Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kicsit elbizonytalanodtam,...

Kicsit elbizonytalanodtam, hogy lesz-e eredménye a diétámnak. Tudtok adni pár tanácsot?

Figyelt kérdés

26 éves nő, vagyok 162 cm jelenleg 54kg. Fiatalabb koromban kifejezetten sovány voltam (kb ugyanehez a magassághoz 43-44kg). Mindig szerettem enni, akár egész nagy adagokat is, ez máig így van, viszont az ülőmunka mellett elkezdtek rám felszaladni a kilók. Viszont mozogni egyáltalán nem mozogtam, ezért ahelyett, hogy formásabb lettem volna, elkezdett hájasodni a hasam, lógni a fenekem. Narancsbőröm is elkezdett kialakulni (most még főleg csak akkor látszik, ha összenyomom a bőröm, de már így is nagyon zavar.) Ezt kb. 3-4 hete megelégeltem, átálltam az otthoni főzésre gyorskaják helyett, illetve kerülöm a cukros dolgokat. Általánosan egy napi kajám így néz ki:

Reggeli: egy kávé

Ebéd: csirke rizzsel, valamilyen zöldséggel vagy pulykafasírt zöldséggel, esetleg valamilyen saláta

Nasi: 1 alma/banán vagy más szezonális gyümi

Uzsonna: 1 joghurt, vagy 2 szelet abonett humusszal, zöldséggel

Vacsora: 2 tojás rántottának/tükörtojásnak zöldséggel, kenyeret már nem szoktam enni

Esti edzés utáni "második vacsi": fehérje shake


Az étkezéssel az intermittent fastinget követem, tehát igyekszem csak 8 órás időintervallumban enni.


Az a bajom, hogy emellé van hogy becsúszik pl egy éttermezés, vagy pizzázás a barátokkal, illetve borozgatások. Nem sok, de nem tudom hogy mennyi múlik ezen az eredmény szempontjából. Szeretem egyébként nagyon a diétás étrendem, hosszútávon szeretnék életmódot váltani, tehát nem akarok mindent megvonni, viszont tök jó lenne ha sikerülne mellé a szép alak is.


Az első 2 hétben heti 2x edzettem, most már heti 3x. Ebből az egyik vagy futás vagy lépcsőzés, a másik kettő úgy szokott kinézni, hogy kb egy 30 perces jógázás nyújtásokkal, erősítésekkel, majd utána még egy 30 perc súlyzós HIIT edzés. 1 hónapja a dohányzást is abbahagytam.


Érzékelem, hogy a mozgás egyre jobban megy, jobb az állóképességem, viszont a külsőmön egyelőre semmilyen eredményt nem tapasztalok, talán mintha a fenekem emelkedett volna egy kicsit, de lehet hogy ezt is beképzelem.

Kicsit szomorú vagyok emiatt, de persze nem adom fel.

A kérdés: lehet hogy a "csalások" miatt nem látom nagyon az eredményeket vagy még idő kell míg beindul az alakformálás?


Ha mondjuk heti 1x becsúszik egy fél pizza, vagy mondjuk egy rántott hús krumplival meg egy pohár borral az belefér? Nálatok mikor jött az eredmény? Van esetleg bármi a mozgás/kajában amin változtatni kéne?

Bármilyen biztatást szívesen fogadok:) És bocsi ha hosszú lett.


2019. nov. 11. 21:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Előszor is, neked nem kell fogynod! Gondolom nem az a cél, hogy visszaszerezd a 44 kilódat...

Egy probléma van: kalóriadeficites étrend mellett nehéz izmot építeni, pláne futással. Szóval mivel nehed az a célod, hogy zsírt adj le, és izmit építs, ezért jó lenne kb a kalóriaigényeden enni, és akkor tud valtakozni a felépítő és a lebontó anyagcsere, íagy eléred majd a célod, de csak lassan. És futás helyett jobb a súlyzós/ saját testsúlyos erősítés, és a bemelegítés legyen inkább futás pl 15 perc.

Heti egyszer pont elég ilyesmit enni, ahhoz, hogy kibillents a szervezeted és az anyagcserédet a mekszokásból. Csak az a lényeg, hogy ne legyen több heti 1- 2 csaló étkezésnél. Van, akik nem kívanásból, ganem tudatosan eszenek néha ilyeneket a diéta alatt.

Ne legyél türelmetlen, élvezd inkább azt, amit a fogyáson kívül az neked az életmóváltás pl több energia. Aztán megjön majd idővel az alakformálás is, de egy hónap az semmi, fél év múlva majd esetleg elgondolkozhatsz, hogy valamit rosszul csinálsz

2019. nov. 12. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A jelenlegi súlyod teljesen jó, nem kellene fogynod. Az előző jókat írt. Egyél változatosan, nagyobb részben egészséges ételeket.

A narancsbőr és a hasi hájréteg az egészségtelen táplálkozás (sok feldolgozott, adalékanyaggal, cukorral telenyomott étel) eredménye. Jól teszed, hogy inkább főzöl és kerülöd a gyorskajákat. Az étrended jónak tűnik, de nem kell a kalóriákat csökkentened. Ehetsz néha pizzát is, egy kis bor is belefér, ha nem gyakori. Rántott hús krumplival is oké, egyél hozzá sok zöldséget, salátát is. Az edzés szerintem jó lesz így, főleg a súlyzós HIIT, lesz eredménye pár hónap alatt, csak utána se hagyd abba, amit elkezdtél. Lehet, hogy a súlyod nem fog csökkenni, akár pár kilóval több is lehetsz, de jó eséllyel ez izom lesz, és karcsúbb, feszesebb, csinosabb leszel.

2019. nov. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Igen, semmiképp nem fogyni szeretnék, csak a testemen lévő zsírosodást/narancsbőrt "lecserélni" feszességre, izomra. A kilókat nem is nagyon figyelem, inkább a látvány érdekel. De akkor megnyugodtam, hogy 1 hónap még nem sok, és lesz majd eredmény:)

Köszi még1x!

2019. nov. 12. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!