában sokféle van itthon, alap. Az a napi 100 forint fél kiló zöldségre (ez nem sok, de mégis valami, nyers zöldségből már nem is tűnik olyan kis semminek) fel nem fogom, hogy nem fér bele. Valamit rosszul gondoltok nagyon. Amikor drága volt a karfiol sok hétig, akkor mi sem vettünk, ettünk káposztát. Meg most is, itt sokszor 200 ft/kg alatt van, káposztatermelő vidék, ízletes is, most pedig friss idei zöld, nagy kedvencem :) Télen ipari karalábét vettünk (120-150 ft/kg-ért), káposztát, répát, zellert, mirelitből zöldborsót, zöldbabot, spenótot. Mind kifejezetten olcsó. De most nyáron a paprika, paradicsom, cukkini is s van még bőven. De speciel nekem a 150 ft-os jégsaláta sem drága, ketten egy hétig eszegetjük, sokkal többnek hat, mint amennyi, a nyersekkel sokszor ez van.

2016. jún. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Azt hiszik,hogy drága :( De mit is várok én olyanoktól,akiknek mindenféle bajuk van,apum kórosan elhízott,és egész nap vagy dühöng,vagy zabál,vagy osztja az észt. Rendes kaját nem tudnak venni/készíteni,kenyeret kenyérrel eszünk,zsírt zsírral,semmi tápanyag az ételeinkben... És megfogadtam,hogy tartósan életmódot szeretnék váltani,az egészségem érdekében.
2016. jún. 29. 23:13
 9/11 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm mindenki tanácsát,mindenkinek ment a zöld kéz. :)
2016. jún. 29. 23:14
 10/11 anonim ***** válasza:

Szóval piszkálnak a súlyod miatt, de egészséges ételt, zöldséget nem vesznek...bocs,de sok eszük nem lehet. Kérdezd meg egy ilyen piszkálás alkalmával, hogy ha nem vesznek neked rendes kaját, akkor mégis mit várnak, hogy fogyj le?


Nem tudom hányan vagytok, mennyi pénzből éltek havonta, mi ketten vagyunk a férjemmel és 45 ezer a kaja kettőnkre, és külön főzök magamra és a férjemre, mert én diétázom, ő meg nem. Ebből még diabetikus (cukormentes) édesség is kijön, ha édességre vágyom. Persze beosztva 1 hónapra.


Tuti hogy valamit nagyon rosszul csinálnak a szüleid, ha nem képesek zöldségeket venni. Máshogy sajnos nem sok esélyt látok arra, hogy el tudj indulni. Ha folyamat tésztát-rizst- krumplit eszik az ember, azzal nem lehet fogyni. A férjem sem fogy ezekkel, pedig egész nap mozog. De ő legalább eszik belekeverve zöldséget is, bár nem sokat. 3 félét hajlandó csak megenni. (borsó, sárgarépa,kukorica)

Vagy ha eleve jó valakinek a genetikája el sem hízik az ilyenektől. Aki viszont igen, annak változtatni kell.

Talán az segítene, ha nem hajlandóak zöldséget venni, hogy a nassolást elhagyod, és amiből eszel, kevesebbet eszel, és otthon tornázol napi 1 órát. A neten sok jó videó van.


Nem akarlak megbántai, de ilyen szülők mellett, kb akkor lesz esélyed rendesen enni, ha észhez térnek, vagy amikor már eltartod magad és elköltözöl.

2016. jún. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!