Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi kalóriára van szükségem...

Mennyi kalóriára van szükségem terhesen?

Figyelt kérdés

130 kgról fogytam 100ra. Most terhes lettem, de nem szeretném feladni a fogyókúrát. Nem koplalással fogytam le, hanem kalóriacsökkentéssel és egészséges ételekkel, nulla nasival és nulla cukros üdítővel.


Ezt szeretném folytatni a terhesség alatt.


Eddig 1200 kalóriát ettem, 13 hetes terhes vagyok, de elkezdtem néha szédülni, és sokszor fáj a fejem. Jól gondolom, hogy kevés az 1200 kalória? Emeljek rajta? Ha igen, mennyit? Meddig mehetek el kalóriában, hogy fogják is, de én és a baba is jól legyünk?


2020. jan. 30. 12:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
Elnézést, de az ilyen felelőtlen viselkedés annyira ki tud pörgetni... TERHES VAGY! És felelőtlenül belekezdesz egy szerinted oké táplálkozásba, hogy azt sem tudod, hogy az jó-e vagy sem. Miért nem konzultálsz a nődokiddal, vagy egy orvossal hogy mit tud ajánlani?
2020. jan. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Konzultálj az orvosoddal, kérlek... És ne gyakorira gyere ilyen kérdésekkel.
2020. jan. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

Természetesen nagyon kevés, még nem terhesen is. Terhesen (és szoptatás alatt) nem kellene fogyókúráznod, elég, ha egészségesen táplálkozol, szélsőségek nélkül. Olvass utána, mit ajánlanak kismamáknak, és beszélj erről az orvosoddal is. A terhesség alatt nő a kalória- és fehérjeszükséglet és vitaminokból is több kell (ajánlott szedni valamilyen terhesvitamint).

A szédülés lehet pl. vashiány miatt is, kérd meg az orvosodat, hogy küldjön el vérvételre, ha mostanában nem volt.

2020. jan. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%

Ez iszonyat kevés.

Én nem vagyok terhes, és 62 kg vagyok, de ez az 1200 kcal számomra is szinte koplalás lenne.

Ne legyél már ilyen felelőtlen terhesen. Eddig elvoltál így, akkor ne pont most hirtelen a terhesség alatt akar látványos változásokat.

Szerintem kérj szakembertől segítséget, hogy ne legyen túl kevés, de ne is legyen túl sok.

2020. jan. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Utolsó hülye vagy-e?


Mint írtam, már 2 éve diétázom, és lefogytam 30 kg-t. Nem most terhesen kattant be, hogy basszus le kéne fogyni. Folytatni akarom, nem elkezdeni...


A többieknek köszi.


Volt vérvételem, 1 hete. Minden rendben volt. Szedek terhes vitamint, és mint írtam egészségesen étkezem. Nem hinném, hogy arról szólna ez a 9 hónap, hogy csak azért, mert terhes vagyok, 2 pofára kell zabálnom a sültkrumplit. Nem hinném, hogy ahhoz, hogy 100 kból fogyjak terhesen is, veszélyeztetnem kéne a babát. És nem is azt mondtam, hogy 30 kg-t akarok fogyni a 9 hónapos terhesség alatt. Annyit szeretnék elérni, hogy ne hízzak, hanem mondjuk 1-2 kgval kevesebbel jöjjek ki a szülőszobáról.


Ehhez szeretnék tudni egy kB kalória mennyiséget, hogy meddig mehetek el, mennyire igaz az, hogy 2 helyett eszek, és mennyire igaz az, hogy több kalóriára van szüksége egy terhes nőnek.


Az alap bmrem 2200 kalória, ha ebből levonok 300at az jó, nem?

2020. jan. 30. 14:34
 6/13 anonim ***** válasza:
75%
A hülye az te vagy. Te eszel 1200 kalóriát 100 kilósan és terhesen.
2020. jan. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

6-oas jól mondja, tényleg hülye vagy. fent leírták többen, hogy fordulj a dokidhoz. neki talán elhiszed, hogy nem szabad kalóriadeficitben lenned a terhesség alatt. mert ezzel igenis veszélyeztetnéd a babát.

neked csak ez a két véglet van, hogy x kilóval kevesebbel jössz ki (ezt hogy is gondoltad?????) vagy degeszre zabálod magad?

30 kilót lefogytál, de normális életmódot és ételhez való hozzáállást még nem sikerült kialakítanod.

vedd úgy, hogy a terhességed egy lehetőség erre. ne a kalóriákra figyelj, hanem az ételek minőségére, és ne edd degeszre magad (ennyi idő után már tudod a különbséget, talán).

majd annyi leszel amennyi, nyugi, ha nem engeded elszaladni, nem fog feljönni az a 30 kiló, amit már lefogytál.

és szoptatás alatt se kezdj bele újra a fogyásba, az sem jó a babának.

de ezt majd mind elmondja - sokkal jobban és részletesebben - az orvos, akihez úgyis mindig kell majd mennem kontrollra. könyörgöm.

2020. jan. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%
menned, persze - nem én megyek ….
2020. jan. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon kevés. A normál szükségletedhez képest kéne még +300-500 kcalt enned a terhesség miatt. Ilyenkor fogyni semmiképp nem szabad. Cél, hogy babával együtt kb. 6-8 kg-ot hízz a terhesség végére. Ez lényegében egy kis mértékű fogyás, mert a baba és az egyéb cucc súlya kicsit több.
2020. jan. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyenkor be kell vinned a kellő kcal szükségleted plussz ami a babának kell. Ha pont qnnyit viszel be, nem fogsz hízni, csak súlyt tartani. Sajnos kockázata van ha ilyenkor fogyózol, várd meg a szülést legalább!
2020. jan. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!