Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Vettem egy okosmérleget,...

Vettem egy okosmérleget, amivel megmértem magam, ezzel kapcsolatban lenne kérdésem?

Figyelt kérdés

27 éves nő vagyok, 175 cm magas, 67,9 kg. A mérlegem szerint a testzsírszázalékom 32%, ezt szeretném olyan 20-24% körülire csökkenteni. Egy megfelelő forrásnál találtam, hogy testzsírszázalék csökkentéséhez a táplálkozásnál az egyik legjobb módszer, ha 2-3 gramm fehérjét fogyasztok egy nap testsúlykilogrammonként és nálam kb 2,1 gramm ch-t ugyanígy. Na most a problémám az, hogy nekem a fehérje így egy napra 204 grammra jön ki a ch pedig 143 grammra. Viszont összeszámoltam a reggelimet, a fehérje shakemmel és az ebédemmel, és így tartok fehérjénél 49 grammnál, ch pedig 45. Fehérjeporból a maximum 60g mennyiséget számoltam ráadásul hozzá. Uzsonnázni szoktam maximum még egy cottage cheeset és 6 előtt még egy szelet husit kígyóuborkával vagy valamilyen zöldséggel, esetleg hummuszt zöldséggel, viszont így sem lesz meg a leírt mennyiség, mert ennél többet nem tudok enni. Nem gond ez így? Elég ha csak a fehérjebevitelt magasabban tartom mint a ch-t? Zsírokból igyekszem csak a kötelező esszenciális zsírokat bevinni napi szinten.


Emellett aerobozok és heti 3x saját testsúlyos edzést csinálok (teremben ez súlyzós lenne, nem olyan nagy terheléssel)



#fogyás #okosmérlek #testzsírszázalék csökkentése
2020. ápr. 21. 09:24
 1/1 anonim ***** válasza:
Nincs egyértelmű szabály arra, mennyi fehérje szükséges. Valószínűleg elég lesz 2 g, azaz kb. 130 gramm naponta. Ez 520 kcal. Eszel még mondjuk 45 g zsírt, ami 400 kcal, 70-120 g szénhidrát 280-480 kcal, így lesz 1200-1400 kalóriád egy napra.
2020. ápr. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!