Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Böjt? Coca Cola Zerot lehetne-...

Böjt? Coca Cola Zerot lehetne-e inni a böjt alatt?

Figyelt kérdés

Böjt alatt elméletileg nem lehet kalóriatartalmú italokat sem fogyasztani és ugye nyilván nem eszünk böjt alatt, de én megnéztem és se zsír, se fehérje, se szénhidrát nincs benne, de kalória igen. Akkor most? Ezt ihatom vagy így nem?

Köszönöm a válaszokat előre is! :)



2020. ápr. 20. 20:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%

Az a baj vele, hogy, mivel édes és savas az emésztésed egy bizonyos szintig beindul és hamarabb éhes leszel.

Én citromos vizet, fekete kávét, teát ajánlok a böjt alatt. Nekem pl. a fekete kávé elnyomja az éhséget.

2020. ápr. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Értem! Nagyon szépen köszi a segítséged! :) Holnap szeretném az első napot úgyhogy viszonylag sürgős volt de már meg is oldottad a gondomat
2020. ápr. 20. 20:58
 3/12 SZücsöm ***** válasza:
0%
Nem ajánlom a böjtöt. Múlt évbe 6 hónapot fogyóztam abból 4 et simán kalória deficittel 2 t időszakos böjttel. Semmivel se fogytam többet a böjt alatt viszont rohadtul elkezdtem gyengülni. Ma már tudom hogy nem éppen szerencsés 16 vagy akár 24 órákat fehérje nélkül tölteni főleg ha sportolsz is valamit, mert gyorsan "lerohad" rólad az izom és fogyni se fogsz többet.
2020. ápr. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem csak fogyás miatt böjtölhet valaki. Az izomvesztés nem vészes böjt alatt(nem tudom a kérdező milyen böjtöt csinál), emiatt időszakos böjt miatt nem kell aggódnia, többnapos böjt alatt pedig nem kell edzeni, csak valami könnyű mozgást.
2020. ápr. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A héten két nem egymás követő napon teljes böjt, a többi napon időszakos böjt (16:8)
2020. ápr. 21. 11:42
 6/12 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom az izomvesztés nem áll fent ha nem egymást követő napokon tartunk teljes böjtöt
2020. ápr. 21. 11:43
 7/12 anonim ***** válasza:
Mi értelme lenne? A böjt lényegét rontod el, azaz hogy a szervezetednek legyen egy kis lehetősége megszabadulni a méreganyagoktól.
2020. ápr. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Fogyni akarok nem méregteleníteni....
2020. ápr. 21. 18:03
 9/12 SZücsöm ***** válasza:

4 Attól függ mit tartunk vészesnek. Aggódni nem kell csak ha sportol valamit (erősport) akkor ne csodálkozzon ha "vészesen"(költői túlzás) csökken az ereje egy "hosszabb"(szubjektív) időszakos böjt alatt.


6. Rosszul tudod. Konkrétan ha hosszú órákig (és hosszú ideig) nem eszel fehérjét akkor a fehérjeszintézis nem fog beállni a szervezetedben azaz az izmaid nem fognak "üzemanyagot" kapni. Sokkal kevesebb lesz az az idő amikor a testedben bekövetkezik a fehérjeszintézis mint amikor nem. Ha ehhez még hozzá jön az is hogy a fehérjebevitel se elég akkor még jobban összefogsz esni.


Lényegében ha valamilyen perverz ok miatt így akarsz fogyni akkor hajrá mindent bele. De ha nem akarod feleslegesen sz*patni magad akkor inkább állj át egy szimpla kalória deficites étrendre.


7. Hogy szabadul meg a méreganyagoktól böjt alatt a szervezet? Nem szarkasztikus a kérdésem. Ha igaz amit írsz és ezt olvasod linkelj már egy kutatást ami alátámasztja ezt mert elolvasnám szívesen.


Olyat olvastam én is hogy cukorbetegeknek jó lehet de még erről se olvastam kutatás által alátámasztott bizonyítékot.

2020. ápr. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

[link]


Nekem minden támpontom ez az oldal volt

2020. ápr. 22. 08:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!