Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ettől mennyit fogok hízni...

Ettől mennyit fogok hízni lelassult anyagcserével?

Figyelt kérdés
Diétán vagyok. A napi kcal 1200 volt. Elég sokat fogytam. A napi keretet mindig kevesebbre és kevesebbre vittem, de nem direkt, csak ugye észre vettem mikor visszaszámoltam. Olyan ételeket kívántam amiben alig van kalória. Pár napja viszont akarattal levittem 500-ra. Aztán 400... Ez volt a maximum, de sose jött ki kevesebbre. Ez csak kb. 5 napja ment. Ma este viszont ráeszméltem, hogy ha nem töröm meg magam, tehát nem nyomom magamba azt a nyamvatt kaját, akkor utána már nem fogom tudni. Ilyen utolsó esélyként fogtam fel a dolgot. Tudom, hogy ez már beteges volt. Tudom, hogy ezzel a "diétával" nagyon rosszat csináltam. Szóval igen, most teleettem magam. Csak egy löket kellett, és sikerült bevinnem minimum 1000 kcalt így estére. Nappal keveset ettem. De mivel nem tudtam a megevett kaja kalóriaértékét, megettem. Most se tudom biztosra, de ha igazak a netes rémhírek akkor 600 kcal. 200+ az előbbi napokhoz képest. És így már összehoztam a 1600-at. Nappal egészséges ételeket ettem. Most este is, viszont aztán egyre cukrosabb, és kalória dúsabbak után nyúltam. Egeszséges alatt a zöldségeket, gyümölcsöket értem. Egeszségtelennek az étcsokit, ropit és a péksüteményeket. Most teljesen felvagyok puffadva. Reggelre lefog menni, szóval nem ezzel van a baj. Egyszerűen tudni szeretném holnap hány + kilóra számíthatok? ( a tervem sikerült, már nem irtózok a kalóriáktól. Ha elképzelek egy napi étrendet, nem az energiatartalmat, hanem az ízlésemet nézem ). :)

2020. jan. 6. 22:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Még ha teljesen be is építed, akkor 1600÷ 7000 az alig több, mint 20 dkg. Ennel többet semmikepp se tud kinyerni a szervezeted az ételből, szóval nyugi, kilókról egyáltalán nem kéne beszéljünk. De amúgy meg valóságban szerintem csak felpörgetted kicsit az anyagcserédet és egy grammot sem fogsz hízni (sokan dierekt tartanak ilyen napot, hogy kizökkentség a szervezetüket a megszokott ritmusból es újra veinduljon a fogyás), aztán holnaptól visszatérsz kb 600 kaloriára és 3 naponta növeled 100- zal egeszen 1000 kcalig, így 2 hét múlva már kb a normális beviteleden leszel, onnantól meg szépen kb heti 100zal fel kéne menni 1500ig minimum, ugyanis e körül lehet az alapanyagcseréd, ami alá nem szabad menni. Ha ezt megcsinálod, akkor elkerülheted a későbbi visszahízást és a kalorianövelés közbeni hízást is. Lehet, hogy a mérleg többet mutat majd 1-2 kilóval de csak mivel lesz benned kaja, meg némi megkötött víz. Aztan mivel kishíjan tönkrevagtad az anyagcserédet innentöl szépen lehet sportolni és azzal kaloriadeficitet létrehozni, nem koplalással. Az izmok még meg is növelik az alapanyacserédet az aznapi edzés pedig még utána is fokozaott anyagcserével jár.


Anorexiáról hallotál már, ők se csontsoványnak születtek...? Érdemes lenne utana nézni, mert ők is így kezdik... bár lehet, hogy már most sovány vagy, azt nem írtad, milyen magas és hany centi. Szóval érdemes elgondolokodni, hogy ténlyeg ezt akarod-e, vagy meg időben visszafordulsz!

2020. jan. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Most az egészségem a legfontosabb, szóval innentől kezdve annyit fogok enni, amennyire szükségem van. De lelkileg felszeretnék készülni a változásokra. Akármennyire fogok igyekezni, a jojó effektus engem is megfog találni... Hány kilóra számíthatok, hány napon belül? A napi érték ( megint ) 1200 lesz.
2020. jan. 6. 23:12
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Most olvastam mit írtál. Akkor inkább szép lassan fogom növelni :)

Igen, hallottam az anorexiáról, hidd el, pont ezért írtam le, hogy most nem véletlenül ettem ennyit. Az elmúlt napokban anorexiáról szóló filmeket néztem ( To the bone, Tökéletes test ). Képeket nézegettem... Én komolyan nem akarok úgy kinézni. A magasságomat, illetve a súlyomat privibe megírom, nyilvánosan nem.

2020. jan. 6. 23:24
 4/4 anonim ***** válasza:

Zöldség-gyümölcsből tényleg nehéz elég kalóriát bevinni, egyébként sem tartalmaznak minden fontos tápanyagot. Pl. a legtöbbjükben alig van fehérje és zsír, vitaminok közül is van olyan, amit nem tudsz ezekből bevinni. Vannak más egészséges és fontos ételek is.

Nekem is megírhatnád priviben a súlyod/magasságod, érdekelne.

2020. jan. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!