Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Intermittent fasting csinálja...

Intermittent fasting csinálja valaki?

Figyelt kérdés

Mostanában sokat olvastam erről a témáról és kíváncsi vagyok hogy esetleg csinálja e valaki a 16 órás böjtöt? Hogy érzi magát, fogyott tőle, fáradt, stb.?

Én kb 1 hete csinálom és azt vettem észre hogy sokkal könnyebbnek érzem magam és ami a leg jobb nem törnek rám falasi rohamok mint pl 160ch diéta alatt, amit terhesen cukor miatt tartottam. Csak nem tudom hosszú távon milyen eredményeket tudok vele el érni.



2020. febr. 10. 15:48
1 2
 1/13 anonim válasza:
21%
Nem csinálom. De valóban hasznos lehet ha az embernek nem az egész napja a zabálásról szól. Amúgy a helyedben nem angolul tettem volna fel a kérdést. Legtöbbeknek goze nincs hogy a fasting az böjtöt jelent, mert tudnak 200 szót angolul aztán azt mondják az angol egy konnyu nyelv. Egyébként a cél pont az hogy ne terheld le annyira a metabolizmudodat, hogy zsírt veszíts és ezáltal javuljon a testzsír-izomtömeg arányod. Különben a gyulölt muszlimok találták ki anno, vallási ünnep köntösébe burkolva és ráfogták hogy Allah akarja így.
2020. febr. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
47%
Én a 8 órás böjtöt csinálom éjjel, nekem bevált. :)
2020. febr. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Csinálom, 28 kilót fogytam vele, összébb szűkült a gyomrom és már alapból is kevesebbet eszem.
2020. febr. 11. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
#3 és amikor szabad enni akkor mit eszel? Gondolom oda figyelsz a minőségre és a mennyiségre is,vagy?
2020. febr. 11. 08:55
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez is csak kalória mínusszal és egészséges étkezéssel működik, én is csinálom 1 hónapja, sokkal könnyebb így a szálkásítás, mint sima kalória deficittel.
2020. febr. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondoltam, hogy oda figyelek a kalóriákra. Szerintem így sokkal könnyebb diétázni. Nem kell azon agyalni, hogy mi is legyen a napi 5 étkezés és miből hány grammot ehetek stb. Ha esetleg valamit tudtok tanácsolni, hogy jobban menjen szívesen meghallgatom
2020. febr. 11. 12:48
 7/13 anonim ***** válasza:

Kalória deficit, minőségi magas tápértékekkel rendelkező tápanyagok, változatos táplálkozás lassú felszívódású szénhidrátok.


Nagyjából ennyit kell betartani, más nem igazán számít

2020. febr. 12. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én kb 6 éve csinálom, az év 350 napján. (10-15 nap mindig össze jön egy évben, amikor pár órát eltolódnak a dolgok, pl ha megyek bulizni, akkor nem a 8 órás ablakban iszom csak, hanem utána is :D)


Én 12-20 között szoktam enni, általában 3x: 12, 16, 20 óra körül. Sport és megfelelő étrenddel évekkel ezelőtt 35 kilót fogytam vele. Megfelelő étrend nélkül viszont ez sem ér semmit.

2020. febr. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
15%
Okés, viszont ha megfelelő az étrend, mozgás, kalória deficit, akkor minek a böjt?
2020. febr. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
9. Mert kutatások szerint egy sima kalória deficittel 20%-os izomvesztés volt, ugyanazzal a kalória mínusszal de időszakosan böjtölve 5-10% volt az izomveszteség. Aki nem sportol annak ez nem fontos, de aki szereti meghagyni magán az izmot annak lényeges
2020. febr. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!