Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egy het zabalassal mennyit...

Egy het zabalassal mennyit lehet hizni? Es utana visszaall a sulyom ha ujbol koplalok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hat eve anorexias vagyok,ket hete 28ko voltam,mondhatni a halal szelen,a rengeteg hashajtoktol es a nem evesektol.

A korhazi kezelest nem vallaltam mert mar rengetegszer fekudtem bennt es nem ert semmit,ezert a szuleim besziigoritottak..

Minden nap ennem kell,felugyelettel.Az elso par nap maga a pokol volt,duhrohamjaim voltak stb..

800-1000kcallal kezdtuk,de egy hete ramtort az extrem ehseg es 2-4ezer kcalokat eszek.

Folyamatosan etelkepek vannak az agyamban,es ez baromira zavar.

A sulyomat nem merjuk,mert az elso par nap alatt majdnem ket kiloval megugrott,amitol bepanikoltam.

Igazabol az lenne a kerdesem hogy ha visszaallnek a 2-300kcalra akkor lemenne a sulyom?

Egyszeruen nem tudom elviselni a testem,latom hogy rengeteget hiztam es ez megremiszt...


Az elso 5 nap maga a pokol volt..



#anorexia #fogyókúra #Extrem ehseg
2020. jan. 2. 10:39
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
* kilo
2020. jan. 2. 11:06
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

mi a cel? meghalni? komolyan kerdezem.

Vagy egy normalis eletet elni vegre? Ugyanis ahhoz hogy normalisan elj egy olyan eletet kell elkezdened amit hosszutavon fent tudsz tartani. Marpedig 28kiloval nem lehet.

Azert jott rad az ehseg mert kivan ehezve a szervezeted. Gondolj bele , szegeny testedet szetkinzod es probal meg igyis 28kiloval eletbe tartani teged.

Hiznod kell. Egyebkent amit most latsz az nyilvan nem minden zsir.

Tudom hogy nehez es mentalisan es lelkileg sokkal nehezebb meggyogyulni es sokkal tobb ido is , de valahogy probalj megakarni gyogyulni.

Szuksege van a szervezetednek a taplalekra. Hiaba vagy vekony ha boldogtalan vagy. Bar ennyi ideje nem tudtal meggyogyulni es rajonni,hogy ez nem jo az nem a legjobb viszont sosem keso”felebredni “

Ne kinozd tovabb a tested. Es hallgass ra. Bizz meg benne , nem hiaba vagy ehes . Csak olyan jelzeseket kuld neked amire szuksege van.

2020. jan. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

A masik,hogy ha hat eve anorexias vagy akkor azert csak tudnod kellene hogy vissza menne e a sulyod vagy sem... bar szerintem erre a kerdesre meg az is tudja a valaszt aki full laikus a temaba.

Mert kb olyan egyertelmu dolgot kerdeztel , hogy “Ha nem iszok soha tobbe akkor egy ido utan szomjanhalok?”....

De komolyan nem tudom , hogy miert cel az,hogy egesz eletedbe harcolj magaddal. Tudom mentalis betegseg, es nem ennyire egyszeru , de probalom kicsit megertetni,hogy gondolj bele egy kicsit,hogy tulajdonkeppen egesz eletedbe harcolsz magaddal a semmiert mert latod lehetsz te 28kilo akkor is ugyan ugy erzed magad mintha 50 kilo lennel....

2020. jan. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
63%

Csont soványan most hirtelen van anyag a gyomrodban és a beleidben, ettől a a hasad aránytalanul nagynak tűnik, de annak a hirtelen pár kiló hízásnak a nagy része is csak abból áll, hogy nem üres az emésztőrendszered.

Bár ha orvosokra sem hallgatsz, akkor mit várjunk mi itt, de azt javaslóm, hogy egyél és a fokozatosan növekvő bevitt kalóriához kezdj el edzeni, pl kis súlyzózás, felülés stb, és akkor elkezd majd az izom is vissza épülni.

Hosszú távon az 1000-1200 kalória is csak vegetáláshoz elég, egyén függő, de csak napi 1600-2200 kalória bevitel felett fogsz tudni igazából rendesen "hízni", vagy izmot építeni.

200-300 kalóriát pedig akkor egyél, ha meg akarsz halni.

2020. jan. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
96%
egyenlore nem kell edzenie... pihennie kell es ENNI
2020. jan. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Bepanikoltam az extrem ehsegtol,mert tenyleg egy hete mar siman 3-4ezreket eszek,es eg nagyon ijeszto,nem akarom,esrettegek hogyigy nagyon sokag fogok hizni.

Es mar reg nem 28kilo vagyok...

2020. jan. 2. 12:22
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

addig fogsz hizni amig a tested nem erzi hogy eleg neki. Higgy benne. Es orokke sem fogsz ennyi etelt kivanni, ezt hidd el. Gondolj arra hogy mennyi minuszba vagy kaloriaba amit probal a tested bepotolni. Hat evet. De ne ugy kepzeld el hogy evekig kivanni fogsz 3-4ezer kaloriat. Ami amugy nem sok mert ebbol meg lejon az alapanyagcsered is. Es egy hete csinalod hidd el nincs latvanyos hizas egy het alatt. sokat szamit hogy Te be is kepzeled magadnak. Az agykontrol rengeteget szamit.

Regebben nem jottek rad ilyen alkalmak?

Fogd fel ugy,hogy szukseged van ra, mert ez igy is van. :)

2020. jan. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Utolso,regebben is voltak ilyenek,csak akkor mindig kihanytam :/ most anya itthon van es nem tudom mindig megoldani..

Es ilye durvan etelkepek meg nem kinoztak es eg nagyon megremit. Szinte semmivel sem lakok jol,hiaba faj a gyomrom mar a sok kajatol a kepek csak jobnek es jonnek

2020. jan. 2. 15:03
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
okkal erzed igy. ne hanyd ki. csak magad ellen dolgozol ezzel
2020. jan. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, azóta hány kg vagy?

Esetleg próbálj meg evés után kávèt/teát inni, vagy ha cigizel, akkor azt, utàna kevèsbè kívansz màr màst. Vagy egyél sokféle ètelt, hogy az ízek meglegyenek, de csak egy kicsit mindenből. Persze olyanokat amik azert passzolnak.

De tudom miről beszèlsz, èn is keresztul mentem/megyek ezen :(

2020. jan. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!