Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » S. O. S. Eddig nem ment...

S. O. S. Eddig nem ment rosszul, de most elbizonytalanodtam. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Most 56,6 kg vagyok 157 cm-vel (vastag csontú, izmos lány vagyok). Egy éve kezdtem (68 kg-val) kb. az egészséges életmódot, ami mostanra átalakult egy fogyókúrává. 53-54 kg-ra szeretnék lefogyni júliusig. Eddig minden reggel 1 almát ettem 20 g zabkásával vagy tk kekszel (vagy tk kenyeret zöldséggel, de ezt ritkán, mivel legtöbbször suliba viszem ezt), nem rég azt olvastam, hogy reggelire nem szabad gyors ch-t enni, hanem 4 órakor kell. Igaz ez? Vagy néha-néha megengedhetek mellé 1 almát? Naponta mennyi a max. gyors ch bevitel, ha fogyni szeretnék? Természetesen sportolok mellé (heti 3 súlyzós edzés, 7-4 aerob, bár most átszoktam a heti 4 cardiora)

Előre is köszi a válaszokat. :) 16/L



2016. máj. 16. 18:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Jaja, reggel rossz az inzulinérzékenység. Attól még van, aki 3 banánt reggelizik és elvan... Én elsősorban hallgatnék a testem jelzéseire, de másodsorban sem tartanék egy almát sok gyors ch-nak... A melléevett rostok amúgyis lassítják a felszívódását.


Nincs olyan, hogy napi max. gyors ch bevitel. Akármennyi mellett lehet fogyni, ha kalóriadeficitben vagy (el nem tudok képzelni olyan szitut, ahol az inzulinszint nonstop magas, így nem tud zsírt bontani a test. nem véletlenül fogynak az emberek cukros étrenden is, ha deficitben vannak. csak éppen egészség, jóllakottság szempontjából s azért hormonálisan is előnyösebb a kevesebb gyors ch. de ez nem mindenkit érdekel, van, aki sok gyors ch-t eszik, de beviszi, amit kell s nincs gondja, fogyni is tud, ha odafigyel a kalóriamennyiségre).


Edzések körül eheted a legbüntetlenebbül a gyors ch-t, hisz akkor sok glükózt égetsz s edzés után a glikogénraktárakat töltöd, ha nem szállsz el nagyon a szénhidráttal.

2016. máj. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
mennyi most a testzsírszázalékod és az izomtömeged?
2016. máj. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A testzsírom, mikor utoljára mérték 28 volt (Netfit), 1 hónapja. Izomtömeget nem tudom. A szorítóerőm 36 lett, ha ez számít.
2016. máj. 16. 19:28
 4/6 A kérdező kommentje:
És edzés után szabad gyümölcsöt enni? Valahol azt írják, hogy hülyeség. Esetleg számít, hogy milyen edzés után? Gondolom súlyzós után a fehérje a legjobb..
2016. máj. 16. 19:30
 5/6 anonim ***** válasza:

Súlyzós edzés után fehérjét és szénhidrátot szokás enni. Én fehérjét és zsírt eszem, mert az étrendem olyan s nekem ez remekül megfelel, eszemben sincs visszatölteni a glikogénraktáraimat, elvagyok anélkül.

Ha nem viszed túlzásba a mennyiséget (bár hogy ez mit jelent, arról nincs véleményem, de 1-2 alma keveseknek az), akkor simán ehetsz egy kis gyümölcsös edzés előtt vagy után.

2016. máj. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Figyu ha neked az az alma kell reggelire, mert szereted, akkor egyed. Ha még két hónapig diétázol, a lelki tűrőképességedre is oda kell figyelned.

A zabkása úgyis lassú szénhidrát, én simán ízesítem mézzel, hiába nem kéne, és még így is laktat.

2016. máj. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!