Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Én hogyan fogyhatnék le, ha...

Én hogyan fogyhatnék le, ha csak 54 kiló vagyok?

Figyelt kérdés
A súlyomat szívesen megtartanám, a magasságomhoz (166 cm) elméletben jól hangzik. Mégis nagyon hájas a hasam, combok, fenekem. A combjaim ülés közben összeérnek, nyáron nem szívesen hordok rövidnadrágot, mert kibuggyan belőle a háj. Ruhában, főleg ilyenkor télen, kifejezetten vékonynak tűnök, mint akinek jó alakja van. De ruha nélkül formátlan, hájas vagyok. Ilyen esetben mit lehet tenni? Milyen mozgasforma ajánlott? Elég lusta vagyok, futni pl nincs kedvem, itthon edzeni lenne, nagyon is, de akkor gondolom a hájra épül az izom és még vaskosabbak lesznek a combjaim, meg még nagyobb az amúgy is óriási fenekem. Ilyen alakhoz mi az ajanlott?
2020. jan. 11. 23:35
1 2
 1/13 anonim válasza:
93%
Szerintem nem kellene fogynod, csak formálódni,ha nem vagy elégedett magaddal. De ajánlani nem tudok mozgásformát, érdemes lenne megkeresned egy személyi edzőt. Sok sikert!
2020. jan. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
27%
Felülések, futás segíthet ezen. De vannak appok is amik mutatják miből mennyit hogyan csinálj. És nem a zsirra épül az izom hanem azt formálod át izommá.
2020. jan. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
59%
3-as, a zsirból soha nem lesz izom.
2020. jan. 12. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

a megoldás a súlyzós edzés. nem otthon 2 kilós pihékkel bicepszezni, hanem nagy súlyokkal dolgozni. persze ha sosem csináltál ilyet, akkor saját testsúlyos edzésekkel kell kezdenem meg a 2 kilós pihékkel. a személyi edző egy teremben valóban nagyon hasznos lenne így kezdőként, de akár a youtube-ot is használhatod, csak ott nem nagyon fogod tudni eldönteni, hogy ki beszél hülyeséget, és elég sokan vannak.


nem a hájra épül az izom, hanem alá - és nem a zsírt alakítod izommá, hanem tényleg alá kerül és közben vagy utána (jó esetben) lekerül felölről a zsír. testépítők az izomépítési szakaszt tömegelésnek hívják, de neked ez valószínőleg nem lenne jó, az alapján, amit leírtál. az izomépítéshez kalóriatöbbletben kell lenni, és nagyon jól meg kell tervezni, hogy minél kevesebb zsír menjen fel mellé.


a fogyási szakasz a szálkásítás, amikor valaki elég izmot tömegelt fel magára, akkor utána lepucolja a zsír fogyókúrával (ezt is szigorúan tervezve, hogy főként zsír menjen le és minél kevesebb izom).

ez a fránya dolog ebben az egészben, hogy az izommal zsír is jön fel, visszafelé a zsírral meg izom is megy le.


a te eseted mégis azért szerencsés a saját céljaidhoz, mert kezdőként nem feltétlenül kell kalóriatöbbletben lenned, hogy izmot építs. ez akár kalóriadeficitben is sikerülhet. én mégis azt ajánlanám, hogy ne legyél deficitben és kb. a súlytartáshoz szükséges kalóriamennyiséget vigyél be minden nap, megtoldva a súlyzós edzésekkel - itt nagyon fontos az egyre nagyobb terhelés, mert egy idő után megszokja a szervezeted a munkát.

tehát a célod legyen az, hogy erős legyél, és máris megoldódik a problémád.

ha mindez nem tetszik és pl. gyűlölöd a súlyokat, az elég nagy pech, de akkor a jógát remélem nem utálod - azt egyébként is kezdd el, ha még nem csináltad sosem. sok sikert!

2020. jan. 12. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
0%
4es. Az helyett lesz na 😂
2020. jan. 12. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Egy képpel könyebb lenne segíteni!
2020. jan. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 qkker1 ***** válasza:
63%

Fogyás helyett qrva gyorsan keress egy pszichiátert, mert testképzavaros vagy!

Ezzel a súllyal nem lehetsz hájas!

2020. jan. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Saját testsúlyos edzéseken gondolkodtam én is, találtam is egyet ami szimpatikus és nagyon dicsérik.

Kedves utolsó, te ezt így látatlanban nem tudod megmondani. Talán nagyon könnyű a csontozatom és emiatt nyomok csak 54 kilót. Mint írtam is, magával a súlyommal, mint számmal, “elégedett” vagyok én is, nem szeretnék sokkal ez alá menni. De te nem látsz, tényleg durván van úszógumim, hatalmas plöttyedt fenekem, rezgő combjaim.

2020. jan. 12. 10:15
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

"Fordított diéta", melynek része a súlyzós edzés.

[link]

2020. jan. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
49%

Diéta maximum annyiban, hogy egészségesebb ételeket egyél. Az mindenkinek jót tesz, ha van rajt plusz súly, ha nincs. Ha komolyabban belevágsz az edzésbe, akkor nagyon fontos a fehérje bevitel, mivel az szükséges ahhoz, hogy legyen miből izmot építened. Emellett nem lehetetlen fogyni, izom építés mellett sem, csak nagyon tudatosan kell táplálkozni. Én is ezt csinálom most, a súlyom minimálisan változik csak, ellenben a zsír csak úgy olvad le rólam, miközben láthatóan izmosodom. Én úgy csinálom, hogy amikor nincs kemény edzésem, csak otthoni kis erősítés, akkor "diétásan" eszem, vagyis kalória deficitben vagyok, ha pedig megerőltető, súlyzós edzést csinálok, akkor a súlyomnak megfelelő mennyiséget eszek, magasabb fehérjével. Összességében így is mínuszban vagyok a kalóriákkal, ugyanakkor viszek be elegendőt az izmosodáshoz.

Hasonlót ajánlanék neked is. Izom építéshez a súlyzós edzések a legjobbak, illetve van pár saját testsúlyos edzésterv is, ami rendesen megdolgoztat. Csak ezek nyilván picit lassabb eredményt hoznak, és csak limitált szintre lehet velük eljutni, de neked annyi is bőven elég lehet.

Annyi, hogy ne lepődj meg, ha súlyban nem lesz változás, vagy ha akár többet is nyomsz. Felejtsd el a mérleget, és inkább centizz. Mivel nincs rajtad igazán sok felesleg, ezért ha elkezdesz izmosodni, lehet, hogy többet fogsz nyomni, hiába eredményes az edzés.

2020. jan. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!