Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi kalóriára lenne szükség...

Mennyi kalóriára lenne szükségem hogy megtartsam a súlyom?

Figyelt kérdés

Nem voltam megelégedve a kinézetemmel és a súlyommal, fogyokúrázni kezdtem kb fél éve. Most ott tartok, hogy nem szeretnék többet fogyni kb 8 kilót leadtam. Többen mondják hogy nem normális amit csinálok, alig eszek, nagyon lefogytam átfogok esni a ló túloldalára, túlgörcsölöm az egészet stb. Furcsa mert én nem éheztetem magam minden nap eszek reggelit suliba viszek tízórait, ebédelek is és vacsora is megvan. Annyi hogy odafigyelek hogy mit: kevesebb cukor, kenyér, édességek, cukros italok meg ilyesmi és rendes ételből meg valamennyivel kevesebbet. Teljesen ráállt a szervezetem a kevesebb ételre nem vagyok éhes és bőven elég lenne a kb 1200 kaloriás napi bevitt étel de ha így folytatom tényleg nem lesz jó vége. Viszont félek ha többet kezdenék enni akkor elkezdeném felszedni a kilókat és phszichésen nem merek ugymond többet enni. Mennyi lenne a megfelelő napi kalória érték, hogy megtartsam ezt a súlyt?

168cm, 52kg, 15/L



2018. máj. 13. 16:05
 1/4 anonim ***** válasza:
1600-2000kcal jónak tűnik, de ez attól is függ, sportolsz-e, mennyit sétálsz suliba, járkálsz e a barátaiddal ide-oda, stb. 1600-at próbáld ki 1-2 hétig, és ha csökken a súlyod, emelj a kalórián.
2018. máj. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem lehet megmondani a kalóriaigényedet, ez nem számítható. Nem tudod, 1200 kcal mellett milyen tempóban fogysz? Abból hozzávetőlegesen kijön, hisz 1 kg heti fogyás 7000 kcal deficitet jelent.


Ha nem tudod, akkor pedig finoman emeld s nézd meg, mi történik. Hirtelen nem fognak kilók felugrani, bőven meg tudod állítani a hízást, ha odafigyelsz.


Én ezen a ponton nem is számolnék egyébként, főleg, hogy elégedett vagy kevés étellel, nem félő, hogy ráveted magad az ételre és mindennap bezabálsz. Jó esetben automatikusan megfelelően fogsz enni. Sok ember tartja a súlyát mindenféle számolgatás nélkül s aki nem eszik rossz ételeket, annál főleg ez lehet a helyzet...

2018. máj. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Heti 1x van hip-hop tánc edzésem kb 1 óra, ezenkívül amennyit otthon táncolok ,gyakorlok. Mást nagyon nem sportolok reggelente bicóval buszmegállóba 3 perc, suliba viszonylag sokat sétálunk minden órán altalában másik terembe.


Hát azt mondom kb heti 0.25 kilogrammos fogyás volt, de nemtudom biztosra. (Novemberben:60 kg, májusban:52 ebből mennyit mondanál?) Nem félek hogy túl eszem magam mivel van önkontrollom most már pont azon aggódok hogy nem fogok többet enni egy nap és tovább fogyok ami nem vezetne túl sok jóra, így is gyakran fáradekony vagyok és gyengének érzem magam azaz kevés az energiám de éhes mégsem vagyok.

2018. máj. 13. 16:41
 4/4 anonim ***** válasza:

Most már nagyon jó vagy (sőt..eléggé sovány is) mivel az egyik osztálytársam 158cm és 54 kg. (De van olyan aki 60-64 de eloszlik rajta a súly, mégse annyira sok van rajta vagy legalábbis ez nem látszik)

Szerintem próbáld meg, hogy 1600-at eszel azt ha minden ok 2 hétig akkor, ha úgy gondolod, növelheted még a beviteledet. (Én 2500at szoktam enni,mert többet nem kivánok) és azért nem szabad 1200zal leállni, mert még nővő félbe vagy és ilyenkor egyébként se tanácsos fogyókúrázni (lealacsonyitani a kalóriádat) mert majd mikor öregebb leszel, akkor meg kevesebbet kell bevinni, mert már akkor minden meg fog látszani. Most ilyen fiatalon általában semmi nem látszódik meg.

Egyébként annyi sport bőven elég. A hip hop jól megmozgat és megizzaszt :DD

2018. máj. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!