Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért híztam 2-3 év alatt...

Miért híztam 2-3 év alatt tiniként?

Figyelt kérdés
15 évesen fokhagyma fenekem volt és nagyon vékony voltam , és folyamatosan nőtt a fenekem , a derekemra is rakódott le a zsír, és most pedig (18 vagyok) nagy fenekem van, alig van derekam , hasamon is van zsír , pedig nem változott az étkezésem , legfeljebb az életmódot annyit hogy asztaliteniszeztem akkor minden nap , ma már sokkal ritkábban de helyette heti 2x eljárok konditerembe.

2020. febr. 19. 14:06
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Ezt úgy hívják, hogy nemi érés. Megváltozott a hormon háztartásod, és a tested nőiesedett.
2020. febr. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

Velem ugyanez volt, nemrég 25 évesen pedig egészségtelenül sovány lettem. Pedig ugyanannyit eszek & mozgok, mint pár éve. :D

Bocsi, érdemben nem nagyon tudok válaszolni, viszont engem is érdekelne & nem vagy egyedül a problémával.

2020. febr. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Nőiesedés...
2020. febr. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
19%
15 évesen még fejlődésben voltal, kellett extra energia a testednek. Az, hogy nincs dereka a kérdezőnek nem nőiesedés, sima extra kalória miatti zsírfelhalmozódás. Meg a minden napos sport azért többet szamít, mint heti 2. Meg nem kell sokat valtozzon a kajalás, eleg napi 50- 100 kaloria plusz és megvan egy évben 3 kg hízás. 100 kcal= egy fél zsömle, sor csoki, pohar üdítő. Nem olyan sok az, könnyű pluszba bevinni
2020. febr. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%

#4 A két hatás együttes.


Megnézheted a tinilányok milyen torz gebék. Aztán érés során nőiesednek.


Emellett persze amit írtál igaz, itt masszív pozitív kalóriamérlegről lehet szó, amit nem éget el rendszeres sporttal. Heti 2 konditerem nem sok, ide kardióedzés kéne és rendes kiszámolt étrend.

2020. febr. 20. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%

Valójában nem tudod megítélni, mennyire változott az étkezésed, szépen-lassan akár meg is duplázódhat a beviteled Ha nem mérted és tartottad számon az elmúlt három évben, akkor nem lehet megmondani, mennyit is változott valójában.


Hormonális változások és a serdülés befejeződése is benne van a dologban.

2020. febr. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

#6

Ez nekem kicsit érthetetlen, ha ugyanakkora mennyiségekből főzök, mint x éve, meg ugyanakkora a tányérom/dobozom amibe rakom a kaját, akkor miért lenne más az étel mennyisége? Nem kötekedésből, csak ez tényleg fura amit írsz, kíváncsi vagyok.

2020. febr. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az energiatartalom simán változik a napi bevitel során, egyes élelmiszereken nem ugyanakkora az energiájuk akkor sem, ha ugyanakkora a térfogatuk. Még egy szelet parizer a szendvicsbe, délután megéheztem, ezért bekapok még valamit, kicsivel több cukor a teába, hogy jobb legyen, csak bekapok pár kekszet, éhesebb vagyok, ezért repetázok stb. Nagyon könnyű az aprócska változásokat nem látni, de ezek ugye az évek folyamán összeadódnak.


Lehet, hogy te nem tartozol bele, de a tapasztalatok szerint ez így működik az embereknél. Ha érzésre eszel, s nem mérsz/számolsz mindent, akkor alapból ingadozó a beviteled is. Az elhízottak jelentős százaléka ugyanúgy nem veszi észre a folyamatos változást az elfogyasztott kalóriák tekintetében, ahogy a magasságuk, hajuk, körmük növekedését sem látják, csak amikor már feltűnő lett.

2020. febr. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, ezentúl a napi kettő mellett minden nap egy kis kardiót is beiktatok . Az simán lehet hogy kicsit többet eszem , mert sosem számoltam , mellesleg akkoriban anyukám főzött rám , most pedig már magamról gondoskodom, ez is beleszámíthat.
2020. febr. 20. 22:47
 10/10 anonim válasza:

#8

Oké, de én nem szoktam plusz cukrot tolni semmibe (értsd soha nem szoktam, x éve se), és fix "nassolás", uzsonna van betervezve délutánra a megéhezős órákra, ugyanakkora mennyiség. Nem eszek össze-vissza.

Én nem vagyok elhízott, én vagyok az a válaszoló aki egészségtelenül lefogyott, ugyanannyi és ugyanolyan kajától és mozgástól, amitől előtte kicsikét túlsúlyos volt. :)))

2020. febr. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!