Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ennyi kalóriától hízni fogok?

Ennyi kalóriától hízni fogok?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok és diétázom,illetve életmódot váltottam már 10kg-tól megszabadultam,még 3-4 hátra van,de valamiért sehogy se akar lemenni.Kaloriakat szamolok és így próbálom leadni,de arra gondoltam lehet túl sokat eszem.A napi kajam pl:reggeli:2 db puffasztott rizs,cukormentes lekvarral es kávéval amiben édesitő van

Tízórai suliban:teljes kiorlesű rozskenyérből 1db szendvics,sonkával,light sajtal és zöldségekkel

Ebéd-vacsora:ez egyben van mert általában 4 körül érek haza:150g csirkemell kokuszolajon,120g rizs vagy bulgur és sok zöldség

Késő vacsora pedig zsirszegeny turo citrommal vagy omlett

Persze nem minden nap ezt eszem,de általában igen.Ez mellett 20 percet tornázok ami tudom nem sok de fokozatosan próbálom megszokni.

Szerintetek sokat eszek? Általában egy napra 1000-1200kalória jön ki,de sajnos nem merek ennél többet enni mert félek hogy meghizok

De volt olyan nap amikor 800-1000kalória jött ki.A menstruációm hónapok óta elmaradt,folyton fázok.Viszont amikor 1300-1400kalóriát ettem,akkor is elmaradt szóval nem értem.Előző hétvégen rámjött ilyen falásroham szerűség kb két nap alatt megettem 10000kalóriát mert egyszerűen megkívántam minden kaját.És olyan rossz így élni,hogy pl ki kell hogy maradjon az életemből a pizza meg a péksütik.Tudom,hogy néha néha lehet enni pl egy szelet pizzát,de ha én elkezdek pizzát enni nekem nem egy szelet kell,hanem egy doboz.És folyton a kalóriákra gondolok meg a kajákra,rettegek kajálni menni baratokkal mert nem tudom miben mennyi kalória van,meg nem akarok csalni a diétámban.Tudom hogy túl kevés kalóriát ettem ezért gondoltam átállok 1600 kalóriára.Az alapanyagcserém 1450.Ha átállok 1600ra és elkezdek sportolni,akkor fogyhatok egészségesen?egyszerűen szerintem borzasztó,hogy ennyi idősen nem tudom jól érezni magam és folyton a kalóriákon stresszelek és egyre egészségesebb próbálok lenni,közben pedig tönkreteszem a szervezetem.1600 kalóriába már beleférne pl plussz egy alma vagy banán vagy még egy szendvics,vagy pl diétás sütik és lehet sokkal jobban érezném magam.Az a baj ez így fejben jól működik,de képtelen vagyok megcsinálni.Bocsi hogy ilyen hosszu lett,koszi aki elolvasta:)



2020. febr. 16. 10:47
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és azt kihagytam hogy 170cm 58kg
2020. febr. 16. 10:53
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 170 cmhez 58 kg pont jó. Már nem kell fogynod.

Teljes kiőrlésű péksüti is tök finom.

Néha egy doboz pizza nem téma.

2020. febr. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Barát Csaba ***** válasza:
100%

Mivel nem lehet pontosan számolni, ezért felesleges számolni a kalóriát. És mivel fárasztó, ezért egy idő után nem is fogod számolni. Fogyásnál és azon kívül is ránézésre nagyjából tudod követni, hogy túl sokat ettél-e vagy sem. A fogyásnál az a lényeg, hogy meglegyen a fogyási átlag, mindig lesznek olyan napok amik stagnálnak vagy ahol hízás van a fogyás helyett. És a víz miatt is téves értékek vannak súly mérésnél.


Az egészséghez a legfontosabb, hogy az ételnél minnél kevesebb legyen a permetszer, tartósítók, cukor, tej, kenyér, margarin. És legyen elég vitamin és fém a fontosakból.

2020. febr. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Te nem váltottál életmódot, te fogyókúrázol, és azt is rosszul csinálod, azaz pontosabban feleslegesen.

Vékony vagy. Nincs szükséged diétára, pláne ilyen egyoldalúra nem. Ha már nem tudlak lebeszélni, hogy egyél normálisan, akkor legalább heti egyszer tarts egy csalónapot és egyél pizzát.

Az a baj hogy a mensid kimaradása, fázás, falás roham mind azt mutatja, hogy egyenes úton vagy a betegség, anorexia felé.

2020. febr. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kiszámoltam a BMI-det. 20,7. Kategória: sovány.

Szívesen.

2020. febr. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Mai kajám összesen 1000 kalória lesz.Van egy nasi amit nagyon kívánok,de az már +200-300kalória és úgy érzem 1300kalória már sok lenne és meghíznék mivel eddig 900-1000kcal volt a keretem
2020. febr. 18. 16:06
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Neked nem diéta kell hanem egy pszichológus..jobb ha evvel tisztában vagy. És a szervezeted már fizikai tüneteket is produkál a koplalastol, már tényleg csak egy lépés választ el az anorexiatól...
2020. febr. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 saucony válasza:

Phil hihetetlen hogy még 2020 ban azt olvasom hogy valaki a kalóriákat számolja

Kalória egy hőérték A szénhidrátra fektesd a hangsúlyt. Azt kell figyelni.

2020. márc. 1. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szia!🤗

Rettentően sajnálom, hogy túlsúlyosak érzed magad... A súlyod a magasságodhoz tökéletes!

Büszke lehetsz magadra, hogy sikerült megszabadulnod attól a plusz 10 kg-tól, de ne akarj tovább fogyni!!! Az, hogy folyton a kalóriákon jár az eszed és bűntudatod van, ha szökőévente méhészek egy szelet pizzát az nem egészséges, pláne ilyen fiatalon... Egyél kicsit több kalóriát és ne érezd magad rosszul attól, ha méhészek egy kocka sütit, különösen, ha diétás! Az életmód kezd egy kicsit betegessé válni és ahelyett, hogy fejlődnél, csak rombolod magad, mert ahogy azt előttem többen is leírták, úgy én is gyanakszik nálad az anorexiára. És kérlek ne vedd sértésnek!❤️ Meg persze én sem vagyok orvos, de azért óvatosságra intenélek!

Állj be minden nap a tükör elé és 5-10 percen keresztül mondogass magadnak ilyeneket, hogy szép vagyok, a testem tökéletes, elfogadom magam úgy, ahogy vagyok, stb... Lehet, hogy az elején hazugságnak fogod érezni, de folytasd napról napra, amíg a hazugság átalakul igazsággá! Minden fejben dől el!

Remélem, tudtam segíteni!🤗

További szép napot és sok sikert!❤️❤️❤️

2020. ápr. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!