Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tényleg csak fogyasztó szerekk...

Tényleg csak fogyasztó szerekkel lehet hatásosan fogyni?

Figyelt kérdés
Már a terhességem elején volt súlyfeleslegem (az ülő munka és mozgás szegény életmód megtette hatását) és most szülés után is maradt egy pár kiló. Kb 10-15 kg-tól szeretnék megszabadulni. Olvasgatom a különböző fórumokat és általában aki sikereket ér/ért el viszonylag rövidebb idő alatt (fél - 1 év) mind valamiféle fogyasztó szert szed/szedett (zsírégető, kollagén, protein stb). Eléggé tartok az ilyen szerektől mivel megterhelik a májat, vesét egyedül a kollagént szedem, mert kissé megnyűlott a bőröm. Ha mindenféle protein, zsírégető és társai nélkül szeretnék fogyni viszonylag egészséges táplálkozással akkor az már veszett ügy?
2020. jan. 7. 22:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem veszett ügy, sőt, az a legjobb út. Viszont ne keverjük az ilyen-olyan bogyókat a fehérjével! Előbbiek általában hatástalanok, rosszabb esetben egyenesen veszélyesek, utóbbi viszont koncentrált tápanyag. De arra sincs szükséged.
2020. jan. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
A protein az fehérje... istenem. De amúgy nem kell ilyesmit szedjél, itt is vannak pl csomóan akik ilyesmik nelkül fogynak le. A legtöbb ilyen cikket sak egy egy termek reklámozasára keszítik. A fogyás még mindig csak attól hogy, hogy sikerül- e kevesebb kaloriát bevinni, mint amennyit elégetsz.
2020. jan. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%

2013ban 130+kg voltam, ma 78-82közt ingadozom.



Legnagyobb részben az étrenden múlik minden. Itt van 2 cikk, az alapokat nagyon jól leírja:



[link]



[link]



Az első cikknél ne ijedj meg, hogy úgy kezdődik, hogy nőknél... konkrétan azt a cikket egy nő írta nőknek, de minden egyes szava ugyan úgy igaz a férfiakra is.



Annyit hozzátennék, amennyiben nincsenek testépítési szándékaid, teljesen felesleges annyi fehérje amit a cikk ír, 1-1.5gramm*testtömeg bőven elég.



+ ne a jelenlegi súlyoddal számolj, hanem a célaúllyal.



Az elején macerás megtervezni egy étrendet ezek alapján így jó alap a csirke-rizs-zöldségköret, de aztán ahogy belejön az ember, bármilyen ételt meg lehet tervezni kreálni eiétásan a pacalpörkölttől a hamburgeren át a csokitortáig mindent... a lényeg, hogy hetente kb ugyanabban az időben állj mérlegre, és ha többet fogytál 1kg,nál, akkor növelj a szénhidrát adagon, ha kevesebbet, akkor csökkents. Az első hetekben pedig ha betartod az étrendet, es annyi vízet iszol amennyit kell, ne ijedj meg, rengeteg kötött víz távozhat a szervezetből, konkrétan nekem az első heten 11kg víz lement.



Kezdetben egy szobabiciklit vettem, egy egyszerű 5000ft-s vacakot jófogáson, semmi extra nem kell, lehessen tekerni és kész, nem kell rá pulzusszámláló, meg 70fokozatú nehézségállítás semmi... a lényeg, hogy tekerni lehessen... ezzel adtam le az első 30kg-ot... mégcsak ellenállása sem volt, csak tekertem ahogy epp jólesett. beallítottam a tv elé, benyomtam egy sorozatrészt az aktuális kedvencből, aztán amíg ment addig tekertem, ezt ha tehettem minden nap, de legalább heti 3*40-50perc...



Mai eszemmel már nem szobabiciklit vennék, hangos, csörög zörög, idegesítő... sztep pad... beteszem ugyan úgy a tv elé, fellép, lelép, tempósan váltott lábbal, gyakorlatilag 40 perc alatt pocsolya van alattam...



Kb 95kg nál lett a minden napos küzdelemből valódi mozgásvágy, akkor kezdtem el futni, illetve vettem egy kajakot és evezek a balcsin szezonban. Télen csak futok és girjázom saját testsúlyos edzéssel kiegészítve.



4*10km futás megvan hetente,



2013ban, kb 15 métert tudtam egyben lefutni 26 évesen, attól is úgy éreztem a szívem, hogy mindjárt meghalok.

2020. jan. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

"Az első cikknél ne ijedj meg, hogy úgy kezdődik, hogy nőknél... konkrétan azt a cikket egy nő írta nőknek, de minden egyes szava ugyan úgy igaz a férfiakra is."


ez aranyos volt. :)) a kérdező lehet, hogy a terhessége végére férfivá lett, de azért szerintem nem fog megijedni. :) (tudom, késő van :D )

2020. jan. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
73%
Nem. Fogyni kalóriaszámlálással lehet.
2020. jan. 8. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Próbálom a kalóriát számolni, le is töltöttem applikációt. A számláló szerint nem haladom meg a napi max kalória adagomat. Kíváncsi vagyok, segít e.

Volt egy crosstrainerem de el adtam hely hiány miatt. Baba mellett nem tudok itthon gépeken mozogni, csak tornázni vele együtt, viszont nagyokat sétálunk a baba kocsival. Tegnap is meg volt tempósan 6,6km séta.

De szerintem valahol valamit el rontok, mert egy deka se megy le.

2020. jan. 8. 05:22
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Collagen nem fogyasztószer az azért kell hogy ne ereszkedjen meg a bőröd, meg nekem mióta szedem sportolásnál nem fájnak az ízületeim.


Mindenféle bogyó nélkül fogytam másfél év alatt 25 kilót, életmódváltással és rendszeres mozgással.

2020. jan. 8. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Se a kollagén, se a fehérje nem fogyasztószer. Ha nem 100%-osan kiegyensúlyozott az étrended, de sokat sportolsz, akkor érdemes ilyeneket szesni, illetve ha nagy fogyásba vágsz, hogy ne lógjon a bőröd.

Egyébként tartós fogyás pont, hogy mindenféle fogyasztószer nélkül érhető el, megfelelő étrenddel, és mozgással.

Nem tudom, mikor szültél, de hagyj magadnak időt. Azért még az első 1-2 évben teljesen más a hormonháztartás, kell idő, hogy visszaálljon. Heti 1 kg fogyás a reális kb. De 1-2 kiló változás attól is lehet, hogy épp mennyi étel van az emésztőrendszeredben, mikor voltál wc-n...stb, szóval inkább havi szinten lehet látni. Az étrend pedig abból a szempontból egyszerű, hogy van pár alapszabály, amit ha betartasz, lesz hatása. Sok zöldség (minden formában, nyersen, sütve, párolva, főzve), fehér hús, napi 2 liter víz, és mellőzni kell a kenyeret, tésztát, sütiket, rágcsákat, cukros üdítőket, túl sok sót, gyümölcsök csak mértékkel. Innentől már csak a fantáziád, és az internetes receptkereső készséged szab határt a változatosságnak :)

Ha ezeket mind becsülettel betartod, és mozogsz mellé, pl a napi séta és a heti 3-4 otthon edzés tökéletes, és fél év múlva sincs változás, akkor lehet érdemes orvoshoz fordulni, hogy van-e bármi oka, amiért mégsem fogysz.

2020. jan. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Fogyasztószer, zsírégető tabletta stb stb nem létezik, mind kamu. Ha működnének, nem lenne annyi elhízott ember a vilàgon.

A protein fehérjepótlàsra való leginkàbb, de pl finom palacsintàt is lehet belőle készíteni:), a kollagén pedig bőrre, ízületekre van pozitív hatàssal. Főleg nagy fogyàs alatt/ utàn érdemes szedni.

Fogyni életmódvàltàssal, tudatos tàplàlkozàssal, formàlódni mozgàssal lehet. Kalóriàkat se muszàj szàmolgatni, anélkül is lehet. Nekem személy szerint sokkal könnyebb, jobb, mióta nem szàmolgatom a kalóriàkat. Meg jó ideje amúgy semmi màst sem , egyszerűen csak tudom mit eszem, miért , és milyen tàpanyagarànyokkal.

2020. jan. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
hogyne
2020. jan. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!