Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az alábbiak alapján nyárig...

Az alábbiak alapján nyárig mennyit fogyhatok?

Figyelt kérdés

168cm, 73kg, 17 éves lány vagyok.

Kalóriát számolok, illetve sportolok heti 3x. Mennyit fogyhatok júniusig? Tudnátok tippeket adni? Előre is köszönöm! :)



2020. jan. 23. 10:56
 1/6 anonim ***** válasza:
ajánlom a kalóriabázis alkalmazást.
2020. jan. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, de azt használom
2020. jan. 23. 11:23
 3/6 anonim ***** válasza:
59%
4 hónap alatt kb. 8 kilót fogsz fogyni. Tehát 65 kg leszel.
2020. jan. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
35%
Havonta 2, esetleg 3 kilót érdemes fogyni, ami négyhónap alatt 8 (esetleg 12) kg.
2020. jan. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez picit összetettebb ennél. Nem mindegy, mennyire vagy zsíros, ami puszta magasság-súly kombóval nem megsaccolható. Nem mindegy, mi a sport, mennyi idei, milyen intenzitással csinálod 1 alkalom alatt, nem mindegy, mennyi a kalória deficit, fogsz-e rajta változtatni, milyenek a makróid...stb.

Igazából ha már elkezdődik a fogyás, már siker, és jó az irány. Hatékonyabbá mindig lehet tenni, természetesen. A 8 kiló egyébként szerintem is reálisnak hangzik, de ha csak 5 kiló jön össze, az is több, mint a 0, és lehet utána fog begyorsulni. Lehet az elején reagál majd rá gyorsan a szervezeted, de 2 hónap után megáll.

2020. jan. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 orton ***** válasza:

Max 3-4 kg az egészséges havonta...de egy jó tanács, ez a nyárra lefogyás egy nagy motiváció, szexinek lenni a strandra stb, de utána mi lesz?

Én inkább a helyedben kialakítanék egy olyan étrended, amit SZERETEK is és amivel kevesebb kalóriát viszek be, mint amennyit egy nap elégetek. Emellett a heti 3x sportolás az nagyon jól hangzik, de ebben kötelezően kell lennie kardiónak. Jógától, guggolástól, súlyzóktól nem fogy az ember....futástól igen, persze kezdetekben sétával kezd, változatosan kímélve a szervezeted, majd lehet emelni az ütemet. Alakformáló gyakorlatok viszont nagyon ajánlottak futás mellett főleg nőknek, mert lapos leszel mindenhol hosszú távon csak futással.

Valamint egy kiadós edzés nem jelenti azt, hogy utána otthon egy zacskó chips és egy tábla csoki lecsúszhat mert még belefér a napi kalória adagba. Az mind simán lerakódik így is úgy is. Néha -néha persze bűnözhetsz valami mű kaját heti 1x, ideálisan reggelente, de aznap, másnap utána illik nagyon megkínozni magad.


Ez mind jó tanács, mert én az összes hibába beleestem 32 éves koromig.

2020. jan. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!