Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Más is tapasztalt ilyet diéta...

Más is tapasztalt ilyet diéta alatt?

Figyelt kérdés

Tavaly év végén kezdtem el változtatni az étkezési szokásaimon, mentek is le a kilók, ahogy kell. Most egy ideje nagyon lassan mentek, így tovább változtattam. Megemeltem a fehérjét, tovább csökkentettem a szénhidrátot.

Nos, azóta nem alszom úgy, mint korábban. 6-7 óra a maximum, amit tudok, utána kipattan a szemem, ha kell, ha nem. Mivel edzek, ezért fontos lenne, hogy eleget aludjak. Nem alszom rosszul, nem vagyok kimerült reggelente. Néha este sem, csak lefekszem aludni, mert muszáj, olyankor forgolódom még pár órát. Ha este valamiért felkelek (pl pisilni), akkor kín keservesen alszom csak vissza. Ilyenkor van, hogy csak 5 óra lesz az amúgy se túl sok alvásom.

Este már szinte semmi szénhidrátot nem eszek, a koffein fogyasztásom is visszaesett, étrend kiegészítőket nem szedek (vitaminon kívül). Edzeni reggel, délután szoktam, este maximum nyújtok.


2020. ápr. 20. 13:14
 1/4 anonim válasza:
100%
Nekem is elég jóval kevesebb alvás amióta egészségesen étkezem. 5 órát alszom jól és egybe, utána már csak forgolódás, hosszú fennlét vagy rövid időre vissza-vissza alvás.
2020. ápr. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is kevesebbet alszom, amióta low carb étrenden vagyok, de én ennek nagyon örülök. Nincs ebéd utáni kajakóma, kora reggel pedig magamtól ébredek 6-7 óra alvás után, kipihenten. Lefekvéskor pillanatok alatt elalszom. Régen 8-10 órákat aludtam, mégis mindig fáradtnak éreztem magam.

Ha nem vagy fáradt napközben, akkor szerintem nincs gond. Gondolom, a jobb alvásminőség miatt kevesebb alvás is elég lehet. Ha nem tudsz időben elaludni, akkor egy jó forró fürdő lefekvés előtt, és teljes sötétség és csend a hálószobában segíthet. Vannak még egyéb praktikák is, gyógynövények stb., ha ez még kevés. Az is lehet, hogy túl korán fekszel le.

Egyébként mennyi ch-t eszel most? Lehet, hogy tényleg túlságosan lecsökkentetted, és rád ilyen hatással van.

2020. ápr. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2-3g/ttkg között van a ch, ahogy a fehérje is.

Teljes nyugalom, és sötét van a szobában, bár én enyhe fény mellett is jól alszom, ha fáradt vagyok, sőt, néha jobban is esik, csak párom nem díjazza :) Lehet kipróbálok majd valami nyugtató teát estére, ártani nem fog.

Igazából sokkal jobban érzem magam, csak az izmaim miatt aggódom, hogy elég legyen nekik az alvás.

2020. ápr. 20. 14:14
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem több az energiàm az életmódvàltàs óta (LowCarb HighFat étrend), kevesebbet alszom , mégis energikusabb vagyok. Azelőtt úgy kellett kivakarni magam reggelente, ébresztő előtt simàn felébredek és nap közben sem vagyok fàradt, koràbban ez teljesen màs volt. Kész főnyeremény:))))
2020. ápr. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!