Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez milyen eredményt hozhat?

Ez milyen eredményt hozhat?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok és a súlyommal jojózok már vagy 3-4 éve. Tavaly sajnos anorexiás is lettem, lefogytam 55-ről 48kg-ra. Természeten vissza is szedtem, sőt, felmentem egészen 63 kg-ig. Most kb. 2 hónap alatt elég lassan leadtam annyit, hogy 58-59 körül legyek.

Konkrét célsúlyom nincsen, főleg mivel edzek is és így izom is jön fel rám.

Legjobb barátnőm kihívott egy olyan 14 napos challengere, hogy:

Nincsen:

- Chips

- Csoki

- Alkohol

- Édesség

- Gyors kaja

- Cukros üdítő

- Sütemény

- Fehér kenyér

- Hozzáadott cukrok (pl. Kávéban, vagy bolti kávékban, kakaóban)

Úgy gondolom hogy ez nem nehéz és 2 hétig full szigorúan tartani fogom amíg megy a kihívás, utána pedig maradok ennél az étrendnél, viszont hogy meglegyen a balance, olyan heti 2 csalóétkezést be fogok iktatni. Természetesen ehhez megy heti 3 edzés is, és a listához vettem 2,5 l vizet.

Magára a kihívásra egyik osztálytársam azt mondta (akinek egyébként 0 konyítása van az ilyenekhez) hogy ettől nem fogok lefogyni, nem megyek vele semmire. De ha belegondolok azért nyomtalanul sem maradhat az én koromban egy ilyes fajta megvonás.



2019. nov. 26. 22:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom, van-e miből fogynod. Ez a kihívás nem rossz ötlet hosszabb távon sem, igazából az egészséges táplálkozás így nézne ki, bár vannak jó fajta csokik és sütik is, alapanyag és összetétel kérdése. Persze nem csak az számít, mit nem eszel, hanem az is, hogy mit igen. Fontos, hogy elég fehérjét vigyél be és a többi makró és az összkalória is rendben legyen, illetve egyél sok vitamindús ételt. Ha ezekre is odafigyelsz, 2 hét alatt annyi változás lehet, hogy jobb lesz a közérzeted, több lesz az energiád, kilókban nem biztos, hogy lesz észrevehető változás.
2019. nov. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A 0 konyítás nem igaz. Valószínűleg másképp étkezik, mint ti. Nálam ez semmi gondot nem jelentene, nem lenne kihívás, fogyókúra nélkül is így eszem, iszom.

Amennyiben ezek a dolgok a mindennapjaid része, akkor érdemes tartani magad ehhez a későbbiekben is!

2019. nov. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, minden elismerésem #2es válaszolónak, hogy zsigerből megy🙌, én egyenlőre még a kezdeti nehézségeket/vágyakozásokat élem de próbálok mindent egészséges alternatívára cserélni, a szénhidrátot sem szeretném kiiktatni mert hosszú távon az nálam falásrohamhoz vezet.
2019. nov. 27. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!