Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért ilyen előítéletesek az...

Miért ilyen előítéletesek az orvosok? Tényleg ennyire hihetetlen hogy nem mindenki azért kövér mert zabál?

Figyelt kérdés
Rávettem magam hogy orvoshoz menjek mivel szülés óta csak hízok annak ellenére hogy alig eszek valamit. De azt is megprobalom egészségesen. Szóval az a helyzet hogy egy napi étkezésem ilyen: reggeli: jobbik esetben egy banán vagy egy joghurt. Ebédre egy kevés leves, ritkán egy szelet hús. Vacsorára van amikor van időm megenni egy szelet kenyeret egy kis csirkemell sonkával de ez sem mindig sikerül. Nasi az nincs. Ezt így elmondtam az orvosnak és kb a képembe nevetett hogy ez biztos nem igaz. Ezután pedig elkezdte hogy nem 10 almát kell enni uzsira csak 1et és ezt így a semmiből. Nem is szoktam uzsizni... Majd folytatta a többivel és nem hitte el hogy tényleg ennyit eszek. Kiírt több féle vizsgálatra, majd kiderül. Oké edzés nem megy ilyen nagy túlsúllyal, csak a szobabiciklit tekerem egyenlőre. De nagyon rosszul esett ez az előítélet.
2019. nov. 23. 14:49
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
58%

Bocsi, de nem vagy normális. Koplalsz, és ez nem egészséges. Gondolom a gyerekedet szoptatod, vagy már nem. Mivel szinte semmi vitamint és ásványi anyagot nem viszel be, mit adsz te át a gyerekednek? Sz.rral táplálod. Mivel az anyatejed nem egészséges, mert nem érkezel normálisan.


Szerintem is itt pajzsmirigy probléma lesz.

És már néha azért vagy rosszul, ha többet szeretnél enni, mert összeszűkítetted a gyomrod.


Hogy lehet egy anya ilyen felelőtlen, önfejű és önző? A gyerekre nem gondolsz, csak magadra, hogy lefogyj?

Egészséges keretek között minimum 1200 kalóriát kell enni egy nap.

Tudod, nem a víz a h..lye, ha a kacsa nem tud úszni.

2019. nov. 24. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
66%
Jav. nem étkezel normálisan
2019. nov. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
73%

A doki nyilván nem ismer téged, és tudja, hogy a betegek nem mindig mondanak igazat. Az esetek többségében aki hízik, az többet eszik a kelleténél. Én közelről egy embert ismerek, aki kb. annyit eszik, mint te, ő ugyan nem hízik, de nem is tud fogyni, pedig lenne miből. Az ő esetében kiderült, hogy rendesen alulműködik a pajzsmirigye. Ilyenkor az történik, hogy bár kevés a kalóriabevitel, de az anyagcserefolyamatok is annyira lelassulnak, hogy a kalóriafelhasználás is nagyon kevés. A szervezet takarékoskodik az energiával, jellemző, hogy az illető folyamatosan fázik, nincs energiája se gondolkodni, se mozogni, az emésztés is nagyon belassul.

Azt még nem lehet tudni, nálad mi a probléma (feltéve, hogy tényleg jól kalkulálod, mennyit eszel), ez majd a vizsgálatok után kiderül. Az orvos véleményével meg ne foglalkozz, nyilván van oka, hogy nem hisz el mindent, amit a betegek mondanak neki. Megértem, hogy rosszul esik, de ez nem rosszindulat és előítélet a részéről, inkább tapasztalat.

2019. nov. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
69%
Még valami: addig is, amíg kivizsgálnak, kezdj el többet enni, és odafigyelni a minőségi táplálkozásra. Amiket írtál, azokban alig van fehérje, vitaminok szempontjából is igen gyér. Ha így folytatod, nem csak a súlyoddal lesz gond, hanem az egészséged is tönkremegy.
2019. nov. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

21-es: teljesen jogos amit írtál, elismerem. Nem, nem szoptatok. Abból indult ki a minimális evés hogy rengeteg antibiotikumot kaptam szülés után ebből kifolyólag 4 hónapon keresztül olyan gyomorfájdalmam volt hogy szó szerint fetrengtem a földön. Tehát 4 hónap és 6 orvos után a 7.orvos jött rá. Itt valószínűleg megszokta a szervezetem a minimális mennyiséget.


23-as: Köszönöm a válaszod. Amit írtál hogy erre jellemző ezek rám is. Folytonos fázás, nincs semmi erőm kimozdulni. De mindegy is úgyis kiderül a vizsgálatokból.

2019. nov. 24. 12:59
 26/30 anonim ***** válasza:
46%

Mire jött rá a 7. orvos?

Hogy azért vagy kövér mert nem eszel?

2019. nov. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
81%
Ha antibiotikumot kaptál, akkor szedhetnél probiotikumot egy ideig, és próbáld rendbehozni a bélflórádat. Ez is segíthet az egészséges testsúly elérésében, illetve abban is, hogy normálisan tudj táplálkozni.
2019. nov. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
35%

simán lehet, hogy lipödémás vagy, nem nagyon tudják mitől alakul ki, de az egyik gyanított ok a testet érő stressz, például szülés. anyukám is így járt, huszonéven keresztül csak annyit mondtak neki a dokik, hogy fogyjon le....


érdemes lenne ezt is kivizsgáltatni.

2019. nov. 25. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
0%
Szobabicikli egy nagy rakás fos! Egyél normalisan, edzzél sokat! Ha kövér vagy, akkor meg különösen sokat! Amíg csak koplalsz, nem is fogsz fogyni. Sírhatsz itt akármennyit!
2019. nov. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
85%

Valami az étrenddel nem stimmel. Én NEM azt mondom, hogy biztos hazudsz és valójàban sokat eszel, hanem azt hogy az étrended összetétele semmiképp nem jó. Valami nem stimmel vele. Tàpanyagokra gondolok. Fehérjére, zsírra, szénhidràtra. A koplalàs egy nagyon nagyon rossz út amit el kellene felejteni.

Szenvedtem én 1000, 1300, 1600 kalóriàs diétàval, éhesen, fàradtan, leverten fogytam pàr kilót, majd megàllt a dolog és nem mozdult, egy idő utàn képtelen voltam folytatni, és több jojóeffektuson vagyok túl.

Bàrmennyire hihetetlen, nàlam sem azzal volt gond , hogy mennyiségileg sokat ettem, hanem az össztetétellel és a minőséggel.

A hàziorvos csak legyintett, hogy egyek kevesebbet. DE azért elküldött vizsgàlatokra.

PCOS derült ki, illetve anyagcserezavarom van- szénhidràt intolerancia, és pm alulműködés, valamint egyéb hormonàlis problémàk is. Végül nem orvosi tanács, hanem egy dietetikus segített. Aki azt tanàcsolta az anyagcserezavar kapcsàn , hogy ne koplalni próbàljak ( egészségtelen, és a test tiltakozni fog ellene. Lelassul az energiafelhasznàlàs. Hanem a tàpanyagok arànyàn vàltoztassak. Nyomjam le jelentősen a szénhidràtot, emeljem a fehérjét, és zsírból vigyem be a legtöbbet, legyen bőven energia. Ez hormonàlis szinten úgy hat a szervezetre, hogy beindul a fogyás.

Életemben nem élveztem még így egy diétàt se, jól érzem magam, fogytam 30 kilót éhezés, koplalàs, kalóriamegvonàs nélkül. És ez még csak a kezdet.

Nincs mit vesztened...ha gondolod, próbàld meg. Az éhezés nem megoldàs. A tàplàlkozàst meg kell tanulni, ki kell tapasztalni. Az nem út, hogy alig eszel valamit.

2019. nov. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!