Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha követem a kitűzött terveket...

Ha követem a kitűzött terveket, sikerülhet leadni pár kilót? Esetleg van valakinek ötlete, hogyan lehetne hatékonyabban?

Figyelt kérdés

Bocsánat a szerencsétlen főkérdésért, de ötletem se volt, hogyan fogalmazzam meg, mivel nem követek konkrét diétát.

156 cm vagyok, ehhez 55 kg körül. Szóval nem vagyok elhízva egyáltalán, és nem is konkrét kiló mennyiségtől szeretnék megszabadulni, csak változtatni a zsír-izom arányomon. Ami még fontos: extrém módon laktóz érzékeny vagyok, tehát a hozzáadott laktázas ételek is ki vannak zárva.

Kiiktattam a cukros üdítőket, helyette teát (nagyon minimális cukorral, sztíviával), illetve ásványvizet iszok. Amitől nem tudok megszabadulni, az az energiaital, hiába tudom, hogy rossz, ebből csökkentett cukortartalmút iszok, nem a teljesen diétásat. (Ettől nem is szeretnék megszabadulni, mert biztos átharapnám valaki torkát...)

Enni javarészt zöldségeket és húst eszek, főleg csirkét. Zöldségek tekintetében: vágott saláta (amiket zacskókban lehet vásárolni minden nagyobb üzletben) paprika, paradicsom, uborka, hagyma, illetve párolt borsó, kukorica, répa, grillezett cukkini. Szósznak balzsamecet, fűszerek, minimális majonéz. A "nasi" heti 100 gramm mandula, és néha szója joghurt, bár ez utóbbit igyekszem kerülni. Naponta megiszok még egy frissen facsart grapefruit levét.

Hétvégente tartok egy kis pihenést ebben, ilyenkor egy kicsit zsírosabb életek (pizza, melegszendvics, csirke burger, nyilván nem egy nap alatt mind, és nem elmebeteg mennyiségben), egy csomag rágcsa, illetve híg szörp "megengedett". De továbbra is javarészt zöldség, hús, csak egy kis engedménnyel.

Mozgás tekintetében nincs hiány, reggel-este 20-20 percet erősítsek (+nyújtás), illetve van heti 2-3 óra komolyabb edzésem (polefitness).


A regény végén a lényeg: ez jó irány, esetleg túl szigorú, nem elég szigorú? Illetve, ha valaki adna receptet, ötletet, hogy kicsit változatosabb legyen, azt megköszönném. Gondolkodom rajta, hogy megpróbálok ismét megbarátkozni a hallal és a tojással, de ez a lassan 30 évem alatt még sose sikerült, pedig sokat segítene.

Köszönöm, ha idáig elolvastad, és ha van hasznos tanácsok számomra.


2019. nov. 26. 17:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem nem rossz. Bár én az energiaitalt heti 1-re korlátoznám, de te tudod. Arra figyelj, hogy ne legyen belőle koplalás, kevés szénhidrát mellé mehet nyugodtan több zsír, hogy ne legyél éhes. Számold a makrókat. Ehetnél még leveseket is, zöldbabot, káposztát, brokkolit, karfiolt, egyéb zöldségeket. Ha nem is szereted a tojást, alapanyagként használhatnád pl. fasírtba.
2019. nov. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon örülnék, ha le tudnám tenni az energiaitalt, de az nem maholnap lesz. Tervben van, majd egyszer, de mindent egyszerre nem tudok elengedni.

Levesek igen, főleg zöldség levesek, azokat nagyon szeretem, ehhez képest tényleg elég ritkán csinálok, jó ötlet :) Zsírokat leginkább a mandula, tökmag, és társaik szolgáltatják, meg nyilván minimális olíva olajat használok sütéskor. Tegnap pedig megettem életem első rántottáját! Bár inkább volt grillezett zöldség, ami nyomokban tartalmazott tojást, de kezdetnek ez is valami.

2019. nov. 27. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!