Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehet, hogy a pajzsmirigyemmel...

Lehet, hogy a pajzsmirigyemmel van gond, azért nem vagyok képes fogyni? Ha kapok rá gyógyszert, tudok fogyni? Járt így valaki?

Figyelt kérdés

viszont evés nélkül képes vagyok egy délután 2kg-t hízni..,.



egy pajzsmirigy-vizsgálatért kell fizetni, vagy hogy megy? hova kell menni? milyen vizsgálatok vannak? adnak vmi gyógyszert?


2013. márc. 18. 20:42
 1/6 anonim ***** válasza:
elmész a háziorvosodhoz, elmondod, hogy mi a problémád, mire gyanakszol. Ő valószínűleg ad beutalót vérvételre. Ha magas a TSH értéked, akkor valószínűleg pajzsmirigy alul-működésed van. De ezt részletesebben csak endokrinológus tudja megállapítani. A háziorvos ezért ad beutalót az endokrinológiára. Ott megvizsgálják a többi pm hormont, ultrahangot csinálnak, + amit szükségesnek látnak. Ezután írnak fel gyógyszert és próbálják beállítani az ideális hormonszintet.
2013. márc. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én most ugyanitt járok, csak már voltam hormonvizsgálatom. Majd áprilisban lesz eredmény -.-' Addig várok. Bárhogy edzek, normálisan eszek, mégis hízok nem fogyok.
2013. márc. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

az fas.za, akkor nem mostanában lenne belőle bármi is... :(

milyen vizsgálatok vannak konkrétan?

2013. márc. 18. 21:40
 4/6 anonim válasza:
Megnézik uh.-on a pajzsmirigyedet,ha esetleg találnak valamit vesznek szövettani mintát.Nekem még tavaly nem volt vészesen magas a tsh-m ezért nem szedek gyógyszert még,de viszont én is csak hízok és hízok.Amúgy lány vagy?Mert általában családon belül nőkben öröklődik.Nálunk anyai részről minden nő pajzsmirigy alultermelődéses.Anyumnak javasolta a doki hogy minnél több jódot próbáljon fogyazstani(jódozott só)mert a jódhiánnyal is összefüggésben van,de tulajdonképpen konkrétan nem tudják mitől alakul ki.
2013. márc. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
igen nő vagyok. gyerekkorában anyum is igen túlsúlyos volt, ő lefogyott, de úgy, hogy csak szotyit evett, más neki sem használt...
2013. márc. 19. 07:09
 6/6 anonim ***** válasza:

A háziorvos csak a TSH-t tudja megjelölni laboron, ennek 1 körülinek kell lennie, akkor jó. A határértéket kitolták 4-ig, de 2 felett igazából már nem jó, csak annyi embernek rossz, hogy inkább a határértéket vitték feljebb, minthogy ennyi emberrel foglalkozzanak.

Igazából ha 2 felett van a TSH, akkor már lehet az ok nélküli hízás ennek a következménye.

2013. márc. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!