Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért ilyen előítéletesek az...

Miért ilyen előítéletesek az orvosok? Tényleg ennyire hihetetlen hogy nem mindenki azért kövér mert zabál?

Figyelt kérdés
Rávettem magam hogy orvoshoz menjek mivel szülés óta csak hízok annak ellenére hogy alig eszek valamit. De azt is megprobalom egészségesen. Szóval az a helyzet hogy egy napi étkezésem ilyen: reggeli: jobbik esetben egy banán vagy egy joghurt. Ebédre egy kevés leves, ritkán egy szelet hús. Vacsorára van amikor van időm megenni egy szelet kenyeret egy kis csirkemell sonkával de ez sem mindig sikerül. Nasi az nincs. Ezt így elmondtam az orvosnak és kb a képembe nevetett hogy ez biztos nem igaz. Ezután pedig elkezdte hogy nem 10 almát kell enni uzsira csak 1et és ezt így a semmiből. Nem is szoktam uzsizni... Majd folytatta a többivel és nem hitte el hogy tényleg ennyit eszek. Kiírt több féle vizsgálatra, majd kiderül. Oké edzés nem megy ilyen nagy túlsúllyal, csak a szobabiciklit tekerem egyenlőre. De nagyon rosszul esett ez az előítélet.
2019. nov. 23. 14:49
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
74%
Abban igaza van, hoyg ha tényleg csak ennyit ennél, akkor rohamosan fogynál, illetve már régen kórházban kötöttél volna ki, mert lépten-nyomon elájulnál!
2019. nov. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
69%

Amit leírtál kaját, az semmi:

1 banán 89 kcal

1 natur joghurt 74 kcal

1 gyümölcsjoghurt 84 kcal


1 adag leves 90 kcal

1 szelet hús 180 kcal


1 szelet kenyér 190 kcal

1 szelet csirkemell sonka 12 kcal


Ha ezt MINDET megennéd egy nap, akkor is csak 710 kcalt fogyasztanál, de állításod szerint ennél még kevesebbet 202 kcal és 382 kcal közt fogyasztasz, ami teljesen lehetetlen!

Napi 500 kcal-os diétát már csak orvosi felügyelet nélkül lehet tartani anélkül, hogy folyamatosan összeessél, illetve, hogy egyáltalán fel bírj kelni az ágyból!


Szóval szerintem írd fel minden nap pontosan, mit és mennyit eszel (grammra lemérve), illetve azt is, hogy mit és mennyit iszol (kávéba tej, cukor is számít, esetleg tea cukorral, üdítök, bor vagy sör) és akkor fel fogod fedezni, hogy ennek sokszorosa az, amit naponta fogyasztasz.


Szóval, az orvosnak NEM elöítélete van, hanem tudja, mi a realitás, mi lehetséges, és mi nem!

2019. nov. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
47%

Én is így jártam. Beutalot szerettem volna kérni pajzsmirigy uhra és hormonos vérvételre.

Közölte a háziorvos, hogy kevesebbet kéne enni meg mozogni, nem vizsgálatokra járkálni.

Végül mondanom sem kell, hogy nekem volt igazam és nem jól működik a pajzsmirigyem. Azóta gyógyszert szedek rá és beindult a fogyás ugyanolyan életmód mellett.


Sok ilyen doki van, engedd el.

Ha valóban annyit eszel, amennyit írsz (miért hazudnal??), akkor biztos valamilyen probléma lesz a háttérben

2019. nov. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Ami kimaradt az a napi 2 nescafé 1-1 deci tejjel. Hónapok óta írom hogy mit eszek és ennyi. Inni vizet iszom. Néha megszédülök de annyi. Sosem voltam még rosszul pedig tini koromban volt hogy hetekig nem ettem SEMMIT.
2019. nov. 23. 15:26
 5/30 anonim ***** válasza:
81%

Azért "előítéletesek", mert van egy rémesen egyszerű fizikai törvény: annál többet nem tudsz hízni, mint amennyit megeszel. Kicsit árnyaltabban: ami kalóriát beviszel, és nem dolgozod le, annak egy része el fog raktározódni. Ha te több energiát fogyasztasz, mint amennyit eszel, lehet akármilyen hormonproblémád, fizikailag nem fogsz tudni hízni.

Az persze már más kérdés, hogy a pajzsmirigy-alulműködés fáradtságot, levertséget okoz, meg az sem mindegy, hogy a bevitt felesleg hány százaléka fog elraktározódni, de a fizika törvényeit így sem lehet átírni.

2019. nov. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
82%

Akkor te egy fizikai csoda vagy, mint az örökmozgó

Több energiát termelsz, mint amennyit elhasználsz

Benne leszel a tv be.

Örülj

2019. nov. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
87%

Nem előítéletesek, hanem tapasztaltak. Egy napi étkezésedet írtad le, a többit nem ismerjük.

Jobb lenne, ha pontosan számolnád a kalóriákat, és nem hazudnál még magadnak is.

2019. nov. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim válasza:
12%
Mekkora tirpakok vagytok. Van hogy egy hetig napi 1 szendvicset eszek , sose estem ossze :D baromsag amit irkaltok
2019. nov. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
43%

Vannak ilyen orvosok.

Amikor kiköltöztem külföldre 4 napig abszolút semmi nem ettem mégsem voltam rosszul, pedig cipeltem a 20 kilós bőröndömet is a lépcsőn, és keveset aludtam. Nagyon elfoglalt voltam nem is voltam éhes. Én sem voltam rosszul egyáltalán, pedig nő vagyok.

Jó, nyilván a kérdező nem pár napról beszél, de tényleg van aki bírja az alig evést.

Ezt sem hinné el az orvos szerintem...

Kérdező, válts orvost ha tudsz, ahol én éltem ott is ilyen bunkó a háziorvos.

2019. nov. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
90%

Azzal nem segítesz magadon, ha ilyen keveset eszel. Javaslom, hogy olvasd ezt el:

[link]

2019. nov. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!