Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyáshoz és izom építéshez...

Fogyáshoz és izom építéshez egyszerre jó ez az étrend?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék leadni 12 kilót magamról, és utána egy kis izmot építeni.


A mozgással nincs gond, napi fél órát futok és rá egy órára fél órát megállás nélkül tekerek biciklivel.


Viszont itt az étrenden van a hangsúly.


Reggelire: zabpelyhet szeretnék enni egy kis görög joghurttal



Tízóraira: tojásrántottát 2 tojásból és egy szelet barna kenyér



Ebédre: úgy kb 300 gramm natúr csirkemell sütőben és 170 gram rízs vagy néha 240 gramm körül krumplipüré.



Uzsonnára: gyümölcsöt és zöldséget ennék, például 1 banánt, 1 mandarint, 1 almát, 120 gramm koktélparadicsom, egy kis paprika.



Vacsorára: nem nagyon ennék semmit, esetleg egy kis tejet innék és egy kevés mogyoró félét.


Napi 2 liter víz bőven lemegy, mást nem is iszok.



Szóval, ha ezt így csinálom sokáig, akkor egyszerre tudok fogyni és izmot építeni ezzel az étrenddel? Igen, tudom hogy egy idő után megunom, de valami kis dolgot mindig változtatok majd rajta. Ha ajánljátok, akkor be tudok ruházni valami fehérje porra, ha több fehérje szükséges a szervezetemnek.



2020. jan. 7. 03:23
 1/5 anonim ***** válasza:
37%

A kardió nem túl célravezető, ha izmot akarsz építeni. Ahhoz másféle mozgás is kell. Legalább heti 2-3 alkalommal érdemesebb lenne súlyzós, vagy saját testsúlyos edzést beiktatnod.

A krumpli pedig nem segít a fogyásban. Úgy célszerű étrendet tervezni, ha fogyni és izmosodni is szeretnél, hogy olyan napokon, amikor nem építesz izmot alacsonyabb szénhidrátot viszel be, pl rizs helyett is inkább párolt zöldséget eszel. Ehhez amúgy érdemes kalóriát számolnod, és a célsúlyod energiaszintjét belőnöd a bevitelhez. Erősítős napon pedig több fehérje, akár fehérjepor formájában, akár több hússal, és picivel több szénhidrát, hogy ne ess össze. Bevitel pedig ilyenkor a célsúlyod és a mostani között legyen az érték.

A profik általában kettéválasztják a tömegelést, és a fogyást/szálkásítást. Tehát az első időszakban izmot építenek, bőven visznek be fehérjét, szénhidrátot, hogy növelni tudják az izom tömegüket, és utána szabadulnak meg a plusz zsírtól. Ha nagyobb túlsúly van rajtad, és alapvetően mozgásszegény életmódot folytattál korábban, akkor eleinte könnyen megy a kettő együtt egy bizonyos szintig. Utána viszont vagy döntened kell a kettő között, vagy profi étrendet és edzéstervet kialakítanod.

De abban biztos lehetsz, hogycsak futással, biciklizéssel nem lesznek formás izmaid. Fogyáshoz és izmosodáshoz is hasznosabb, ha ezeket intervall módon csinálod. Tehát vannak intenzívebb szakaszok, amikor sprintelsz, nehezebb fokozaton tekersz, majd egy pihenő szakasz, amikor csak kocogsz, kisebb ellenállással tekersz, amíg a pulzusod visszaáll, majd újra intenzív szakasz. De ezzel továbbra is inkább a lábad, feneked dolgozik, minimálisan a törzsizmaid. Törzsre, felsőtestre én mindenképpen javasolnék valami kiegészítést.

Ez így, amit leírtam biztosan eredményre vezet, de azt is garantálom, hogy piszok nehéz lesz. Figyelj arra, hogy eleget aludj, mert kell az izmoknak a regenerálódás. Illetve mindenképp legyen pihenő napod.

2020. jan. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bár semmi adatot nem adtál, ez elég kevésnek tűnik, illetve nem túl rost dús. Zöldségeket is kellene enned, rántotta, főétel mellé, vacsorára!
2020. jan. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A reggelit meg a tízórait felcserélném.

A 300 g csirke egyszerre kicsit soknak tűnik. Ebédnél a krumpli vagy rizs felét érdemes lenne zöldségre cserélni (sálata, párolt zöldség).

A mogyorófélék nagyon zsírosak, nem segítik se a fogyást, se az izomépítést. Inkább egy kis szelet barna kenyeret javaslék vacsira zsírszegény felvágottal vagy sajttal, zöldségekkel vagy salátával.

2020. jan. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szia!:)

Véleményem szerint az ételek minősége rendben van, viszont az elosztásuk napszakokra és a makrotápanyagok mennyisége nincs. Ezalatt azt értem, hogy nem ajánlatos egyszerre 300 g csirkemellet megenni, elfelezném és a másik 150 g-ot vacsorára enném meg pl. zöldségekkel/salátával. Az általad leírtakban az uzsonnád és a vacsorád szinte semmi fehérjét sem tartalmaz, ami izomépítés szempontjából elengedhetetlen. Ezenkívül ehetnél több rostot, a reggelidhez egy kis gyümölcsöt, a főétkezésekhez pedig zöldséget. Arra ügyelj nagyon, ha izomépítés a cél, hogy az edzések utáni étkezés mindig tartalmazzon elegendő mennyiségű szénhidrátot és fehérjét. Illetve ajánlott lenne a kardió jellegű mozgások mellé súlyzós/erősítő edzéseket is beiktatni.

Egyébként én személyi edzőnek és dietetikusnak készülök, így némi szakértelemmel rendelkezek azért. Ez egy eléggé tág téma és most csak töredékét mondtam el annak, hogy mire kellene odafigyelni, de nagyon tudom ajánlani a Shop Builderes cikkeket, van facebook oldaluk is. Remélem tudtam segíteni. :)

2020. jan. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
És kiegészíteném annyival a válaszomat, hogy igen, szerintem érdemes lenne beruházni valamilyen fehérjeporra, véleményem szerint a tejsavó fehérje a legjobb. Ezt vagy a reggeli zabkásába keverve tudom ajánlani, vagy rögtön edzés után meginni egy adagot. :)
2020. jan. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!