Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Számít, hogy a kalória milyen...

Számít, hogy a kalória milyen típusú tápanyagból tevődik össze és mikor kerül bevitelre?

Figyelt kérdés

Az a gondom, hogy egyszerűen nem tudok fogyni. Lisztérzékeny és tejcukor vagyok kb. két éve és kb fél éve rohamos hízásnak indultam.(+20kg)

Mivel van ez a betegségem nem ehetek bármit így ha melóból suliba megyek gyakori hogy csak valami cukros üdítőt vagy valami garantáltan gluténmentes puffasztott rizst stb. virslivel eszem. Itthon kicsit többet eszem főtt ételből előfordul, hogy már csak este 10 után mikor haza érek a délutános műszakból. Összeadva az egész kb 2200-2500Kcal. A melóban is mozgok elég sokat és oda is futva járok. Itthon elég változatosan eszem de gyakran előfordul, hogy elmegyek reggel 5-kor itthonról és csak 3kor mikor haza érek eszem egyáltalán valamit. Ha rendszeresebben ennék sikerülhetne esetleg fogyni vagy keressek fel egy dietetikust?

Minden vér értékem rendben van ami a hízásért felelhetne a közérzetem nem a legjobb de ez már a jelentős túlsúly miatt van.

182cm

24F


2019. nov. 6. 18:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Teljesen nyilvánvaló, hogy többet eszel mint amennyit elégetsz, hiszen ha nem így lenne akkor örökmozgó lennél olyan meg nincs.


Ha csak a számokat nézem, akkor tökmindegy, hogy X kalória Snickers-t tolsz be, vagy X kalóriát változatos, egészséges, vitamindús, könnyen emészthető élelmiszerekből pont ugyanannyit fogsz tőle fogyni vagy hízni.


Ami nem mindegy, hogy a snickers csak egy rövid időre veszi el az éhséged, a normális és napi többöri evés pedig egész napra. Szóval inkább az utóbbi ajánlott.


(általában akik pikkpakk felszednek 20kg-ot azok nagyon csúnyán alábecsülik a bevitt kalóriákat. Persze lehet hogy te éppen nem, de azért ezt a lehetőséget se vesd el)

2019. nov. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem mindegy miből van a kalória, a tàpanyagok arànya fontos. Nekem 2200-2500 kalória körül sikerül egy napom de rendszeresen van 2600 is, de nem azt szàmolom, nem korlàtozok kalóriàt. Nekem az nem vàlt be egyàltalàn.

Arra figyelek mit eszem. Szénhidràtból keveset, fehérjéből többet, zsírból a legtöbbet. -28 kg- nàl jàrok a fogyàsban.

A -mikor- annyiban szàmít, hogy a délelőtti óràkban a test jobban megbirkózik a szénhidràtbevitellel. Este màr rosszabb az inzulinérzékenység.

A túl sok szénhidràt inzulintúltermelést okozhat arra hajlamos embereknél, ezért elindul a hízàs. Még konkrét inzulinrezisztencia se kell, elég ha kicsit több inzulint termelsz, màris beindulhat a hízàs.

Csak ajànlani tudom, hogy ne kalóriàkkal, hanem tàpanyagokkal foglalkozz. De persze ez a te döntésed:) tapasztald ki, milyen étrend mellett a legjobb neked. Sok sikert kívànok.

2019. nov. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!