Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Volt már valaki így? A stagnál...

Volt már valaki így? A stagnálásomon a több evés segített?

Figyelt kérdés

Vagy csak pont így jött ki, és pont kiürült a vizesedés...


Kétszer is ígyjártam, nagyon tartottam a max 1200 kcal-t, stagnálgattam egy ideje, mostanság túlléptem, volt, hogy 1400-at is ettem, erre 1 kg-mal kevesebb lettem egyik napról a másikra. És ez már másodszor fordult elő.



#fogyás #stagnálás #stagánálás
2020. ápr. 11. 13:39
 1/7 A kérdező kommentje:

közben találtam egy másik kérdésnél egy kapcsolódó választ, ami nagyjából ki is elégítette a kérdésemet


Hosszabb diéta során előfordul, hogy a zsírvesztés szuperül halad, csak az napokig, vagy akár hetekig nem látszik. Aztán hirtelen leolvad rólad 1-2 kg, és sokkal jobban nézel ki. Biztosan emlékszel biológiából arra, hogy az emberi test több mint fele víz. A pontos arány minden embernél más, és időről időre változhat is.



Ha nő vagy, akkor a menstruációs ciklus is beleszól, és egészen elképesztő ingadozásokat is produkálhatsz.Egyes nők akár 4 kilogrammot is jojózhatnak egyik hétről a másikra.



Amikor fogysz, akkor nem maguktól a zsírsejtektől, hanem a zsírsejtekben eltárolt trigliceridektől szabadulsz meg. A zsírsejtek később összezsugorodnak, de soha nem tűnnek el a testedből.A kiürült zsírsejtek nem mindig zsugorodnak össze azonnal, hanem először vízzel töltődnek fel. Viszont mivel a víz kevésbé szilárd, mint a zsír, még rosszabbul is nézel ki! A testfelszín ilyenkor szokatlanul puha, löttyedt.



Aztán anélkül, hogy bármin változtatnál, egyik napról a másikra leolvad rólad 1-2 kg. A tested kihajtja a zsírsejtekből a bennük rekedt vizet. Ilyenkor gyorsitja a folyamatot a szénhidrát megemelése a táplálkozásban, szénhidrát ingáztatása



A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.

2020. ápr. 11. 13:53
 2/7 A kérdező kommentje:
Pont a CH-t is megtoltam mostanság :)
2020. ápr. 11. 13:56
 3/7 anonim ***** válasza:

Valentin Tormának van sok youtube videója ha nem ismered keress rá ő azt javasolja, hogy minden nap mérjük magunkat és írjuk fel majd minden héten számoljunk átlagot mert ha megnézed naponta ingadozik a súly és ez sok mindentől függ.

Most én is kipróbálom a módszerét, hogy írom és hetente veszek átlagot belőle.

2020. ápr. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, van ilyen. Nezz utana a leptin hormonnak.

En is alkalmazom a modszert, es bevalik!

2020. ápr. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

hmm, köszi a tippet!

De amúgy engem az étvágy sem gyötör.

2020. ápr. 12. 14:15
 6/7 anonim ***** válasza:
Teljesen valós dolog. 2-3 hetente egy szénhidrátfeltöltő nap nagyban támogatja a fogyást.
2020. ápr. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A szénhidrátfeltöltő mit jelent? Mármint mennyivel legyen több?

Én amúgy 100g körül eszek egy nap. (82kg, 172 cm)

Legyen dupla?

És kalóriadeficit se legyen?

Mi az ajánlás?

2020. ápr. 17. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!