Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egy 15 éves lánynak megfelelő...

Egy 15 éves lánynak megfelelő ez a diéta és edzésterv? (RÉSZLETESEBBEN LENT! )

Figyelt kérdés

Sziasztok! 15. életévemet töltöm lassacskán. 164 centiméter vagyok és 63-65 kilogramm között mozog a testsúlyom.

Kitűztem magam elé egy célt, amit bármi áron képes lennék elérni. Szeretnék ledobni pár kilót nagyon rég óta, többször is próbálkoztam már a súlyleadással, de eddig még soha sem jártam nagy sikerrel. Legutóbbi fogyókúrámmal sikerült elérnem a -3kg-t (tudom, nem nagy dolog, viszont én nagyon örültem neki...) de sajnos abbahagytam. Egy nehéz korszakon mentem keresztül (családi problémák, iskolai gondok) és a motivációm egyik pillanatról a másikra elszállt.

Nagyjából már helyrejöttek a dolgok, és az életkedvem is visszatalált hozzám... szeretnék újból belevágni a diétába és az edzésbe!

Július végéig szeretném leadni a feleslegemet (8-10 kg-ra gondolok, tisztában vagyok azzal hogy most feljődök, nőiesedek és miegymás dolog... de szeretném magam jól érezni a bőrömben. Az is lehet, hogy nem lesz szükséges ennyi kilótól megszabadulnom, és 5-6 kg mínusz után már tetszeni fogok magamnak)

A hét minden napján van testnevelés órám, de ezen kívül szeretnék még délután is mozogni.

Sokat gondolkoztam azon, hogy milyen sportot válasszak, de nem tudtam dönteni, aztán kipattant a fejemből az ötlet...

Arra gondoltam, hogy minden nap minimum egy órát bicikliznék, vagy tornáznék.

Egy mintaként felvázolva valami ilyesmire gondoltam:


Hétfő: 1 óra biciklizés

Kedd: 1 óra tornázás

Szerda: fél óra taposózás, fél óra bringázás

Csütörtök: 1 óra tornázás

Péntek: 1 óra biciklizés

És egy kis mozgás meg pihenés hétvégére:

Szombat: 1 óra biciklizés délelőtt, 1 óra tornázás délután

Vasárnap: pihenés

Ezt mind tudatos étkezés mellett csinálnám, nem koplalás és ilyen baromságok segítségével. Nagyon szeretem a gyümölcsöket és a zöldségeket is, tehát rendszeresen fogyasztanám a csirkemellel karöltve. Reggelinek három variációra gondoltam.

Az első

egy szelet korpás-magvas kenyér csirkemellsonkával, paprikával, paradicsommal, uborkával;

A második

gyümölcsök, azaz alma, narancs és egy kis kivi nyakonöntve egy pohár natúr joghurttal és egy kevés sima müzlivel;

A harmadik

zabkása gyümölcsökkel.


Tízóraira semmi nehéz ételt sem szeretnék fogyasztani, így korpovit kekszet vinnék a suliba túróval vagy egy kis gyümivel.

(Bár ha reggelire is gyümölcsöt eszek, akkor fehérjebevitel szempontjából nem valami kedvező a tízórai menüm második fele...)


Ebéd az kicsit macerás, ugyan is menzán étkezek... a sulis ételek között a legmagasabb kalóriatartalmú étel 600 kalória körül mozog. (Leves+második)

Próbálok nem annyira figyelni a kalóriabevitelre, de valamilyen szinten ez is fontos (szerény véleményem szerint).

Az is egy másik opció, ha itthon étkezem. Akkor natúr csirkemellet ennék zöldségkörettel. Persze, tisztában vagyok a monotonitással is, viszont odavagyok ezekért az ételekért. Zöldségektől kezdve a zabkásáig. :)

Az uzsonnám 2-3 szelet abonettkenyérből, csirkemellsonkából és rengeteg zöldségből állna.

Napi két liter víz az bőven meglenne.

A fehéjreshake fogyasztása is megfordult már a fejemben... de nem teljesen világos a használata. Hogyan fogyasszam (ha minden igaz, akkor kell inni amikor nincs meg az elegendő fehérje az étkezések mellett), milyen időközönként, milyen mennyiségben, milyen ízben vegyek, ha veszek? Kérlek szépen titeket, hogy magyarázzátok el, mi a proteinpor lényege! c:

Mellesleg szeretnék kicsit formásodni. Mások szerint nagyon jó fenekem van, de nem feszes. Tudom-tudom, nem kell a hegyi beszéd. Egy 15 éves lánynak ne ez legyen a legnagyobb gondja, hanem tanuljon, meg minden. De ennek ellenére szeretnék jobban kinézni... nem másokért, hanem csak is magamért.

Így végszó képpen leszögezném, hogy nem szeretnék eszeveszett koplalós fogyókúrába vágni, nem akarom végkimerülésig gyötörni magam edzéssel (azt mondják, hogy kell pihenés az edzések között, ezért nem akarom annyira túlzásba vinni). Mindent csak normál tempóban, de helyesen.

Ha valamit rosszul gondoltam, akkor kérlek ne oltsatok, inkább adjatok tanácsot, mert az nagyon megköszönném! Szeretnék egészségesen élni és rendszeresen sportolni. :)

Tehát szeretném a segítségeteket kérni... érdemes lenne-e így belekezdeni?

(U.i.: köszönöm szépen, ha volt türelmed végigolvasni ezt a trilógiát!)



2017. márc. 17. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:
mennyi a testzsírszázalékod?
2017. márc. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%

Szia, bár a július vége szerintem egy teljesíthető és reális időpont a 10 kilóhoz, még is azt ajánlanám,hogy inkább lassan minnél egészségesebben formáld le magadról szépen a kilókat és véletlen se ess a ló másik oldalára! ( saját tapasztalat)

Ennyi edzés nem kell a héten! Ha eddig amúgy se edzettél, ez a nagy elvárás magaddal szemben megint a kedvedet veheti... kezdj először heti 3 edzéssel,aztán lehet belőle 4, majd 5... de annál nem is kellene feljebb menni szerintem! Viszont ha ilyen sokat mozgasz, akkor muszáj többet is enni,mert azért az energia kell a szervezetnek!

Én kalóriaszámolgatása fogytam és szerintem abszolút hatásos,de persze nem feltétlen ez az egyedüli módszere a fogyásnak.

Élj egészségesen, mozogj sokat de mindenképp vidd be a szükséges tápanyagokat! Te is még fejlődő szervezet vagy és ezért még inkább oda kell figyelned magadra!

Nem vagyok profi a témában, csak saját tapasztalatokat írtam le, de ha érdekel még valami nyugodtan írj rám, szívesen segítek! :) ( 16/L 158cm 51kg )

2017. márc. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy pedig pluszban ajánlom neked a valamilyen joghurt+túró reggelit, mert isteni!!! ( citromos görögjoghurt egy kis túróval, csak 200 kalória,laktató és uuuuuuuuhhhjmekkwbjw :D )
2017. márc. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az nem jó, ha szinte csak az ebédedben van valamirevaló fehérje... Máskor is egyél valamit, tojás, túró, sajt, hús... 1-2 szelet felvágott az kb. semmi, a zabban is kevés van, a gyümölcsben pedig főleg...

Amúgy jó.

2017. márc. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, hasznos tanácsok :)

Több fehérjét fogok bevinni, az fix.

Viszont a vacsorát kihagytam a szövegemből... nem is érten hogyan felejthettem el xD

Szóval mit érdemes enni?

2017. márc. 18. 16:47
 6/6 anonim válasza:
Szerintem ez így szuper ahogy leírtad,csak tartsd be mindig, és ajánlom még a futást is:) nagyon jól égeti a kalóriákat
2018. júl. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!