Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek mi az oka annak,...

Szerintetek mi az oka annak, hogy egyre több tini lány válik anorexiássá/bulimiássá?

Figyelt kérdés
Itt a gyakorin is minden 2. kérdés ezzel kapcsolatos..

2019. dec. 22. 13:36
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
79%

Ha nem lenne anorexiásakra igénye a férfiaknak, nem lennének anorexiás nők sem. Az agymosás a pasiknál kezdődik: Ha a pasik azt mondják egy egészségesnél vékonyabb nőre, hogy nekik tetszik, a nők még olyanabbak akarnak lenni, hogy ők is tetszenek a pasinak.

Így készül a társadalmi elvárás, ami rombol.

2019. dec. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
66%

Ebben az életkorban nagyon fontos a külső, főleg a lányok hajlamosak arra, hogy azt higgyék, csak vékonyan lehet valaki szép. A kislányos alak tizenévesen elkezd nőiesebbé válni, ez súlynövekedéssel is járhat, ettől sokan megijednek, mert azt hiszik, híznak. Emellett eleve túl nagy jelentőséget tulajdonítanak a kilóknak, nem veszik figyelembe, hogy az izmoknak is van súlya, és a legtöbb fiatal lány kritikusan tekint magára, kevés az önbizalmuk, nem hisznek el semmit a körülöttük lévő felnőtteknek. Aztán jönnek a médiában keringő tévhitek, csodadiéták, hogy fogyjunk le minél gyorsabban, hogyan tüntessük el a hájat, arról nem sok szó esik, hogy mennyi az egészséges testzsírszázalék tartomány egy nő esetében és miért. Kockás hasat akarnak minden áron, mert x fitnessbajnoknak is az van, nem számít, hogy ettől pl. elmarad a menzeszük. Az egészségük nem fontos, csak az, hogy ugyanolyan ropi lábaik legyenek, mint 10 évesen, vagy mint egyes tinisztároknak, modelleknek.

A rossz fogyási módszerek, koplalás (rosszabb esetben hashajtó, hányás) hatására kifogynak a vitaminraktáraik, ami kihat az idegrendszerükre, innentől pedig egyre mélyebben sodródnak bele a fenti betegségekbe.

2019. dec. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
9%
Bulimeiat ne keverd ide. Az anorexias azert hanytatja magt h a kaja ne szivodjon fel, a bulimias meg azert hogy kuruljon a gyomra es ujra tudjon enni, ugyanis a betegsrg neve magyarul eveskenyszer.
2019. dec. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
80%

#13

Kérlek tájékozódj a témával kapcsolatban, mielőtt kommentelsz!

Az anorexiások nem esznek, vagy csak nagyon minimálisat, míg a bulimiások, ha rájuk tör a falásroham, akkor bepusztítanak pl 1 vekni kenyeret 500g Nutellával, amit utána ki is hánynak a bűntudat és a hízástól való félelem miatt.

2019. dec. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
78%
Arról sem árt elfeledkezni, hogy az étkezési zavarok mögött sokszor más lelki ok áll. Az anorexiát a kontrollhiánnyal hozták összefüggésbe, vagyis a beteg szeretne valamit uralni az életében, ha már a napi ritmusát, külvilágot nem tudja. Bulimia pedig a szeretethiánnyal mutat korrelációt, mivel az étel is képes hasonló hatásokat kiváltani rövidtávon, mint ha kapcsolatba kerülne egy másik személlyel; aztán a gyomor túlterheltsége miatt jön a hányás.
2019. dec. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
74%
Meg lehet közrejátszik főleg a bulémiában, hogy mivel egyre nagyon figyelmet kap ez az egész, sokakhoz elér a hánytatás gondolata, hogy pl elolvassa, hogy ez meg az de szepen lefogyott, és amúgy eszébe se jutna, de így elkezdi ő is, és már ki is alakult a betegsé, mert leállni persze nem tud (áhha nem a tapasztalat beszél belőlem :D)
2019. dec. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
62%

A pasiknak a ropi nö kell , ez van

Mármint ha van választasi lehetösege

2019. dec. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyik barátnőm edzőstársa azért lett bulimiás, mert az edző azt mondta neki, hogy dagadt, és nem mehet versenyre, ha nem fogy le.
2019. dec. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
100%

Tudom hogy már régi de a sok okoskodó miatt muszájnak érzem hogy hozzászóljak.

Nem feltétlenül a divat és a szép vékony modellek miatt akarnak a buta kis tinilányok anorexiások lenni. Persze van ilyen, de ez nem egy általános dolog. Személy szerint én is anorexiás vagyok bár már elindultam a gyógyulás útján, és nem, nem azért akartam az lenni mert a férfiaknak biztosan az tetszik és mert a média ezt súlykolja. Nállam az váltotta ki hogy nagyon sokat bántottak. Körübelül 4. Osztály óta kaptam állandóan a mocskot szülőktől a személyiségemre osztálytársaktól a kűlsőmre. Emellett pedig más traumák is értek. Szóval 6-7 évig hallgattam minden nap hogy milyen gusztustalan és ronda vagyok. Tényleg nem vagyok szép de ez akkor is sok volt. Ez idő alatt meggyűlöltem magam. Majd elkezdtem ezt az undorito embert akit a tükörben látok bűntetni azért amiért ilyen gusztustalan. Többféle módon, az egyik volt a fogyokura. Napi 700kcalt ettem ami lehet hogy annyira nem kevés de meghozta az eredményét. Hosszú hónapokon keresztűl éltem így azt gondolván hogy csontsoványan talan szebb leszek. Hát nem lettem és még kezelésekre is járhattam.

Szóval a lényeg hogy nállam például az önutálat váltotta ki az anorexiát.

2020. ápr. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!