Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egy lábos zöldséglevest...

Egy lábos zöldséglevest megettem kb 2 óra alatt, ezzel adtam a diétámnak?

Figyelt kérdés

Elég viccesen hangzik, hogy egy egész lábos, de tényleg. :D

Ezek voltak benne: 3db kis s.répa, 2 db szintén kis f.répa, 1 v.hagyma, 2db leveskocka (maggi) meg sok víz.


Szerintem nem lehet sok kalória, de az a vicces, hgoy nem is érzem magam teli... Még a nagy mennyiségű folyadéktól sem. Jól kitágulhatott a gyomrom az ünnepek alatt.

Reggelire egy nagy banánt ettem, később egy bögre tejeskávét 8kb 3dl 1.5%-ös tejjel)


3 kilót szeretnék leadni a hónapban. (kb amit felszedtem az elmúlt 2-3hét alatt)


Szerintetek ezek után vacsorázhatok valamit? (Ha igen, akkor mit? ) Vagy ez már épp elég egy diéta alatt?



2018. jan. 2. 14:34
 1/9 A kérdező kommentje:
A 8-as az egy zárójel szeretett volna lenni . Elnézést.
2018. jan. 2. 14:36
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem 200 kalória körül lehetett,ami egyáltalán nem sok! Ezen ne aggódj,akár 3x ennyit is megehetnél!!
2018. jan. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A leves 200 kalória :P
2018. jan. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Súly,magasság,nem,aktivitás mennyisége egy nap alatt?
2018. jan. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
168cm 58kg 26éves nő. Épp vizsgaidőszakom van, mesterképzésen szóval kb nulla fizikai aktivitás, de annál több tanulás.
2018. jan. 2. 14:54
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. :) Örülök, ha ezzel a hatalmas adag levessel nem rontottam el a diétát már az 1. napon. :D
2018. jan. 2. 14:55
 7/9 anonim ***** válasza:

Nyilván vacsorázz, hisz ma még alig ettél... Nem a térfogat számít.

Amúgy kis lábos lehetett, hisz a zöldség is igen pici s szerintem nem sok ember tol be 5-8 liter levest, én is meg szoktam állni bő 1 liternél, persze amellé még sokat eszem, hogy jól is lakjak.


A sok víztől természetes, hogy nem laksz jól. Hiába feszül a gyomor, ha nincs energia, logikus, hogy éhes marad az ember.


Máskor azért zsírt is tegyél a levesbe (vagy egyél mellé valami zsírosat), tartalmasabb és amúgyis kell zsír a zöldséghez s a napodban is kevés volt, miközben esszenciális tápanyag.

2018. jan. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

*labas,nem labos😂

Vagy 150-200 kcal lehetett(nem sok)

2018. jan. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Utolsó: lábos – vagy lábas: ‘alacsony, kétfülű főzőedény’.

A lábas fazék, lábas serpenyő-féle szókapcsolatokból önállósult s lett főnévvé. A régi nyílt tűzhelyeken az edényeknek három lábuk volt, hogy alájuk lehessen tüzelni.

Ki hogy mondja, mint a zsemle/zsömle :)


Köszi a választ mindenkinek. Örülök :) Akkor több erővel folytatom, mert nem rontottam el. Persze ha el is szúrtam volna, akkor is folytatnám, de így azért mégis csak jobb a lelki ismeretem. No meg ha máskor nagyon éhes lennék, csak csinálok újra egy ilyen levest... :D :)

2018. jan. 2. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!