Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért ilyen előítéletesek az...

Miért ilyen előítéletesek az orvosok? Tényleg ennyire hihetetlen hogy nem mindenki azért kövér mert zabál?

Figyelt kérdés
Rávettem magam hogy orvoshoz menjek mivel szülés óta csak hízok annak ellenére hogy alig eszek valamit. De azt is megprobalom egészségesen. Szóval az a helyzet hogy egy napi étkezésem ilyen: reggeli: jobbik esetben egy banán vagy egy joghurt. Ebédre egy kevés leves, ritkán egy szelet hús. Vacsorára van amikor van időm megenni egy szelet kenyeret egy kis csirkemell sonkával de ez sem mindig sikerül. Nasi az nincs. Ezt így elmondtam az orvosnak és kb a képembe nevetett hogy ez biztos nem igaz. Ezután pedig elkezdte hogy nem 10 almát kell enni uzsira csak 1et és ezt így a semmiből. Nem is szoktam uzsizni... Majd folytatta a többivel és nem hitte el hogy tényleg ennyit eszek. Kiírt több féle vizsgálatra, majd kiderül. Oké edzés nem megy ilyen nagy túlsúllyal, csak a szobabiciklit tekerem egyenlőre. De nagyon rosszul esett ez az előítélet.
2019. nov. 23. 14:49
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Azért annyira nincs dobálni való pénzem hogy elmenjek orvoshoz hazudni. Meg annak se lenne értelme hogy kérdést írjak hazugsággal. Amit leírtam már több mint egy éve így megy. Azért mentem orvoshoz mert ennek ellenére sem fogyok semmit. Nem önszántából csinálom így. Amikor megszületett a kislányom 2 hónapig állandóan sírt hasfájás miatt, nem volt időm enni csak 1x este. Azóta pedig már időm lenne de nem érzem egyáltalán hogy éhes lennék. Próbáltam többet enni de rosszul voltam...
2019. nov. 23. 17:02
 12/30 anonim válasza:
66%

Az orvos nem előítéletes, hanem józan ésszel gondolkodik. Szerinted honnan van az a túlsúly, ha nem az ételből, amit megeszel?

Emellett az is teljesen hihetetlen, hogy hetekig semmit nem ettél. Legalább magadnak ne hazudj.

2019. nov. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
36%
Lehet pont ez a baj, hogy keveset eszel, raktároz a szervezeted.
2019. nov. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 qkker1 ***** válasza:
82%

"Lehet pont ez a baj, hogy keveset eszel, raktároz a szervezeted."


Mivel az általa írtak kb. 500kcal, qrvára nincs miből raktároznia a szervezetnek!

2019. nov. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
8%
Rendben qkker1, akkor írjál egy használhatóbb választ. Várjuk.
2019. nov. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
77%
Hasznosabb választ már írtak, kizárt, hogy evés nélkül, illetve párszáz kalória elfogyasztása mellett bárki is képes legyen hízni! Ez biológiailag lehetetlen, az orvos nem hülye, hogy elhigyje, hogy valaki a levegötöl meg a fénytöl hízik!
2019. nov. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
73%

Lehet, hogy mikor veszed a levegőt, kalóriákat is beszívsz.

Ennél valószínűtlenebb dolgot nem tudok..

2019. nov. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
Látom kár volt írni ide. Hiába írom ide amit tudok hogy így van ha van aki nem képes felfogni.
2019. nov. 23. 19:26
 19/30 anonim ***** válasza:
76%
Ha ez igaz (lenne), akkor jelentkezz a guinness record-ba, mert az egész világon te vagy az egyedüli, aki evés nélkül tud hízni!
2019. nov. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim válasza:
65%

Menj el másik orvoshoz ! Magánba mindenképpen!

Hasonló esetem volt nekem is,aztán kiderült hogy pajzsmirigy alulműködésem van és a májműködésemmel sincs minden rendben.

Ha arra az orvosra hallgatok akkor már lehet nem élnék.....olyan rossz értékeim voltak, nemcsak a plusz 15kg zavart hanem éreztem hogy valami nincs rendben.

2019. nov. 24. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!