Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egy nyár alatt szerintetek...

Egy nyár alatt szerintetek mennyit fogyhatok kb az alábbiak alapján? Szerintetek hülyeség az alábbi célom (osztálytalálkozó)? /hosszú kifejtés/ 18/l

Figyelt kérdés

Szép napot/estét!


18 éves lány vagyok, 164,5 cm és 75 kg.

Legalább 15 kilót szeretnék fogyni, maximum 20, attól függ, mikor nem lesz rajtam felesleg.


Mivel szinte cukorfüggőnek számítok, merthogy az evéssel csökkentem a stresszt, lelki bajokat, anno ezt igen erőteljesen űztem, akkor még nem tudtam mit csinálok, csak ettem, olykor-olykor egy kis édesség is játszana, ne legyen teljes "elvonás", na meg nyár, hőség, egy jégkása vagy egy gombóc fagyi talán belefér.


Terv: Lehetőség szerint egészségesen enni. Apám biztos fog tésztát, paprikás krumplit, rántott húst és mi az öreganyám kínját csinálni, ha megbeszéljük, hogy liszt és zsírmentes az étkezés, ha nem. Volt rá példa. Ezért kevesebbet is eszek.

Naponta 300 guggolás, nyújtás, 1-2 óra szobabicikli, egyéb gyakorlatok, ami mondjuk 20 perc.


Egyelőre görcsben vagyok a vizsgák miatt (szakmai), ezért csak azután akarok belevágni a nagy tervbe, hogy túléltem, nem kell aggódnom (május eleje, utána kezdődik).


A célom pedig... értelemszerűen fogyni szeretnék, szépen kinézni. A mellékes-nem mellékes az is, hogy elméletben, ha az ált. iskolai osztályfőnököm nem felejti el, idén osztálytalálkozó. Régen szilánkosra törték az önbizalmamat a beszólásokkal, bántó szavakkal, amiért dagi voltam, és az arcom 2-os koromban rettenet pattanásos volt, második és harmadik fej... ez az állapot első középiskolámig is elkísért. Mára sokkal jobb a helyzet, de még közel sem jó, mint azt szeretném, és a kozmetikus sem segít. Bár most fogok váltani, hátha. Az osztályom a végére megváltozott, de a rólam kialakult kép és vélemény a sok magamra nézve ciki "figyelemfelhívó-létezem" hülyeségeimmel biztos él a fejükben. Azóta rájöttem, hogy nem kellett volna érdekeljen, hogy érdekli-e őket a létezésem vagy sem. Ha lesz osztálytalálkozó, vékonyan szeretnék eléjük állni, magabiztosabban, tiszta arccal, olyan ruhákban, amiket mindig is hordani szerettem volna.


Szerintetek butaság? Nem túltenni szeretnék rajtuk, reménykedve, hátha ők mostanra kopaszok és kövérek. Csak szeretnék megváltozni, tetszeni magamnak a tükörben, amit körítenék azzal, ha a körükben nem érezném magam alacsonyabb rendűnek, hogy csak mert fölösleg van rajtam, kevesebb vagyok.



2020. jan. 20. 22:36
 1/5 anonim válasza:

Alapvetően szép elképzelések, viszont az írásodból nekem nagyon az jön le, hogy nem szeretnél megszakadni az eredményért.


Már most alkudozol, hogy ,,egy jégkása vagy egy gombóc fagyi talán belefér".

2020. jan. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idő alatt kb. 10 kg-ot tudnál lefogyni, ha nem napi 2-3 óra sportban gondolkoznál, ami nem fog menni; hanem az étkezési szokásaidon is akarnál változtatni, mondjuk holnaptól.

Alapvetően nem a külsőddel van baj, hanem a magadhoz való hozzáállásoddal, érdemes volna pszichológust keresned!

2020. jan. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

A fő probléma az önbizalomhiánnyal és az érzelmi evéssel van, ezt kellene megszüntetni. Ha önerőből nem megy, akkor pszichológus tudna segíteni.


Fogyókúrázni nem kell, hanem életmódot váltani. Ahhoz pedig nem kell várni nyárig. Kezdj el apró lépésekben egészségesebben étkezni. Édességek helyett egyél gyümölcsöt. Tésztafélék helyett rizst, krumplit, majd fokozatosan csökkents ezek mennyiségét is és helyette kerüljön több zöldség és hüvelyes az étrendedbe. A csicseriborsót tudom ajánlani, ha még nem próbáltad, az nagyon fel tudja dobni az ételt :)

Igyál 2-3 liter vizet vagy citromos vizet naponta.

A tejtermékeket meg próbáld elkerülni, mert teli vannak hormonokkal (ami a kisbocik növekedését serkentik pl. androgén, ha megemelkedik a szervezet androgén szintje pattanásokat, szőrösödést, hajhullást, fájdalmas menstruációt okozhat) illetve laktózzal, alias tejcukorral.


Olyat sportolj, amit élvezel és kikapcsolódásként tudsz rá tekinteni, különben az a vége, hogy feladja az ember. Én pl. szeretek kis súlyokkal magas ismétlésszámú tornagyakorlatokat végezni (youtubeon főleg Rebecca Louise videókra szoktam tornázni) és imádom. Neten rengeteg hasonló youtube csatorna van, (fitness blender, xhit) amire lehet otthon tornázgatni.

Persze ha valaki nem szereti ezt, akkor kínszenvedés lesz neki, de van egy csomó más lehetőség is!! Futás, úszás, tenisz, fallabda, bicajozás, kickbox, elmehetsz túrázni, megtanulhatsz gördeszkázni, beiratkozhatsz táncórákra, keleti harcművészet órákra, aerobicra, elmehetsz személyi edzőhöz, járhatsz zumbára, JÓGÁRA, vagy beiratkozhatsz lovasórákra, (a lovaglás szerintem hatalmas élmény)! Találj olyan mozgásformát, amit szeretsz csinálni. Az energiaszintedben is nagy lesz a változás, nagyon sok frusztráció kijön az emberből, amikor egy jót tornázik, és felpörgeti a vérkeringést, erősíti a szívizmokat. Szóval a tornázást semmiképpen se hagyd ki és ne várj vele nyárig! Legyen a kikapcsolódás és szabadidő része a sport.


Ne keress kifogásokat a sportra! Én kb. a legkevésbé aktív ember voltam koordinációs zavarom van és egész életemben felmentésem volt tesiből, minden szabadidőmben művészkedtem. Azt hittem, hogy a sport csak elveszi az időmet attól, amit szeretek. Aztán lumbágóm lett, mert összeestek az izmaim és nyomták az idegeket a hátamban. Ezért muszáj volt elkezdenem megerősíteni a hátizmaimat, ekkor jöttem rá, hogyha sportolok akkor nem hidegek a kezeim, szebb a bőröm, jobban alszok, van energiám mindenhez. Ha kihagyok 1-2 hetet és nem tornázok, akkor rögtön érzem, hogy nem tudok olyan jól aludni, és persze napközben vagyok fáradt, nem tudok úgy teljesíteni.

Úgyhogy, mint világéletében kócspotétó :D javasolom, hogy kezdj el tornázni, sportolni :)

2020. jan. 21. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg hiba van abban, amit írsz.

Első körben: azt hiszed, minden kalória ugyanolyan. Nem. Kicsit sem mindegy, hogy mivel viszel be x mennyiséget. Magas szémhidrát és zsír mellett, kevés

fehérjével, vitaminnal, rosttal, nyomelemmel nem fogsz tartósan, szépen fogyni. Nem lesz elég építőköve a szervezetednek, csúnya lesz a bőröd, a hajad, és keservesen fogsz fogyni, mert az anyagcseréhez szükséges nyomelemek hiányozni fognak. Csak életmódváltással lehet jó eredmént elérni. Sok zöldség, megfelelő mennyiségű, minőségű fehérje. A másik, úgy állsz hozzá, hogy "majd xy időnponttól". Nem. Most. Még ha csak kis lépésben is, de már ma el kell kezdened. Az ilyen, majd hétfőtől futok, majd jövő héttől futok, és hasonló kijelentések azzal járnak, hogy sose valósulnak meg. Egyébként megfelelő étkezéssel jobban is megy a tanulás, több energiád, motivációs lesz.

A másik, a sporthoz is rosszul állsz hozzá. Napi 300 guggolással semmire nem mész. Kardiónak nem elég pörgős, és változatos, izomépítéshez nem elég megterhelő. Maximum 10-20 ismétlés súllyal, de erőemelők 10-15 között szoktak nagyobb súlyra váltani. A másik: kellenek pihenő napok, különben nem regenerálódik a szervezeted. Inkább HIIT edzésre válts. De a legjobb, ha nem fogyáshoz való eszköznek tekintesz a sportra, hanem keresel egyet, amit élvezel, mert így tudsz majd valóban kitartani ette, akkor is, amikor mások feladják. Egyszerűen jobb olyanra ennyi időt szánni, ami önmagában, valóban örömet okoz.

Végül, a motivációd is rossz, bár az a legkevesebb, mert az időközben változhat. De hiába írod, hogy nem azért, hogy nekik megfelelj...de. Pusztán csak be akarsz mutatni a volt osztálytársaidnak, nem magadra akarsz tényleg odafigyelni. Ezzel egyszerűen kampámyszerűvé teszed. De mint mondtam, ez a legkisebb gond, mert idővel formálódnak a célok, tervek.

Amúgy egy nyár alatt 10 kg lenne reális, ha mindent beleadsz, nem kell kísérletezgetned az étellel, mozgással, és azonnal reagál a szervezeted, ami nem így szokott menni.

2020. jan. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem baj, ha az a motivációd, hogy "majd most megmutatom nekik". Ha sikerül, amit elterveztél, több lesz az önbizalmad, ami segíthet abban, hogy folytasd, amit elkezdtél, és ne hízz vissza.

"Apám biztos fog tésztát, paprikás krumplit, rántott húst és mi az öreganyám kínját csinálni, ha megbeszéljük, hogy liszt és zsírmentes az étkezés, ha nem." A rántott húsról leszedheted a panírt, bár szerintem nem kell ennyire túlzásba esni, gondolom, nem minden nap van rántott hús, és magával a hússal nincs semmi gond. A tésztát gondolom nem magában eszitek, kevesebb tésztát szedj, többet a rávalóból, és egyél hozzá (és a paprikás krumplihoz is) egy rendes adag zöldséget, salátát.

Ha csúnya a bőröd, lehet, hogy érdemes lenne egy ideig tejmentesen táplálkoznod, hátha attól van. Illetve csökkentsd a cukorbeviteled.

Olvasgass még az egészséges, tudatos táplálkozásról. Nem csak az számít, mit nem eszel, hanem az is, mit igen (és mennyit). Fogyás közben is be kell vinni a szükséges tápanyagokat (még zsírt is), vitaminokat, az egészséged és a közérzeted érdekében.

Szerintem se várj nyárig, kisebb változtatásokat már most is megtehetnél. Kevesebb nasi, cukor, több zöldség, a fehérjebevitelre is figyelj oda. Nem mindegy, hogy a következő pár hónapban feljön-e még pár plusz kiló, vagy esetleg lemegy. Ha egészségesebben táplálkozol (nem koplalsz, nem éhezel) és egy kicsit mozogsz, jobban fog menni a tanulás is.

Mozgás tekintetében nekem az vált be, hogy elkezdtem 2 naponta 15 percet tornázni, minden testrészre. Ennyi időd még tanulás mellett is van szerintem. Én már ennyitől is elkezdtem szemmel láthatóan formásodni.

2020. jan. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!